Правила для «швидкої»: до кого бригада приїде швидше, а кому доведеться зачекати

Дата: 15.04.2022 16:09

Фото без описуЗ 1 січня 2021 року в Україні діють нові норми прибуття на виклики бригад екстреної медичної допомоги. Тепер на термінові виклики «швидкі» приїжджатимуть за 10 хвилин, а деяких пацієнтів, котрі не потребують екстреної допомоги, скеровуватимуть до сімейних лікарів.

Постанова КМУ від 16.12.2020 №1271 передбачає розподіл на чотири види випадків звернень залежно від стану пацієнта: критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні.

Зокрема на критичні виклики «швидка» повинна приїжджати за 10 хв., а на екстрені – за 20 хв. До критичних належать виклики, коли життя пацієнта – під загрозою. Тобто людина має масивну кровотечу, зупинку дихання та серцебиття.

До екстрених належать порушення свідомості, порушення дихання, ознаки кровотечі, інфаркт, інсульт.

До неекстрених віднесли виклики, коли пацієнт не знаходиться у невідкладному стані, проте потребує огляду медичним працівником. Це підвищення артеріального тиску, яке не несе загрози, або підозра на пневмонію тощо. У таких випадках пацієнту порекомендують звернутися до сімейного лікаря чи до найближчого відділення невідкладної медичної допомоги. Якщо така можливість відсутня, то до пацієнта все ж відправлять бригаду «швидкої», яка не виконує критичні чи екстрені виклики.

Непрофільними викликами є ті, що не передбачають огляд медичним працівником. У такому разі пацієнту може бути надано дистанційну консультацію або ж його скерують до сімейного лікаря.