Жителів Новгород-Сіверського району просять не наближатися до державного кордону

Дата: 12.04.2022 09:26

Фото без описуЗ 5 квітня Новгород-Сіверщина знаходиться під захистом українських військових. Проте, як повідомили у районній військовій адміністрації, найнебезпечнішим місцем на сьогоднішній день є лінія державного кордону та ділянка місцевості, що прилягає безпосереднього до нього.

За інформацією військових, на польових і лісових дорогах, що ведуть до державного кордону, можуть знаходитися мінно-вибухові пристрої, покинута військова техніка і озброєння та інші небезпечні предмети, залишені російськими окупантами.

Звертаємося до жителів району, а особливо до жителів населених пунктів, що знаходяться поблизу державного кордону – не залишайте меж населених пунктів та не підходьте до державного кордону! Не пересувайтеся дорогами і стежками, що ведуть у його бік! Убезпечте себе і своїх рідних від травмування або загибелі!

Територія нашого району вільна від рашистів, але війна не закінчена. Хочемо нагадати, що ризики обстрілів і бомбардувань залишаються доволі високими.

Отже, якщо чуєте сигнал повітряної тривоги:

• Знеструмте помешкання, перекрийте газ і воду та одягніться по погоді.
  • Беріть тривожну валізку, а ще не забудьте документи.
  • Пройдіть до найближчого укриття. Це може бути також підвал у будинку. Перелік місць укриття уточніть у своїй територіальній громаді.
  • Увімкніть українські телеканали або радіостанції, щоб бути в курсі подій.

Якщо укриваєтеся вдома:

• Будьте подалі від вікон і дзеркал.
  • Найбезпечніше місце в квартирі — за двома глухими стінами. Це може бути коридор або санвузол.
  • Лежачи або сидячи притуліться до несучої стіни. Можна накритися пледом, матрацом чи карематом.
  • Якщо є можливість, завчасно заклейте вікна скотчем. Це врятує вас від уламків скла.

Якщо обстріл застав на вулиці:

• Швидко лягайте на землю і закрийте голову руками.
  • Найкраще сховатися у поглибленні (канаві, ямі) та щільно притулитися до якогось виступу — бордюру, бетонної конструкції. Але не треба бігти до укриття під час обстрілу. Рухатися можна тільки лежачи!
  • Після закінчення обстрілу зачекайте 15-20 хвилин та обережно підніміться.

ДжерелоНовгород-Сіверська районна військова адміністрація