Новини Чернігівщини та України

Постраждалим від домашнього насильства важлива психологічна допомога

Саме зараз від домашнього насильства в Україні страждає 3 жінки. Щохвилини! Ця статистика є справді жахливою. Постраждалі за допомогою звертаються не одразу! Домашнє насильство залишає глибокий емоційний слід, може мати серйозний вплив на психічне здоровʼя постраждалих осіб, спричиняючи стрес, тривогу, депресію та інші психологічні проблеми.

17:25 27.09.2023

Сьогодні монета, а завтра ракета! Національний банк України ініціював нову хвилю благодійної акції "Смілива гривня"

4 вересня розпочалась нова благодійна акція зі збору монет "Смілива гривня". Це благодійна ініціатива, яка має на меті об’єднати зусилля українців та зібрати кошти для допомоги силам оборони України. Акція триватиме до 30 листопада 2023 року.

10:50 22.09.2023

МОЗ пояснює: як знайти адреси та контакти МСЕК

МОЗ нагадує, що на період дії воєнного стану процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена. Зокрема, медико-соціальна експертна комісія (далі – МСЕК) здійснює свої функції за принципом екстериторіальності. Інакше кажучи, людина може пройти медико-соціальну експертизу незалежно від місця реєстрації, а за місцем фактичного перебування особи. Крім того, якщо пацієнт не має змоги особисто прийти на огляд МСЕК, рішення ухвалюється заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

11:32 06.09.2023

З 15 серпня почала діяти заборона на вилов раків

З метою збереження та охорони популяції раків в України діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. На Чернігівщині встановлено термін заборони на ловлю річкових раків на період їх другої линьки – з 15 серпня по 30 вересня включно.

10:05 17.08.2023

Державна служба України з питань праці розпочала інформаційну кампанію «Виходь на світло!»

Люди з професійно-технічною освітою найчастіше вимушені не декларувати свою роботу, тобто працювати неофіційно. Із загального відсотку неформально зайнятого населення таких фахівців - 33,8 % (станом на 2018 рік).

11:40 14.08.2023