Українці провели на оплачуваній самоізоляції від COVID-19 вже 30 тисяч днів у 2022 році

Дата: 10.10.2022 09:38

Аби зупинити поширення COVID-19, Фонд соціального страхування України оплачує українцям період самоізоляції після контакту з хворим на коронавірусну хворобу. Така допомога від Фонду продовжує нараховуватись у період воєнного стану та фінансується у розмірі 50% середнього доходу та 100% – для медичних працівників.

Упродовж 2022 року застраховані особи провели на оплачуваній за кошти Фонду самоізоляції вже 30 тисяч днів – ФССУ нарахував для них понад 6 мільйонів гривень виплат, аби компенсувати втрачений за цей період заробіток.

Зверніть увагу, наразі спостерігається збільшення кількості випадків захворювання на коронавірусну хворобу – тож вакцинація та дотримання протиепідемічних заходів залишаються важливими навіть в умовах воєнного стану.

Нагадаємо, ФССУ здійснює фінансування, починаючи з шостого дня, перші п’ять днів самоізоляції оплачуються роботодавцем. Для отримання виплати роботодавець працівника має оформити на підставі е-лікарняного заяву-розрахунок – саме від дати її подання залежить дата фінансування допомоги.

Слідкувати за станом фінансування лікарняних, у тому числі по самоізоляції від COVID-19, можна онлайн у телеграм-каналі Фонду.