Нагадування любителям риболовлі про необхідність дотримання правил перебування поблизу повітряних ліній електропередачі

Дата: 02.08.2022 15:57

Фото без описуДерженергонагляд нагадує любителям риболовлі про необхідність дотримання правил перебування поблизу повітряних ліній електропередачі (далі – ЛЕП), оскільки вони часто знаходяться біля водойм.

Попереджаємо, що при переміщеннях під повітряними лініями смертельно небезпечно підіймати вудки та нести їх на плечі. Щоб уникнути наближення і випадкового дотику до проводів слід переносити вудилище, опустивши його паралельно землі.

Смертельно небезпечною є риболовля під час грози, особливо в охоронних зонах ЛЕП. Вудка, яка є провідником струму, може акумулювати електричні заряди та притягувати удар блискавки. Підвищена вологість поблизу водойм створює небезпеку для життя навіть при наближенні до дротів діючої електролінії.

Держенергонагляд звертає увагу на дотримання простих правил під час риболовлі:

• будьте уважними самі та нагадуйте іншим рибалкам про небезпеку поблизу ЛЕП;
  • уникайте вилову риби в охоронних зонах електричних мереж, під проводами ЛЕП;
  • дотримуйтеся вимог попереджувальних та заборонних плакатів, якими позначені місця заборони риболовлі в охоронних зонах ЛЕП.

Нагадуємо, що постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил охорони електричних мереж» встановлені такі охоронні зони електричних мереж: до 1 кВ – 2 м; до 20 кВ – 10 м; 35 кВ – 15 м; 110 кВ – 20 м; 150, 220 кВ – 25 м; 330, 400, 500 кВ – 30 м; 750 кВ – 40 м.

Відповідно до пункту 9 Правил, забороняється риболовля у межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів та пристроїв.

Будьте обережними, бережіть себе та своїх близьких!