15 см за добу: на Новгород-Сіверщині підіймається рівень води в Десні

Дата: 22.04.2022 16:18

Фото без описуЗа ніч 21 квітня вода в Десні у Новгороді-Сіверському піднялась на 8 сантиметрів, за попередню добу був рекордний підйом – на 15 сантиметрів. Підняття рівня води в річці фіксує місцевий житель Віталій Кром.

"Вода десь прибувала по п’ять сантиметрів за день, потім – по сім сантиметрів, а потім пішла по 10 сантиметрів. Десь понад місяць слідкую, як вона прибуває"

За цей час Віталій двічі переставляв лінійку, яку покривала вода. За ніч Десна піднялась ще – 60 сантиметрову планку доведеться переставляти втретє. Для цього потрібен човен.

За останні півтори доби Десна під Новгородом-Сіверським піднялась на 23 сантиметри.

Віталій прикрутив планку до нової верби. Цьогоріч взявся самостійно контролювати рівень водопілля.

Фото без опису

"Раніше це все можна було глянути в Інтернеті, а коли сайти перестали працювати у зв’язку з війною, то вирішив, поставлю планку і буду вже знати сам".

Останнє повідомлення про водопілля на сайті Деснянського управління водних ресурсів за 18 лютого. Там прогноз – водопілля буде меншим ніж минуло року. Прогноз не справдився, принаймні для Новгород-Сіверщини, повінь цьогоріч тут більша, каже Віталій. Очікує, що вода підійматиметься ще.

З північної вежі Новгород-Сіверського монастиря відкривається панорама Деснянської заплави. Такий вигляд має Десна.

Фото без опису

З Новгород-Сіверської громади до Шостки тепер дороги нема. Щоб потрапити на лівий берег треба об’їжджати додаткових 130 кілометрів.

"Можна було проїхати через биринський міст, а зараз там підтоплено все і треба через Короп в кругову їхати, а це 160 кілометрів", — розказав Сергій, житель Шостки.

У Новгороді-Сіверському Десна повністю затопила місцевий пляж, підтопила набережну дорогу. Жителів биринського старостату – єдиного в громаді що на лівому березі річки, за потреби рятувальники перевозять човном.

Джерело: Суспільне Чернігів