В Кабміні заговорили про підвищення податків, якщо війна затягнеться

Дата: 17.05.2022 10:50

Якщо війна Росії проти України затягнеться на три-чотири місяці, то уряду доведеться значно підвищувати податки і скорочувати видатки.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю The Economist.

"Ситуація дуже складна, я не збираюся применшувати це. Але ми можемо з цим впоратися", — сказав він.

За його словами, український бюджет у воєнний час втрачає понад 5 млрд доларів щомісяця, і фінансування цієї суми вдається знайти через "друк" грошей Нацбанком через купівлю військових облігацій уряду, продаж військових ОВДП та міжнародну допомогу.

Марченко зазначив, що за другий квартал 2022 року Україна отримала від партнерів гранти на загальну суму лише близько 4,5 млрд доларів при бюджетному дефіциті в 15 млрд доларів.

За словами міністра, таке наповнення бюджету не є стійким і він побоюється, що, якщо війна триватиме більше за "три-чотири місяці", знадобляться болісні заходи, що передбачають величезне підвищення податків та різке скорочення видатків.

"Те, що останніми роками перетворилося на досить ринкову економіку, що вільно обертається, може зіткнутися з хвилею націоналізації, яка зведе нанівець роки важкого прогресу", — сказав Марченко.

Джерело: Суспільне