Новини з нагоди свят та пам'ятних днів

2 грудня - Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

08:15 02.12.2023

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Щороку, починаючи з 1988 року, 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день входить у Всесвітню кампанію «16 днів проти насильства». Його Головна мета – звернути увагу суспільства на проблему ВІЛ/СНІДу, підвищити поінформованість людей, а також продемонструвати солідарність на шляху до подолання цієї проблеми.

10:32 01.12.2023

День пам’яті жертв голодоморів: чому Голодомор 1932-1933 років став можливим?

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада.

08:53 25.11.2023

25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

Сьогодні у світі відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Дата 25 листопада вибрана не випадково. Саме цього дня восени 1960-го року під час політичних протестів у Домініканській Республіці були жорстоко вбиті три сестри Мірабал, що були активними учасниками супротиву. Показова кривава страта сестер збереглася в народній пам’яті надовго та мала світовий резонанс.

08:11 25.11.2023