Положення про комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України

Дата: 08.09.2023 09:54
Кількість переглядів: 58

Фото без описуЗатверджено рішенням виконавчого комітету
Понорницької селищної ради від 10.05.2023 № 404

 

З метою розгляду питання надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, на території Понорницької селищної територіальної громади виконавчим комітетом Понорницької селищної ради (далі – селищна рада) утворюється комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі – Комісія).

Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України», іншими законами України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

До складу Комісії входять представники правоохоронних органів з метою проведення перевірки наявності обмежень щодо отримання компенсації. Можуть за згодою залучатися представники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, експерти, оцінювачі, суб’єкти оціночної діяльності, виконавці окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, представники міжнародних та громадських організацій.

До участі в засіданні Комісії не допускається член комісії за наявності у нього потенційного, реального конфлікту інтересів.

Кількість членів Комісії повинна бути не менш як п’ять осіб: голова, заступник голови, секретар та інші члени.

Комісія відповідно до цього Порядку:

 • надає отримувачам компенсації вичерпну інформацію та консультації з питань отримання компенсації;
 • розглядає заяви;
 • встановлює наявність/відсутність права та підстав для надання компенсації та пріоритетного права на отримання компенсації;
 • забезпечує проведення обстеження пошкодженого об’єкта, в тому числі з метою встановлення факту ремонтних робіт, що виконані за рахунок інших джерел фінансування, або у разі, коли обстеження не було проведено до моменту розгляду заяви;
 • ознайомлює отримувача компенсації з даними, зафіксованими для відповідного заповнення чек-листа (далі – чек-лист);
 • приймає рішення про зупинення/поновлення розгляду заяви, надання/відмову у наданні компенсації;
 • виконує інші повноваження, що випливають з покладених на неї завдань.

Інформація про місцезнаходження Комісії, її персональний склад, порядок роботи та інформація за результатами засідань Комісії (кількість розглянутих заяв, прийнятих Комісією рішень тощо) розміщується на офіційному вебсайті селищної ради.

Основною формою роботи Комісії є засідання, необхідність проведення яких і перелік питань до розгляду на яких визначає голова Комісії.

Матеріально-технічне забезпечення діяльності Комісії здійснюється за рахунок місцевого бюджету.

Комісія може проводити свої засідання в режимі реального часу з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет.

Засідання Комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її складу.

Рішення Комісії приймаються більшістю голосів її членів, які беруть участь у засіданні та мають право голосу. У разі рівного розподілу голосів остаточне рішення приймає головуючий на засіданні.

Розрахунок компенсації за пошкоджений об’єкт Комісія здійснює в такій послідовності:

 • визначає обсяг пошкоджень об’єкта нерухомого майна за даними акта комісійного обстеження, виконаного відповідно до пункту 81 Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2022 № 473 та/або звіту з технічного обстеження відповідно до пункту 81 Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2017 № 257;
 • заповнює чек-лист;
 • здійснює фотофіксацію пошкоджень об’єкта нерухомого майна, що свідчать про характер та обсяг руйнувань, за кожним видом ремонтних робіт, визначених у чек-листі, у разі недодання результатів фотофіксації до акта комісійного обстеження.

Чек-лист заповнюється в електронній формі за допомогою Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

Розмір компенсації за один пошкоджений об’єкт не може бути більший, ніж 200 тис. гривень.

Комісія в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна:

 • отримує заяви для їх розгляду;
 • перевіряє надану інформацію в заяві та додані документи;
 • вносить відомості про зупинення/поновлення розгляду заяви із зазначенням інформації та/або документів, які заявник повинен додати;
 • вносить результати комісійного обстеження у разі його проведення за рішенням цієї комісії;
 • заповнює за кожним пошкодженим об’єктом чек-лист, результати фотофіксації пошкоджень об’єкта та визначає розмір компенсації;
 • вносить відомості про надання/відмову у наданні компенсації.

Комісія має доступ та право на отримання документів та/або інформації (в тому числі конфіденційної, в порядку, встановленому законодавством) з інформаційно-комунікаційних систем державної та комунальної форми власності, необхідних для перевірки відомостей, зазначених у заявах.

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, які володіють документами та/або інформацією, необхідними для прийняття рішення про надання компенсації (у тому числі з метою поновлення втрачених документів, необхідних для надання компенсації), зобов’язані безкоштовно надати такі документи та/або інформацію комісії протягом трьох робочих днів з дня отримання відповідного запиту.

Рішення Комісії про надання/відмову у наданні компенсації затверджується рішенням виконавчого комітету селищної ради протягом п’яти календарних днів з дня його прийняття.

Копія рішення про надання/відмову у наданні компенсації завантажується посадовою особою селищної ради з накладенням електронного кваліфікованого підпису, що базується на сертифікаті відкритого ключа, до Реєстру пошкодженого та знищеного майна протягом п’яти робочих днів з дня його прийняття.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь