Увага! Нова шахрайська схема! Псевдооператор мобільного звʼязку ошукав жінку на 135 тисяч гривень

Дата: 19.10.2023 12:35

Фото без описуПоліцейські застерігають громадян від шахраїв, які представляються працівниками компаній мобільного звʼязку і випитують секретні дані й паролі з смс-повідомлень під приводом «підключення роумінгу» чи інших мобільних послуг.

Учора до поліції звернулась 55-річна мешканка Козелецької громади, яка повідомила, що постраждала від шахрайських дій. Потерпілій зателефонував невідомий чоловік з номеру, який починався з коду 098... Невідомий представився «працівником компанїї мобільного звʼязку».

Незнайомець повідомив, що потрібно здійснити заміну сім-карти, на що заявниця погодилась та повідомила комбінацію з смс-повідомлення, яке надійшло на її телефон. Після чого її номер мобільного телефону було заблоковано. У подальшому жінка виявила списання коштів з її банківських карток на понад 87 тисяч гривень. А також на її імʼя було оформлено кредит на суму 48 тисяч гривень. Зрозумівши, що її ошукали, жінка звернулась до поліції.

За цим фактом слідчий відкрив провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України
(шахрайство).

Поліція наполегливо рекомендує: ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб. Якщо висувають умову, що для виконання певних дій потрібно повідомити одноразовий пароль з SMS-повідомлення - негайно завершуйте розмову. Це шахрай!

Не дайте шахраям жодного шансу вас ошукати!