Звернення селищного голови з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2023 11:29

Фото без описуШановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців!

Шановні учасники бойових дій на території інших держав!

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме цього дня 1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які протягом десяти років брали участь у війні на території цієї країни.

За часів СРСР українські військовослужбовці стали учасниками 24 локальних війн і збройних конфліктів на території 16 країн світу: Чилі, Іспанія, Єгипет, В’єтнам, Ефіопія, Сирія, Ангола, Мозамбік, острів Куба та інші. Наймасштабніший збройний конфлікт, розв’язаний керівництвом Радянського Союзу, розпочався у грудні 1979 року - війна в Афганістані.

Ця війна стала важким випробуванням і трагедією для сотень тисяч людей - тих, хто безпосередньо знаходився на Афганській землі, і тих, хто чекав вдома повернення своїх синів, чоловіків, батьків, коханих, друзів. Її ніхто не оголошував, але вона забрала життя українців і залишила по собі невиліковні рани у понад 150 тисячах українських родин.

Низький уклін воїнам-інтернаціоналістам, усім, хто вірно служив державі та своєму народові. Ми вдячні вам за мужність і патріотизм, за стійкість та витримку. Ваша вірність військовій присязі заслуговує на повагу!

Глибока шана та подяка ветеранам, учасникам бойових дій на території інших держав, які маючи бойовий досвід, були серед тих, хто давав відсіч російській агресії у 2014 році, стали учасниками волонтерського руху, воюють і нині, захищаючи Україну від агресії російської федерації, та віддають свої життя.

Схиляємо голови у скорботі перед солдатами, яким не судилося повернутися живими на рідну землю. Світла пам’ять тим, хто назавжди героїчно пішов від нас. Честь і слава!

З повагою - селищний голова Віктор Іващенко