Додаток єППО: що це таке і як ним користуватися

Дата: 24.10.2022 12:40

Фото без описуОдеська конструкторська група Технарі розробила додаток для покращення роботи сил ППО. Тепер кожний громадянин України може долучитись до протиракетної та протиповітряної оборони нашого неба та допомогти збивати ворожі дрони і ракети.

На початку повномасштабної війни одесити створили волонтерську групу Технарі для того, щоб допомагати ЗСУ сучасною оптикою та електронікою. Також вони приєдналися до допомоги протиповітряної оборони Одеської області та України.

Коли Технарі допомагали військовим, вони бачили, як саме ППО робить свою справу, і у них з’явилася ідея, оскільки в протиповітряній обороні рахунок йде на секунди, зробити так, щоб час від спостереження до поразки мети скорочувався. Вони бачили, що ракети, які близько летять, іноді йдуть таким курсом, що їх не бачать радари.

У зв’язку з цим було ухвалено рішення, щоб професіонали протиповітряної оборони дізнавалися про проліт ракет навіть тоді, коли їх тимчасово не бачать локатори. Таким чином Технарі вирішили створити додаток єППО для українців.

Зараз він є у Play Market. Близько 180 тис. користувачів Android вже встановили його собі, зареєструвалися близько 160 тис. людей. Ба більше, є перші результати.

Що необхідно зробити:

• встановити додаток єППО на свій смартфон;
  • пройти авторизацію за допомогою Дії;
  • натиснути Тест, щоб переконатися, що все працює, і бути готовими сповістити зенітників про побачену загрозу.

Як працює додаток:

• ви побачили повітряну ціль (крилату ракету чи дрон-камікадзе);
  • відкриваєте єППО на смартфоні;
  • вибираєте тип повітряної цілі;
  • направляєте смартфон у напрямку руху цілі та натискаєте велику червону кнопку.

Через кілька секунд фахівці ППО побачать вашу позначку на карті, вона доповнить інформацію про радіолокацію і літаюча ціль буде збита.

Таким чином можна повідомляти про ворожі дрони, ракети, літаки і гелікоптери.