Онкохворі можуть отримати хіміотерапевтичне лікування безоплатно: перелік послуг

Дата: 24.04.2023 10:12

Фото без описуХіміотерапевтичне лікування для онкохворих – безоплатне. Медичну допомогу оплачує Національна служба здоров’я України в межах пакету "Хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у стаціонарних та амбулаторних умовах". Пакет включає всі необхідні консультації, ліки, обстеження й лікування.

Хіміотерапевтичне лікування безоплатне у всіх медзакладах України, які мають договір із НСЗУ, незалежно від місця реєстрації пацієнта. НСЗУ сплачує 37 502 грн за хіміотерапевтичне лікування для дорослих та 130 664 грн – за дітей до 18 років.

Безоплатними для пацієнта в межах пакету є:

• Консультування, медична допомога.
  • Проведення лабораторних досліджень (аналізи крові, дослідження спинномозкової рідини, молекулярно-генетичні тощо).
  • Інструментальні дослідження (МРТ, рентген, КТ, ендоскопічні дослідження, УЗД, сцинтиграфія тощо).
  • Лікарське спостереження та медсестринський догляд 24/7.
  • Киснева підтримка.
  • Інтенсивна терапія.
  • Знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.
  • Психологічна допомога.
  • Супровідна медикаментозна терапія.
  • Забезпечення компонентами та препаратами крові.
  • Ліки з централізованих закупівель МОЗ та інших програм, а також ліками і медвиробами із Нацпереліку.
  • Харчування в стаціонарі.

Повний перелік послуг – на сайті НСЗУ в розділі "Вимоги ПМГ 2023" (п. 18 "Хіміотерапевтичне лікування …"). Або за посиланням: https://cutt.ly/T9EoRuk.

Медична допомога безоплатна в таких випадках:

• направлення лікуючого лікаря, видане пацієнтам з клінічно та морфологічно встановленим діагнозом злоякісного новоутворення;
  • переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу ЗОЗ.

Знайти медзаклад, який має договір із НСЗУ можна:

• на сайті НСЗУ в розділі "Е-дані" оберіть "Аналітичні панелі (дашборди)" та перейдіть до дашборду "Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій" https://cutt.ly/K9Egnx1На третій сторінці у полі фільтрів оберіть область або населений пункт та в "Групі послуг" – "Хіміотерапевтичне лікування…". Дашборд покаже всі заклади, які мають договір на пакет, а також їх контакти.
  • зателефонувавши до контакт-центру за номером 16-77. Оператор підкаже найближчий медзаклад із договором.

Джерело: Національна служба здоров'я України