У Понорниці віддали шану учасникам бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2023 12:59

Фото без описуУже декілька років поспіль у лютому пам’ять про страшні події афганської війни збирає колишніх учасників бойових дій на території інших держав, представників селищної ради та громадськості біля меморіального комплексу в Понорниці.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам вони вшановують солдатів, які віддали своє життя на чужих землях. Саме так відбулось і сьогодні.

До присутніх із словами вдячності та щирими побажаннями звернулись заступник селищного голови Анатолій Кашич та голова громадського об’єднання «Українська спілка ветеранів Афганістану» Володимир Пилипенко.

З нагоди 34-ї річниці виведення радянських військ із Республіки Афганістан Володимир Миколайович вручив нагороди:

• Медаль «За звитягу» - Страмку Анатолію Володимировичу, ветерану війни в Афганістані.
  • Грамоти:
    • Яковець Галині Володимирівні, за підтримку ветеранського руху Понорницької ТГ;
    • Папці Петру Васильовичу, за вагомий особистий внесок у патріотичне виховання молоді;
    • Безкоровайному Михайлу Григоровичу, за мужність і відвагу, виявлені під час виконання військового обов’язку.

Війну в Афганістані часто називають загарбницькою війною Радянського Союзу, але для тисяч солдатів-строковиків, які пройшли через цю війну – це було виконання їхнього обов’язку, який на них покладала держава.

Тисячі воїнів-афганців одними з перших пішли добровольцями у 2014 році, бо були одними із небагатьох, які мали бойовий досвід. І сьогодні вони захищають Україну від російського агресора. Серед них є герої, що віддали життя за Україну.