НБУ випустить пам'ятні монети, присвячені боротьбі з агресією РФ

Дата: 09.05.2022 11:25

Нацбанк визначив підсумки голосування за ескізи і творчі роботи, присвячені боротьбі України з агресором. НБУ починає роботу над створенням першої пам’ятної монети із серії.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

За підсумками відкритого народного голосування за ескізи монет та творчі роботи, присвячені героїчному опору Збройних Сил України та всього українського народу військовій агресії рф, найбільшу кількість голосів отримали:

у номінації "Кращий ескіз":

у номінації "Краща творча робота":

Першочергові нумізматичні плани

"Розглянувши всі ескізи, що надійшли на конкурс, та врахувавши результати народного голосування, Національний банк розпочинає роботу зі створення першої монети із серії, що розповідатиме про загальнонаціональний героїчний супротив українців російському загарбнику", - йдеться у повідомленні.

Перша монета матиме назву "В єдності – сила".

Планується, що один бік цієї монети буде відтворено за мотивами ескізу "Єдність – сила" авторства Аліни Малюти, що увійшов до п’яти кращих ескізів за підсумками відкритого голосування; інший – за мотивами ескізу "Допомога країн-партнерів" авторства Сергія Топкіна, який також брав участь у конкурсі.

Фото без опису

Інші ескізи та творчі роботи Національний банк також буде втілювати в нумізматичній продукції України (пам’ятних монетах, медалях, сувенірних банкнотах тощо), про що повідомлять додатково.

Фото без опису

Участь у голосуванні, що тривало з 5 до 20 квітня цього року, взяли майже три тисячі громадян. Вибір можна було здійснити серед 80 робіт від 35 учасників, які взяли участь у конкурсі.