Новини у системі безоплатної правничої допомоги

Смерть та народження на ТОТ: юристи системи БПД допомагають з документами

Система безоплатної правової допомоги працює, щоб допомогти встановити факти, що мають юридичне значення - наприклад, факт народження чи смерті - на тимчасово окупованих територіях. Від початку повномасштабного вторгнення уже надійшло понад 1000 таких звернень.

15:24 15.11.2022

Строки звернення до суду для вирішення трудових спорів: на що варто звернути увагу

19 липня 2022 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин", яким внесено ряд змін до Кодексу законів про працю України. Зокрема,  змінено й статті 233 та 234, які регламентують  строки звернення до суду за вирішенням трудових спорів та їх поновлення.

16:35 27.10.2022

Банк хотів відібрати квартиру в одинокої матері. Допомогла система БПД

Киянка Наталія раніше працювала у банківській сфері. Жінка розуміла всі зобов’язання, які накладає отримання кредиту та наслідки несвоєчасного його погашення. А відтак – була впевнена, що зможе вчасно повернути банку гроші, які хотіла взяти для придбання квартири.

14:44 25.10.2022

Чим може внутрішньо переміщена особа звільнитися з роботи дистанційно?

Через війну багато українців були вимушені залишити своє постійне місце проживання. І не завжди у людей був час, щоб вирішити питання щодо звільнення з роботи. Тому їх хвилює чи можна розірвати трудовий договір без участі роботодавця. Які підстави для звільнення передбачені у такому випадку законодавством та як це зробити - дивіться в інфографіці, яку підготовлено у співпраці з РеІнформ та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

14:19 25.10.2022

Право внутрішньо переміщених осіб на безоплатну вторинну правову допомогу

Усі особи, які перебувають під юрисдикцією України, згідно з Конституцією України та Законом України «Про безоплатну правову допомогу» мають право на безоплатну первинну правову допомогу.

12:12 24.10.2022

Усиновлення дитини в умовах воєнного стану

В умовах воєнного конфлікту безліч дітей в Україні залишились сиротами або були позбавлені сімейного оточення. Згідно Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року такі діти мають право на захист та допомогу, що надається державою.

09:45 26.07.2022