Понорницька селищна рада отримала сонячну станцію

Дата: 21.09.2022 10:04

У межах проєкту «Енергозабезпечення громад – SOS» від Громадської організації «Київський інститут стратегічного аналізу та реформ «КІСАР» Понорницька селищна рада отримала сучасну Сонячну станцію на базі сонячної панелі Axioma AX-170Р (170 Вт) з інвертором напруги 12/220 В потужністю 1500/900 Вт та акумулятором AGM RITAR RA 12V-45 Ah з потужним контролером заряду до 30А.

Ця сонячна станція буде встановлена у приміщенні селищної ради, що дозволить у разі аварійного відключення електрики забезпечити резервне електроживлення кабінету, в якому надаються адміністративні послуги для населення. Тепер жителі громади зможуть мати доступ до необхідних послуг незалежно від раптових відключень, пов’язаних з руйнуванням мереж від ворожих обстрілів, примх погоди чи технічних несправностей енергосистеми.

Це стало можливим завдячуючи Проєкту «ЛЮДИ для ЛЮДЕЙ: світ рятує українські громади», який впроваджується Громадською організацією «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» завдяки залученим приватним пожертвам.

Наразі проводяться роботи з підключення сонячної станції. Вона може працювати в екстремально низьких та високих температурах у будь-яку погоду.

За словами селищного голови Віктора Іващенка, ця енергетична установка дасть змогу ефективно надавати адмінпослуги громадянам.