Шаповал Анатолій Михайлович (25.05.1977 - 18.06.2022, с. Верба)

Дата: 13.02.2024 16:15

Фото без описуНародився Шаповал Анатолій Михайлович 20 травня 1977 року в селі Верба Коропського району Чернігівської області у багатодітній родині. Серед п’ятьох дітей Анатолій був найменшим, але найспритнішим. Навчався у Вербівській загальноосвітній школі, а згодом оселився у Коропі, де заслужив авторитет і повагу.

По собі Анатолій Михайлович залишив добрий слід: його роботи з металу прикрашають подвір’я не лише рідного селища, а й відомі далеко за межами району: ворота, хвірточки, альтанки, гойдалки, підставки для квітів, мангали тощо, – численні витвори творчої особистості.

Добрим словом згадують Анатолія Михайловича і у Рихлівському Свято-Миколаївському монастирі, до відновлення якого він також доклав своїх рук.

22 роки коропчанин працював у «Газбудсервісі». Спочатку займався металовиробами, а згодом очолив цех.

З перших днів війни, коли на Чернігівщині тривали бої, Анатолій Шаповал записався до підрозділу тероборони, а після деокупації Чернігівщини пішов добровольцем у Збройні Сили України. Був розвідником зенітного артилерійського взводу.

Побратими розповідали, що тільки Анатолій міг непомітно підібратися близько до ворожих позицій, бо завжди був виваженим, обміркованим, уважним. А сам він говорив так: «Якщо я тут не буду – значить, діти наші будуть»…

Загинув Шаповал Анатолій Михайлович 18 червня 2022 року під час обстрілу російським ворогом населеного пункту Покровське Донецької області.

Поховали Героя 21 червня на кладовищі в смт Короп.

У Анатолія Михайловича залишилися дружина та син.

Вірного до останнього подиху військовій присязі захисника посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку.

У смт Короп на честь Анатолія Шаповала перейменовано вулицю.