Освітній онлайн-курс «Історія українського громадянського суспільства»

Дата: 22.04.2024 12:47

Фото без опису24 лютого 2022 року увага всього світу була прикута до України. Тоді на допомогу нашому війську прийшло організоване громадянське суспільство, що здивувало іноземців і подекуди навіть самих українців.

Чому українське суспільство виявилось стійким, самоорганізованим і здатним до ефективного опору в рази більшій загрозі? Чому від початку 90-х українці об’єднувались, діяли, виходили на вулиці? Які цінності захищали?

Щоб відповісти на ці питання, Фондом Східна Європа спільно з Українським Інститутом створено онлайн-курс «Історія українського громадянського суспільства» на освітній онлайн-платформі «Зрозуміло!»

Протягом курсу ви дізнаєтеся про:

• короткий історичний екскурс прояву цінностей українців від 1990-х років і дотепер;
  • «Помаранчеву революцію», її передумови, перебіг і основних учасників;
  • становлення й розвиток незалежних українських медіа;
  • причини й передумови Революції гідності – протесту, який формував трансформацію всієї системи правил та інституційного поля держави;
  • концепцію мультикультуралізму та її втілення в Україні;
  • політичне та громадське життя кримських татар в Україні, а також про злочини росії на території Криму;
  • історію українських громадянських рухів і спільнот на Сході України;
  • силу і вплив об’єднання суспільства у кризових ситуаціях.

Для кого цей курс?

Цей курс створений для представниць і представників громадського сектору, органів державної та місцевої влади, освітян, активної молоді. Він також точно буде корисним для всіх, хто цікавиться історією розвитку українського суспільства.

Успішне завершення курсу дає змогу отримати сертифікат, що містить 0,2 кредити ЄКТС або шість академічних годин і зараховується як самоосвіта.

Реєстрація за посиланням: https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:eef+EEF-044+Jan2024/about