Новини Пенсійного фонду України

Якщо ви бажаєте оцінити розмір своєї майбутньої пенсії за віком, – скористайтеся сервісом "Пенсійний калькулятор"

Цю послугу розроблено для людей, які хотіли б спрогнозувати своє пенсійне майбутнє і дізнатися орієнтовний розмір пенсії за віком за даними, що містяться в електронних реєстрах Пенсійного фонду України. При цьому користувач може додати відомості про ті періоди своєї трудової діяльності, які наразі в Фонді відсутні.

12:24 05.06.2023

Оформлення документів на виплату лікарняного по вагітності та пологах приватному підприємцю

Жінка-підприємець має право на отримання допомоги по вагітності та пологах за умови сплати єдиного соціального внеску. Відповідно до вимог пункту 1 статті 18 Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі страхових виплат, які повністю або частково компенсують втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

10:09 22.05.2023

Подання сканкопій трудових книжок сьогодні – це не право чи можливість, а необхідність

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області нагадує. 10 червня 2021 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» №1217-IX від 05.02.2021.

09:59 12.05.2023

Призупинення дії трудового договору в умовах воєнного стану впливає на обчислення середньої зарплати для розрахунку лікарняних

З 1 січня 2023 року діє оновлений Порядок обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням. Зміни до документу внесено Постановою Уряду від 02.12.2022 № 1350.

11:01 10.05.2023

Кому потрібно звернутися за перепризначенням субсидії на неопалювальний період

З травня житлові субсидії на неопалювальний сезон більшості одержувачів буде перепризначено автоматично за умови, що не змінилися дані про їхній майновий стан чи склад домогосподарств.

09:40 02.05.2023

Страхові виплати у 2023 році: що змінилося

З 01.01.2023 набув чинності Закон України від 23.09.1999 №1105-XIV "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" у редакції Закону України від 21.09.2022 № 2620-IX "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" та Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі – Закон), у зв’язку з чим набули чинності зміни щодо призначення страхових виплат за соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

09:57 24.04.2023

Який порядок отримання страхових виплат при нещасному випадку на виробництві або професійному захворюванні?

Страховими виплатами є грошові суми, які уповноважений орган управління виплачує застрахованій особі чи особам, які мають на це право, у разі настання страхового випадку.

16:04 18.04.2023