Положення про публічні консультації в Понорницькій селищній територіальній громаді

Дата: 06.11.2025 12:25
Кількість переглядів: 215

Фото без опису

Додаток 5 до Статуту Понорницької селищної територіальної громади,
затвердженого рішенням Понорницької селищної ради від 30.10.2025 № 4167

 

1. Це Положення про публічні консультації в Понорницькій селищній територіальній громаді (далі – Положення) визначає порядок організації і проведення публічних консультацій органами та посадовими особами Понорницької селищної ради (далі – Рада) з жителями Понорницької селищної територіальної громади (далі – територіальна громада) щодо питань місцевого значення.

2. Публічні консультації є однією з форм участі жителів територіальної громади у місцевому самоврядуванні, які проводяться з метою забезпечення участі жителів у вирішенні питань місцевого значення, надання можливості для вільного доступу до інформації про діяльність Ради її виконавчих органів та посадових осіб, а також забезпечення відкритості та прозорості їхньої діяльності.

Стаття 1. Визначення термінів та загальні положення

1. Наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

1) заінтересована сторона – територіальної громади, інститути громадянського суспільства, органи самоорганізації населення (далі – ОСН), об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - ОСББ), житлово-будівельні кооперативи (далі – ЖБК), суб’єкти господарювання та їх об’єднання, на яких вплине прийняття рішення, інші особи, прав, свобод, інтересів чи обов’язків яких стосується рішення, а також інші особи, які виявили бажання брати участь у публічних консультаціях;

2) інститут громадянського суспільства (далі – ІГС) – це громадські об'єднання, професійні спілки та їх об'єднання, благодійні організації та інші непідприємницькі товариства, установи та організації – юридичні особи приватного права, легалізовані відповідно до законодавства, та місцезнаходження яких зареєстровано на території територіальної громади;

3) матеріали публічної консультації – відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена у процесі проведення публічної консультації чи була підставою для її проведення;

4) предмет публічної консультації – проєкт нормативно-правового акту або питання, що виникло на етапі постановки проблеми, розроблення чи реалізації рішення, спрямованого на вирішення питання місцевого значення (в тому числі на етапі обрання одного з альтернативних варіантів розв’язання проблеми) щодо якого суб'єкт проведення публічних консультацій пропонує заінтересованим сторонам надати свої пропозиції під час публічних консультацій;

5) програмний документ – концепція, стратегія, програма, план заходів, інший стратегічний або програмний документ, прийняття якого передбачено Радою або спрямовано на підготовку чи реалізацію рішення, іншого нормативно-правового акту;

6) пропозиції публічних консультацій – пропозиції, зауваження, коментарі, висновки, відповіді на запитання, висловлені заінтересованими сторонами під час публічних консультацій;

7) публічна консультація – етап постановки проблеми, розроблення чи реалізації рішення спрямованого на вирішення питання місцевого значення, у ході якого суб’єкт проведення публічної консультації збирає, опрацьовує пропозиції заінтересованих сторін щодо предмета публічної консультації, оприлюднює результати аналізу таких пропозицій та бере до уваги під час вирішення винесеного на консультації питання місцевого значення;

8) відповідальний орган – відповідальна посадова особа чи структурний підрозділ Ради, її виконавчі органи, які є розробниками проєкту нормативно-правового акту, програмного документу та/або готують пропозиції щодо вирішення певного питання.

2. Публічні консультації мають відкритий характер. Право брати участь в публічних консультаціях мають жителі територіальної громади, які досягли чотирнадцятирічного віку, є громадянами України, що задекларували або зареєстрували місце проживання на території територіальної громади та/або виборча адреса яких віднесена до територіальної громади та/або є зареєстрованим суб’єктом ведення підприємницької діяльності на території громади (далі – жителі).

3. Матеріали публічної консультації (у тому числі копії документів), пов’язані з ініціюванням, підготовкою, проведенням публічних консультацій, розглядом зауважень та пропозицій, а також рішення прийняті за результатами їх розгляду, розміщуються на офіційному вебсайті Ради, а також можуть розповсюджуватися в медіа та іншими способами відповідно до вимог цього Положення, з метою ознайомлення з ними якомога більшої кількості жителів.

4. Не можуть бути предметом консультацій з громадськістю питання:

1) не віднесені до компетенції органів місцевого самоврядування;

2) суперечать законодавству України;

3) пов’язані з обранням, призначенням і звільненням посадових осіб, які належать до компетенції Голови, Ради та її виконавчих органів.

5. Публічні консультації не можуть використовуватися для політичної, у тому числі передвиборної агітації.

6. Результати проведення публічних консультацій беруться до уваги під час прийняття остаточного рішення суб’єктом проведення публічних консультацій і в подальшій його роботі.

Стаття 2. Предмет правового регулювання

1. Положення визначає правила проведення публічних консультацій щодо проєктів програмних документів, нормативно-правових актів (далі – проєкти актів), питань пов’язаних з розробленням, формуванням та вирішенням питань місцевого значення.

2. Визначений цим Положенням порядок не поширюються на суспільні відносини, пов’язані з:

1) місцевими виборами та місцевими референдумами;

2) внесенням місцевої ініціативи, проведенням громадських слухань, загальних зборів громадян відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Статуту територіальної громади;

3) здійсненням заходів щодо забезпечення обороноздатності і національної безпеки України;

4) підготовкою проєктів актів:

  • індивідуальної дії;
  • організаційно-розпорядчого характеру;
  • про утворення і діяльність консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів при Раді, її виконавчих органах та посадових особах;
  • підготовку проєктів регуляторних актів відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та інших документів, проведення громадських обговорень щодо яких визначається законодавством;
  • підготовку проєктів актів у частині положень, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до вимог Законів України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації».

Стаття 3. Правове регулювання публічних консультацій

1. Публічні консультації проводяться відповідно до цього Положення та законодавства України, яким встановлено особливості проведення публічних консультацій, а після набрання чинності Законом України «Про публічні консультації» – у відповідності до цього Закону.

Стаття 4. Принципи проведення публічних консультацій

1. Публічні консультації на всіх етапах проводяться на основі принципів участі та відкритості, прозорості, доступності, підзвітності, дієвості, пропорційності.

2. Принцип участі та відкритості передбачає можливість участі у публічних консультаціях заінтересованих сторін на всіх етапах постановки проблеми, розроблення, формування та вирішення питань місцевого значення. Нікому не може бути відмовлено в участі в публічних консультаціях, крім випадків, передбачених законом. Ініціатори та організатори проведення публічних консультацій мають активно залучати до публічних консультацій заінтересовані сторони, враховуючи рівноправну участь осіб різної статі, різного віку, осіб з інвалідністю, представників національних меншин, осіб, які перебувають у несприятливих умовах, вразливих чи соціально відчужених осіб, інших заінтересованих сторін.

3. Принцип прозорості передбачає, що органи місцевого самоврядування мають оприлюднювати інформацію щодо:

1) предмета публічних консультацій (у тому числі проєкту акту), стосовно якого проводяться публічні консультації;

2) форм проведення публічних консультацій;

3) переліку заінтересованих сторін, залучених до проведення публічних консультацій;

4) результату проведених публічних консультацій.

4. Принцип доступності передбачає, що ініціаторами проведення публічних консультацій обираються зручні для заінтересованих сторін час, місце, формат, умови проведення публічних консультацій, під час підготовки матеріалів публічних консультацій забезпечується простота викладу для розуміння заінтересованими сторонами їх змісту, вживаються заходи для реалізації прав осіб з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) на забезпечення розумним пристосуванням відповідно до індивідуальних потреб для безперешкодної участі у публічних консультаціях.

5. Принцип підзвітності передбачає обов’язковість звітування ініціаторами проведення публічних консультацій про врахування отриманих за результатами проведення публічних консультацій пропозицій з обґрунтуванням прийнятого рішення.

6. Принцип дієвості передбачає проведення публічних консультацій на тих етапах постановки проблеми, розроблення, формування та вирішення питань місцевого значення, коли заінтересовані сторони можуть впливати на формулювання проблеми, шляхи її розв’язання, основні цілі, методи реалізації, показники ефективності та відповідні положення проєктів актів.

7. Принцип пропорційності передбачає, що форми проведення публічних консультацій, їх тривалість, кількість заходів у рамках публічних консультацій мають відповідати ступеню впливу проєкту акту, що виступає предметом публічних консультацій.

Стаття 5. Ініціатори публічних консультацій

1. Ініціатором публічних консультацій може бути:

1) Рада;

2) постійна депутатська комісія Ради;

3) Понорницький селищний голова (далі – Голова);

4) виконавчий комітет Ради;

5) виконавчий орган Ради;

6) староста (в межах старостинського округу).

2. Виконавчий комітет Ради щороку складає орієнтовний план проведення публічних консультацій (далі – орієнтовний план) з урахуванням пропозицій ради, її виконавчих органів, консультативно-дорадчих органів, утворених при раді, жителів, інститутів громадянського суспільства, суб’єктів підприємницької діяльності, місцезнаходження яких зареєстровано на території територіальної громади, а також результатів проведення попередніх публічних консультацій.

Орієнтовний план оприлюднюються на офіційному вебсайті Ради до 1 лютого поточного року. Публічні консультації, які не були включені до річного плану консультацій, можуть проводитись відповідно до порядку, визначеного цим Положенням.

3. Ініціатори публічних консультацій можуть ініціювати проведення публічних консультацій з питань, не включених до орієнтовного плану, шляхом подання відповідних пропозицій до відділу секретаріату ради.

Стаття 6. Порядок ініціювання публічних консультацій

1. Публічні консультації організовує і проводить ініціатор у співпраці з секретаріатом Ради.

2. Для проведення публічних консультацій ініціатор зобов’язаний подати до секретаріату Ради:

1) звернення про проведення публічних консультацій, яке повинне містити консультаційний документ;

2) перелік фізичних та юридичних осіб, яких рекомендовано проінформувати про проведення публічних консультацій;

3) інші інформаційно-аналітичні матеріали (за наявності).

3. Консультаційний документ містить:

1) найменування ініціатора проведення публічних консультацій;

2) опис проблеми, яка потребує розв’язання та альтернативні варіанти її розв’язання, обґрунтування варіанта, який пропонується обрати;

3) перелік заінтересованих сторін та інформацію про можливий вплив на них у разі прийняття відповідного рішення;

4) перелік пропонованих форм та строків проведення публічних консультацій, а також час та місце їх проведення (у разі проведення публічних консультацій у формі публічного обговорення);

5) електронну (поштову) адресу або посилання на онлайн-платформу для електронних консультацій, де може здійснюватися проведення публічних консультацій, інформацію про строк і порядок подання пропозицій;

6) відповідальний орган та прізвище, ім’я уповноваженої особи відповідального органу, їх контактну інформацію;

7) строк і спосіб оприлюднення звіту про проведення публічних консультацій.

4. Консультаційний документ також може містити запитання, відповіді на які дають змогу, зокрема, з’ясувати ставлення заінтересованих сторін до пропонованих (альтернативних) варіантів вирішення питань щодо проєкту акту органу місцевого самоврядування на інтереси заінтересованих сторін, а також зібрати інформацію, необхідну для визначення інших можливих варіантів розв’язання проблеми.

5. У разі проведення публічних консультацій на етапі розроблення проєкту акту до консультаційного документа додається проєкт акту (у разі його наявності) та можуть додаватися документи, інші матеріали, що є підставою для розробки такого проєкту акту.

6. Відділ секретаріату Ради впродовж 5 робочих днів з дня надходження повідомлення про ініціювання публічних консультацій перевіряє його на відповідність вимогам цього Положення та приймає рішення:

1) про початок проведення публічних консультацій;

2) про відмову у проведенні публічних консультацій – у разі, коли повідомлення та матеріали публічних консультацій не відповідають вимогам цього Положення та/або законодавства України.

7. Впродовж 3 робочих днів з дня прийняття рішення про проведення публічних консультацій відділ секретаріату Ради готує та розміщує відповідне повідомлення та консультаційний документ на офіційному вебсайті Ради. 

8. Інформаційне повідомлення про проведення публічних консультацій має містити:

1) найменування та форму публічної консультації;

2) найменування ініціатора (ПІБ) публічної консультації та органу, який її проводить;

3) питання або назва проєкту акта, що є предметом консультації, адреса (гіпертекстове посилання) опублікованого на офіційному вебсайті Ради тексту проєкту акта;

4) можливі (альтернативні) варіанти вирішення питання;

5) соціальні групи населення та заінтересовані сторони, на які поширюватиметься дія прийнятого рішення;

6) можливі наслідки запровадження рішення для різних соціальних груп населення та заінтересованих сторін;

7) відомості про строк, місце, час запланованих публічних заходів, порядок акредитації представників засобів медіа, реєстрації учасників;

8) спосіб забезпечення участі у публічній консультації представників визначених соціальних груп населення та заінтересованих сторін;

9) поштова й електронні адреси, строк і форма подання письмових пропозицій та зауважень;

10) адреса і номер телефону, за якими надаються консультації з питання, що винесено на публічну консультацію;

11) прізвище, ім’я особи, відповідальної за проведення консультацій;

12) строк і спосіб оприлюднення результатів (звіту) публічної консультації.

Стаття 7. Права та обов’язки заінтересованих сторін

1. Заінтересовані сторони під час проведення публічних консультацій мають право:

1) отримувати від ініціаторів проведення публічних консультацій інформацію, необхідну для участі в публічних консультаціях (матеріали публічних консультацій), крім інформації з обмеженим доступом, а також звіт за результатами проведення публічних консультацій;

2) подавати пропозиції щодо предмета публічних консультацій відповідно до вимог цього Положення.

Стаття 8. Організація та порядок проведення публічних консультацій

1. Відділ секретаріату Ради організовує та проводить відповідні консультації у такому порядку:

1) оприлюднює консультаційний документ на офіційному вебсайті Ради;

2) забезпечує належне інформування заінтересованих сторін про проведення публічних консультацій;

3) організовує та проводить заходи в рамках публічних консультацій;

4) оприлюднює пропозиції, отримані під час публічних консультацій, на офіційному вебсайті Ради;

5) складає та оприлюднює звіт про результати проведення публічних консультацій, доопрацьований проєкт акту (за наявності) на офіційному вебсайті Ради.

2. Ініціатор проведення публічних консультацій бере участь у всій діяльності, пов'язаній із організацією та проведенням публічних консультацій, зокрема:

1) проведення публічних консультацій;

2) бере участь в організації та проведенні заходів в рамках публічних консультацій;

3) аналізує пропозиції, отримані під час публічних консультацій;

4) готує звіт за результатами проведених консультацій та інформацію про врахування пропозицій, доопрацьовує відповідні  проєкти актів (за наявності).

3. Проведення публічних консультацій розпочинається з дня оприлюднення повідомлення та консультаційного документа на офіційному вебсайті Ради.

4. Термін та формат проведення публічних консультацій визначає відділ секретаріату Ради спільно із ініціатором, проте термін проведення консультацій не може бути меншим ніж 14 та більшим ніж 60 календарних днів.

5. Матеріали публічних консультацій зберігаються на офіційному вебсайті Ради не менше ніж п’ять років з дня завершення проведення публічних консультацій.

6. Публічні консультації не проводяться менше ніж за 15 днів до початку виборчого процесу чергових, позачергових або повторних виборів влади будь-якого рівня та під час виборчого процесу таких виборів.

7. З метою інформування заінтересованих сторін про проведення публічних консультацій та для взаємодії з жителями та інститутами громадянського суспільства відділ секретаріату Ради веде інформаційну базу заінтересованих сторін, яка формується також і за зверненнями заінтересованих сторін шляхом надсилання на поштову адресу або електронну адресу листа з проханням включити до інформаційної бази заінтересованих сторін чи через реєстрацію в особовому кабінеті на онлайн-платформі для електронних консультацій.

Стаття 9. Форми проведення публічних консультацій

1. Публічні консультації можуть проводитись у таких формах:

1) електронних консультацій шляхом оприлюднення консультаційного документа щодо предмета консультацій на офіційному вебсайті Ради та/або онлайн платформах електронних консультацій;

2) адресних консультацій шляхом надсилання заінтересованим сторонам консультаційного документа, проведення опитування, анкетування;

3) публічного обговорення шляхом проведення публічних заходів (засідань у формі «круглих столів», слухань, конференцій, фокус-груп, зустрічей, інтернет-, відеоконференцій тощо).

2. Публічні консультації можуть проводитися в одній чи одночасно в різних формах.

Стаття 10. Особливості електронних консультацій

1. Електронні консультації є обов’язковою формою проведення публічних консультацій щодо всіх проєктів нормативно-правових актів Ради та її виконавчих органів, з можливістю заінтересованим особам надати пропозиції до проєкту акту в цілому, так і до окремих її частин.

2. Заінтересовані сторони, які беруть участь в електронних консультаціях, надсилають пропозиції на електронну адресу, зазначену в консультаційному документі та повідомленні, або розміщують їх у формі електронних коментарів, або надають відповіді на запитання (опитування) на офіційному вебсайті Ради чи на онлайн-платформі для електронних консультацій.

Електронні консультації формату запитання (опитування) можуть мати як просту форму (певна кількості питань із закритим переліком варіантів відповідей, опитувальник з одним варіантом відповіді, з декількома варіантами відповіді) так і складну форму (опитувальник з можливістю редагуванням відповідей; з налаштуванням діапазону балів оцінки або рейтингування).

3. Під час проведення електронних консультацій враховуються строки та порядок оприлюднення проєктів нормативно-правових актів, визначені Законом України «Про доступ до публічної інформації».

4. Не підлягають оприлюдненню, розгляду та видаляються відповіді на запитання чи коментарі, які містять заклики, спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення, анонімні пропозиції, а також ті, що містять ненормативну лексику та які не стосуються питання, щодо якого проводяться електронні консультації.

Стаття 11. Особливості адресних консультацій

1. Адресні консультації проводяться додатково до електронних консультацій за рішенням ініціатора проведення публічних консультацій для з’ясування позиції заінтересованих сторін щодо предмета публічних консультацій, зокрема у частині впливу на інтереси таких сторін. Ініціатор та відділ секретаріату Ради забезпечує надсилання визначеним ним заінтересованим сторонам консультаційного документа, проведення з ними опитування, анкетування.

2. Заінтересовані сторони надають пропозиції у строки та спосіб, визначені у повідомленні про проведення публічних консультацій.

3. Письмові пропозиції щодо питання, яке виноситься на публічні консультації подаються поштою, через Центр надання адміністративних послуг або надсилаються поштою на адресу Ради.

Стаття 12. Особливості публічного обговорення

1. Публічне обговорення передбачає:

1) визначення питання, яке планується винести на обговорення, та кола осіб, яких воно буде стосуватися;

2) оприлюднення відділом секретаріату Ради на офіційному вебсайті Ради не пізніше ніж за три робочих дні до дати проведення публічного обговорення інформації про дату та місце його проведення з посиланням на оприлюднений консультаційний документ;

3) інформування заінтересованих сторін про проведення публічного обговорення (зокрема шляхом розсилання визначеним заінтересованим сторонам запрошення взяти участь у публічному обговоренні; поширення інформації у медіа, соціальних мережах, публічних місцях, на дошках оголошення тощо);

4) проведення публічних заходів, зокрема і онлайн;

5) фіксацію пропозицій, висловлених під час публічних заходів. 

2. Проведення публічних консультацій у форматі публічного обговорення є обов’язковим перед прийняттям Радою або її виконавчим комітетом рішень з питань, які:

1) мають важливе значення для територіальної громади, як наприклад: концепція, стратегія, цільова (галузева) програма, проєкт місцевого бюджету, статут територіальної громади, чи інший стратегічний або програмний документ, прийняття якого передбачено законом або спрямовано на підготовку чи реалізацію нормативного акту;

2) стосуються питань місцевої підтримки та розвитку для громадських об’єднань, професійних спілок або їх об’єднань, творчих спілок або їх об’єднань, благодійних, релігійних організацій, асоціацій органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення, інших непідприємницьких товариств, суб’єктів господарювання, їх об’єднань, організацій роботодавців, їх об’єднань, саморегулівних організацій;

3) впливають на стан навколишнього природного середовища, екологічну, біологічну безпеку;

4) стосуються символіки та топоніміки територіальної громади;

5) потребують такого обговорення в інших випадках за рішенням органів місцевого самоврядування.

Стаття 13. Подання пропозицій заінтересованими сторонами

1. Фізичні особи під час подання пропозицій вказують свої прізвище, ім’я, по батькові, контактну інформацію (електронну адресу, засоби телефонного зв’язку). Юридичні особи вказують власне найменування, місцезнаходження, код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, дані контактної особи.

2. Пропозиції заінтересованих сторін, отримані під час проведення публічних консультацій у різних формах, із зазначенням найменування юридичної особи, прізвища, імені, по батькові фізичної особи, які подали пропозиції, оприлюднюються на офіційному вебсайті Ради не пізніше п’яти робочих днів з дня надходження. Оприлюднення персональних даних фізичних осіб здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» та у формі відкритих даних.

У разі, якщо збір пропозицій проводиться на онлайн платформі електронних консультацій, окремому оприлюдненню на офіційному вебсайті Ради вони не підлягають. 

3. Пропозиції, що надійшли під час публічних консультацій, вивчаються та аналізуються ініціатором проведення публічних консультацій.

4. На розгляд пропозицій, що надійшли під час публічних консультацій, не поширюються вимоги Закону України «Про звернення громадян». Індивідуальні відповіді щодо результатів розгляду пропозицій не надаються та не надсилаються заінтересованим сторонам публічних консультацій.

5. У разі проведення публічних консультацій шляхом надання відповідей на запитання такі відповіді оприлюднюються у формі відкритих даних з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних».

6. Анонімні пропозиції не реєструються і не розглядаються.

Стаття 14. Умови розробки та прийняття проєкту акту без проведення публічних консультацій

1. У терміновому порядку за умови дотримання вимог частини другої цієї статті може розроблятися та прийматися без проведення публічних консультацій проєкт акту з:

1) питання запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, ліквідації їх наслідків;

2) іншого питання, пов’язаного з необхідністю запобігання виникненню та ліквідації загроз життю, здоров’ю, свободі, безпеці людини.

2. Інформація щодо необхідності прийняття проєкту акту без проведення публічних консультацій з відповідним обґрунтуванням, а також текст прийнятого акту оприлюднюються у день прийняття такого акту шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному вебсайті Ради, що є розробником проєкту акту.

Стаття 15. Наслідки порушення порядку проведення публічних консультацій або їх не проведення

1. Розгляд та прийняття проєктів актів (крім випадків, визначених статтею 14 цього Положення), щодо яких не було проведено публічних консультацій, відкладається до завершення проведення таких консультацій.

2. Прийняття акту без проведення публічних консультацій (крім випадків, визначених статтею 14 цього Положення), порушення встановленого цим Положенням порядку проведення публічних консультацій можуть бути підставою для його скасування або визнання його нечинним судом.

Стаття 16. Звіт за результатами проведення публічних консультацій

1. У п'ятиденний строк після закінчення публічних консультацій усі пропозиції надсилаються ініціатору для їх розгляду. Ініціатор консультацій самостійно розглядає подані пропозиції відповідно до своїх повноважень.

2. За результатами публічних консультацій ініціатор проведення публічних консультацій готує звіт, у якому зазначаються:

1) найменування ініціатора проведення публічних консультацій;

2) предмет публічних консультацій;

3) найменування юридичних осіб, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб, які взяли участь у публічних консультаціях;

4) інформація про заходи, проведені в рамках публічних консультацій;

5) узагальнена інформація про пропозиції, що надійшли впродовж проведення публічних консультацій за результатами цих консультацій;

6) узагальнена інформація про врахування або відхилення пропозицій з обґрунтуванням прийнятого рішення.

3. Ініціатор проведення публічних консультацій надсилає звіт секретаріату Ради для оприлюднення на офіційному вебсайті Ради не пізніше 30 робочих днів з дня завершення публічних консультацій.

4. У разі включення до порядку денного пленарного засідання Ради чи засідання виконавчого комітету Ради питання, яке було предметом публічних консультацій, до матеріалів, які готуються на засідання відповідного органу, обов’язково повинна бути долучена інформація про результати розгляду пропозицій, за що відповідає відділ секретаріату Ради.

5. Забороняється прийняття рішення щодо питання, яке було предметом публічних консультацій, до публікації результатів розгляду пропозицій на офіційному вебсайті Ради.

Стаття 17. Прикінцеві положення

1. Питання щодо проведення публічних консультацій, не врегульовані цим Положенням, регулюються відповідно до законодавства України.

2. Це Положення припиняє свою дію з дня набрання чинності Законом України «Про публічні консультації».

3. Особи, винні у порушенні норм цього Положення несуть відповідальність, встановлену законодавством України.


« повернутися до розділу «Положення, правила, порядки»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь