Закликаємо відмовитись від пластикових квітів, кошиків і вінків на кладовищах!

Дата: 18.04.2023 15:37

Наближаються поминальні дні. Усі ми підемо до могил наших рідних та близьких, щоб вшанувати пам’ять тих, кого з нами вже немає. На знак пошани люди звикли приносити на кладовище штучні квіти, але, на жаль, вони не замислюються над долею цих квітів.

Ці вироби починають шкодити екології вже з етапу виготовлення сировини для них, адже для цього використовують нафтопродукти. При спалюванні штучних квітів виділяються численні токсичні речовини, зокрема діоксини, а після прибирання могил перед святами утворюються стихійні сміттєзвалища.

Чи потрібні ці мертві квіти померлим? Звісно – ні! У покладанні штучних квітів немає духовної цінності: душам спочилих найважливіше молитва, пам’ять і милостиня, а не «відмітка» у вигляді пластику.

Зрештою, зверніть увагу, що ця традиція поширилась у радянські часи і в цивілізованих країнах такого не практикують.

Зараз є дуже багато невибагливих до погодних умов красивих рослин, які можна посадити на могилах. Альтернативою також можуть стати сухоцвіти та свічки.

Давайте згадувати рідних добрими справами та турбуватися про пам’ять померлих не на шкоду здоров’я живим. Душі померлих не потребують матеріального вшанування. Єдине, що їм потрібно – це наша молитва. Принесіть її, а не сміття!