Мінсоцполітики та ООН розширюють підтримку людей з інвалідністю

Дата: 12.02.2024 10:39

Фото без описуКабмін погодив пропозиції Мінсоцполітики щодо реалізації за участю Всесвітньої продовольчої програми ООН спільного проєкту стосовно додаткових заходів із соціальної підтримки осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю.

У серпні 2023 року був запущений спільний з Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП) ООН проєкт для підтримки пенсіонерів, які проживають у зоні бойових дій, мають низьку пенсію, та не отримують інших грошових допомог від міжнародних організацій. Зараз цю підтримку розширюють. Відповідно до прийнятої постанови Уряду та завдяки підтримці від Німеччини та інших міжнародних донорів, додаткові виплати зможуть отримати особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю.

Зокрема, ВПП протягом трьох місяців надаватиме грошову підтримку тим людям та дітям з інвалідністю, які:

• отримують менше 3250 грн соціальних виплат від держави;
  • не отримують допомогу від інших міжнародних організацій;
  • не отримують виплати для ВПО (за винятком тих, хто мешкає на територіях активних або можливих бойових дій, перелік яких визначило Мінреінтеграції).

ВПП надаватиме грошову допомогу як доплату до державної соціальної допомоги на суму, якої не вистачає до 3250 грн (але не менше 100 грн). Тобто, якщо допомога від держави становить, приміром, — 2361 грн, ВПП ООН спрямує особі/дитині з інвалідністю додатково ще 889 грн.

Допомогу українцям, які підпадають під критерії програми, нараховуватимуть безпосередньо на банківські рахунки або ж доставлятимуть Укрпоштою (у разі, якщо банківського рахунку немає або людина вже отримує соціальну виплату таким чином). Жодних додаткових дій отримувачу допомоги вчиняти не потрібно.

Наразі програму фінансують Німеччина, Європейський Союз та Швеція, з додатковими внесками інших донорів.