Поздняков Сергій Тарасович (09.07.1995 - 03.03.2023, смт Понорниця)

Дата: 16.02.2024 14:04

Фото без описуПоздняков Сергій Тарасович народився 9 липня 1995 року в селищі Понорниця. Після закінчення Понорницької школи вступив до Сосницького сільськогосподарського технікуму бухгалтерського обліку, а згодом отримав вищу освіту за спеціальністю «банківська справа» у Чернігівському національному технологічному університеті. Але, на жаль, юнаку не довелося працювати за професією – війна змінила плани.

У своїй діяльності Сергій йшов стопами дідуся Юрія Івановича Позднякова, всіма шанованого вчителя Понорницької школи, який свого часу викладав ДПЮ. З 2014 року хлопець займався національно-патріотичним вихованням дітей та молоді, прививав їм любов до спорту та Батьківщини. Був одним із засновників молодіжного табору «Сіверська Січ» у смт Сосниця.

Разом зі своїми підопічними ходив на байдарках, у туристичні походи Україною. Його любили та поважали діти, його знаннями і навичками надихались та навчались інструктори. Будучи свідомим українцем, він розумів, що лише виховавши покоління воїнів, патріотів України можливо зберегти державність.

З першого дня повномасштабного вторгнення Сергій мужньо захищав Вітчизну, долучившись до Чернігівської територіальної оборони. До цього був на сході в 2014 та в 2019 роках у складі Добровольчого Українського Корпусу.

3 березня 2023 року під час танкового обстрілу села Серебрянка на Бахмутському напрямку ворог підступно забрав життя молодшого сержанта, командира відділення снайперів РВП Сергія Позднякова.

Рідні, друзі, побратими згадують Сергія як добру, світлу, щиру, відповідальну людину.

Вдома Героя чекали мати, молодша сестричка, дідусь, бабуся, друзі.

Поховали Позднякова Сергія Тарасовича 8 березня 2023 року в смт Сосниця.

На фасаді Понорницького ліцею на честь воїна встановлена меморіальна дошка.

Указом Президента України від 2 червня 2023 року Захисник посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку.