23 травня – День Героїв

Дата: 23.05.2023 11:34

Понад 80 років щорічно 23 травня українське суспільство відзначає День Героїв – свято величі духу воїнів-борців за самостійну соборну Українську державу починаючи з лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, УГА, ОУН, УПА, а також героїв Небесної Сотні та сучасної національно-визвольної російсько-української війни.

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли у Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. До здобуття Україною незалежності свято відзначалося підпільно, з проголошенням незалежності у 1992 році почало набувати розголосу.

Особливим став цей день після повномасштабного вторгнення російського агресора в Україну. Сьогодні герої сучасності, як і колись герої минулого, виборюють право на державність та незалежність України.

З нагоди цієї пам'ятної дати згадаймо загиблих борців та вшануймо живих героїв – справжніх творців сучасної України. Хай славляться імена героїв, нехай панують мир і злагода на нашій рідній землі, освяченій їхньою кров’ю.

Пам’ятаймо: лише той народ вартий власної держави, який береже пам'ять про своїх синів і дочок, що віддали життя за його свободу. Будьмо достойними спадкоємцями слави наших великих предків!

Слава Україні! Героям Слава!

У День Героїв давайте згадаємо наших воїнів-земляків, які відділи за Україну найцінніше – свої життя.