Положення про робочу групу з розроблення Стратегії розвитку Понорницької селищної територіально громади Чернігівської області на 2023-2027 роки на принципах залучення громадськості

Дата: 29.05.2023 10:08

Фото без описуЗатверджено розпорядженням
Понорницького селищного голови
від 08.05.2023 № 57-од

1. Загальні положення

Робоча група з розроблення Стратегії розвитку Понорницької селищної територіально громади Чернігівської області на 2023-2027 роки на принципах залучення громадськості (далі – робоча група) утворюється з метою розробки та втілення Стратегії розвитку Понорницької селищної територіальної громади (далі – Стратегія розвитку).

Робоча група формується з представників органів місцевого самоврядування, приватних підприємців, членів громадських організацій, депутатів селищної ради, громадсько-активних жителів громади.

Склад робочої групи затверджується розпорядженням селищного голови.

Робоча група працює постійно на засадах повної добровільності, самовідданості та безкорисливості.

2. Функції робочої групи

Робоча група в процесі діяльності:

- розробляє проєкт бачення Стратегії розвитку;

- визначає напрями і пріоритети своєї роботи;

- розробляє план дій для втілення Стратегії розвитку;

- проводить економічні дослідження та фінансово-технічний аналіз;

- проводить аналіз сильних і слабких сторін, можливостей та загроз у розвитку Понорницької селищної територіальної громади;

- визначає пріоритетні напрямки економічного і соціального розвитку;

- організовує розповсюдження плану дій груп та проводить опитування серед громади Понорницької селищної територіальної громади з метою накопичення пропозицій;

- узагальнює і оцінює результати опитування з метою включення їх до Стратегії розвитку;

- організовує роботу з підготовки інформаційних документів з переліком і описом проєктів щодо складання і виконання Стратегії розвитку;

- організовує роботу з засобами масової інформації;

- розробляє концепцію стратегічного бачення та напрямків досягненню довго- і короткострокових цілей;

- залучає до роботи фахівців та спеціалістів з обговорюваних питань;

- приймає участь у розробці та подає проєкт Стратегії розвитку на затвердження Понорницькій селищній раді.

3. Повноваження та правові гарантії діяльності робочої групи

Організація роботи робочої групи покладається на голову робочої групи, його заступника та секретаря.

Голова скликає та веде засідання групи, дає доручення членам групи, представляє групу у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями. Організовує роботу з реалізації висновків та рекомендацій робочої групи.

У разі відсутності голови групи або неможливості ним виконувати своїх повноважень, головні його функції здійснює заступник голови, або секретар.

Засідання робочої групи є правовим, якщо в роботі бере участь не менш як половина від загального складу групи.

За результатами розгляду і вивчення питань робоча група готує висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації робочою групою приймаються за взаємною згодою членів групи/консенсусом, які приймають участь у засіданні і підписуються головою робочої групи, а у разі його відсутності – заступником голови робочої групи або секретарем. Протокол засідань робочої групи підписується головою та секретарем групи.

4. Права робочої групи

Робоча група має право:

- отримувати інформацію, необхідну для розробки Стратегії розвитку, в організаціях, установах громади, незалежно від їх відомчого підпорядкування, форми власності та господарювання;

- проводити опитування громадян чи проводити іншу діяльність вивчення громадської думки щодо Стратегії розвитку;

- проводити роз’яснювальну роботу серед громади з питань розробки і втілення Стратегії розвитку на території громади;

- вносити виконавчому комітету Понорницької селищної ради пропозиції щодо розгляду питань, які необхідно вирішити з метою покращення соціально-економічної ситуації в межах розробки і втілення плану розвитку;

- розробляти та узгоджувати проєкти договорів, пов’язаних з розробкою Стратегії розвитку.

5. Обов’язки та відповідальність робочої групи

Члени робочої групи виконують доручення голови групи в межах завдань Стратегії розвитку.

Члени робочої групи несуть особисту відповідальність за достовірне і своєчасне опрацювання отриманих інформаційних і розрахункових документів та матеріалів, що стосуються виконання завдань щодо Стратегії розвитку.