Перелік організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства

Дата: 02.08.2023 12:32

Фото без описуОрганізації та установи, до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства:

• До територіального органу поліції або за телефоном 102;
  • До центру соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді;
  • До управління сім’ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій;
  • До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства;
  • До адміністрації закладу освіти, практичного психолога, класного керівника, майстра чи іншого педагогічного працівника;
  • До близької людини;
  • На телефони «Гарячих ліній».

Безкоштовні телефонні «Гарячі лінії»:

1. Національна дитяча «Гаряча лінія» Центру «Ла Страда-Україна»:

0-800-500-333 (для дзвінків з мобільного).
Дзвінки на лінію безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх операторів. Консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники.

1. Національна «Гаряча лінія» з протидії домашньому насильству (консультації юриста, психолога, соціального педагога):

116-123 (цілодобово та безкоштовно з мобільних телефонів),

0-800-500-225 та 116-111. За цими телефонами можна отримати інформацію про організації та установи, до яких слід звернутися у конкретній ситуації, про перелік документів, які необхідно підготувати для звернення, поради щодо правильного їх складання, підтримку психолога анонімно у телефонному режимі, консультації та рекомендації юристів щодо конкретної ситуації.

1. 0-800-213-103 (безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів) можна отримати такі послуги:
  • інформацію про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини та установи, які опікуються відповідними питаннями;
  • безоплатну правову допомогу дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • правові консультації;
  • зв’язатися з усіма центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги; отримати інформацію про їх місцезнаходження, контактні номери телефонів, інші засоби зв’язку.