Регламент Понорницької селищної ради восьмого скликання

Затверджено рішенням Понорницької селищної ради від 13.08.2024 № 3802

 

Розділ І. Загальні положення

Глава 1. Правові засади діяльності ради

Стаття 1.

1. Понорницька селищна рада (далі – рада) є органом місцевого самоврядування, що представляє Понорницьку селищну територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування визначені Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами України.

2. Порядок діяльності ради, її органів та посадових осіб визначається Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції», «Про доступ до публічної інформації», «Про відкритість використання публічних коштів» іншими законодавчими актами, статутом територіальної громади, цим Регламентом та Положенням про постійні комісії ради.

Стаття 2.

Регламент ради є обов’язковим для виконання всіма депутатами, селищним головою та іншими посадовими особами місцевого самоврядування. Регламент встановлює порядок скликання і проведення сесії ради, формування виконавчих органів ради, порядок прийняття рішень та звітів, порядок здійснення контрольної діяльності, прийняття рішень за спеціальними процедурами, процедуру діяльності депутатів, посадових осіб та органів ради.

Стаття 3.

Робота ради ведеться державною мовою. У разі, коли промовець не володіє державною мовою, він має право виступати іншою мовою. Переклад його виступу на державну мову у разі необхідності забезпечує апарат виконавчого комітету ради, у випадках передбачених Законом України «Про засади державної мовної політики», або сам промовець.

Глава 2. Основні принципи діяльності ради

Стаття 4.

Рада здійснює свою діяльність на принципах народовладдя, законності, гласності, колегіальності, поєднання місцевих і державних інтересів, виборності, правової, організаційної і матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень визначених законодавством, державної підтримки та гарантії діяльності місцевого самоврядування, судового захисту прав місцевого самоврядування, підзвітності та відповідальності органів ради та її посадових осіб перед виборцями.

Глава 3. Відкритість та гласність роботи ради

Стаття 5.

1. Сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону та цього Регламенту (частина 17 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

2. Відкритість та гласність діяльності ради забезпечується через стабільне і прогнозоване функціонування офіційного вебсайту Понорницької селищної ради (далі – сайт). При функціонуванні сайту повинно бути забезпечено:

  • розміщення чинної редакції Статуту територіальної громади, Регламенту ради, Регламенту виконавчого комітету ради;
  • технічну можливість у будь-який час доби переглядати, поширювати, копіювати (зберігати) і роздруковувати будь-які матеріали з сайту;
  • розміщення результатів голосувань, протоколів і рішень засідань ради та її органів (постійних та інших комісій);
  • розміщення в порядку визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації» проєктів рішень;
  • розміщення інформації про селищного голову, його заступників, секретаря селищної ради, депутатів, членів виконавчого комітету, керівників виконавчих органів, яка включає основні біографічні відомості, декларації про доходи, дні і місце прийому, контакти для листування та телефонного зв’язку;
  • розміщення інформації про плани роботи ради, у тому числі дату, місце і порядок денний засідання ради та її органів;
  • розміщення звітів селищного голови, його заступників, депутатів, постійних та тимчасових контрольних комісій ради;

3. Пленарне засідання ради транслюється в мережі Інтернет у режимі реального часу, крім випадків розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

4. Пленарне засідання ради підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням відеозапису засідання не менше п’яти років. Відеозапис пленарного засідання ради оприлюднюється невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання, на сайті ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису.

Глава 4. Присутність на пленарних засіданнях ради

Стаття 6.

1. На пленарних засіданнях ради за рішенням ради або за запрошенням голови, заступників голови можуть бути присутніми депутати інших рад, представники державних органів та органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, трудових колективів. Для них у залі відводяться спеціальні місця.

2. Посадові особи, яких обирає, призначає чи затверджує рада, викликаються безпосередньо, а підлеглі їм службовці через них.

3. Інші особи за рішенням ради можуть бути присутніми на пленарних засіданнях ради, якщо їх присутність необхідна під час розгляду питань порядку денного, за умови встановлення їх особи та у межах наявних вільних місць позаду рядів місць для депутатів та осіб, визначених у частині першій цієї статті. Заяви про надання дозволу на участь у пленарному засіданні при розгляді конкретного питання порядку денного подаються зацікавленими особами за один день до пленарного засіданні сесії ради.

4. Головуючий на пленарному засіданні ради повідомляє депутатів ради про осіб, які присутні на пленарному засіданні ради за запрошенням та про осіб присутність яких буде необхідна під час розгляду питань порядку денного.

5. Запис присутніх осіб проводить апарат ради і список передає головуючому.

6. Особи, присутні на засіданнях ради, повинні утримуватися від публічних проявів свого ставлення до того, що відбувається на засіданні і не порушувати порядок. У разі порушення порядку їх за розпорядженням головуючого на засіданні може бути випроваджено з приміщення, де відбувається засідання.

Глава 5. Закриті пленарні засіданні ради

Стаття 7.

1. За рішенням ради, яке приймається після скороченого обговорення більшістю голосів депутатів від загального складу ради, можуть проводитися її закриті засідання для розгляду конкретно визначених питань.

2. На закритому засіданні мають право бути присутніми особи, які визначені радою.

3. Рада після обговорення наприкінці закритого засідання приймає рішення щодо публікації матеріалів цього засідання.

Глава 6. Планування роботи ради

Стаття 8.

1. Діяльність ради здійснюється відповідно до річного плану роботи затвердженого на пленарному засіданні сесії ради. План роботи новобраної ради затверджується не пізніше як на третьому засіданні ради. Плани роботи ради на наступний рік затверджуються в кінці кожного року.

2. План роботи на рік включає в себе напрямки діяльності ради та її органів протягом року, визначає основні питання для розгляду на пленарних засіданнях, заходи з підготовки та реалізації рішень ради, визначає відповідальних за їх виконання.

3. Проєкт плану роботи ради розробляється під керівництвом голови ради на підставі пропозицій постійних комісій, заступників голови ради, депутатських фракцій, депутатів, керівників структурних підрозділів виконавчого комітету ради, старост сіл, органів територіальної самоорганізації громадян.

Розділ ІІ. Сесія ради

Глава 1. Порядок скликання та проведення сесії ради

Стаття 9.

1. Рада проводить свою роботу сесійно. Засідання ради проводяться в приміщенні селищної ради або в іншому приміщенні, визначеному розпорядженням селищного голови.

2. Сесія ради складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Стаття 10.

1. Сесії ради згідно із статтею 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» скликаються селищним головою.

2. У разі немотивованої відмови селищного голови або неможливості його скликати сесію ради сесія скликається секретарем селищної ради, якщо:

  • сесія не скликається селищним головою у строки, передбачені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
  • селищний голова без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених частиною третьою цієї статті.

3. Сесія ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу ради, виконавчого комітету ради.

4. Сесія ради скликається для розгляду електронної петиції, що набрала необхідну кількість підписів, протягом строку, встановленого для її розгляду.

Стаття 11.

У випадках, коли сесія скликається за пропозицією виконавчого комітету чи на вимогу не менш, як однієї третини обраних депутатів ради, до апарату виконавчого комітету селищної ради або секретарю ради передається перелік питань, запропонованих до розгляду на сесії.

Стаття 12.

Сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.

Стаття 13.

Сесію ради відкриває і веде селищний голова, а у випадках, передбачених частиною другою статті 10, – секретар ради. У випадку, передбаченому частиною четвертою статті 10, сесію відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради – один з депутатів ради.

Глава 2. Розпорядок роботи сесії

Стаття 14.

1. Пленарні засідання ради проводяться в робочі дні тижня. Початок засідання об 11:00.

2. У необхідних випадках для вирішення питань, що потребують негайного розгляд, за рішенням ради можуть бути проведені окремі або спільні засідання постійних комісій, а також оголошені додаткові перерви з визначенням дати продовження роботи сесії.

Глава 3. Порядок проведення сесії новообраної ради

Стаття 15.

Перша сесія новообраної ради скликається територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Стаття 16.

Територіальна виборча комісія не пізніш як за 10 днів до початку першої сесії ради нового скликання надсилає депутатам довідкові матеріали про обраних депутатів.

Стаття 17.

1. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів селищного голови.

2. До визнання повноважень депутатів як членів ради, новообрана рада може приймати рішення тільки з питань відкриття сесії, обрання робочих органів сесії.

3. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання та новообраного селищного голови головує на пленарних засіданнях ради першої сесії новообраний голова.

Стаття 18.

1. Для розробки проєкту порядку денного першої сесії ради нового скликання та проєктів інших документів, що виносяться на першу сесію, підготовки пропозицій щодо організації її роботи, новообраний селищний голова утворює робочу групу з числа новообраних депутатів цієї ради.

2. Перше засідання підготовчої депутатської групи скликає новообраний селищний голова не пізніш як за 10 днів до початку першої сесії ради нового скликання.

3. Підготовча депутатська група обирає зі свого складу голову, заступника та секретаря. Свою роботу група здійснює на засадах, встановлених Положенням про постійні комісії ради.

4. Робоча група припиняє свою діяльність із створенням постійних комісій ради.

Глава 4. Чергові і позачергові сесії

Стаття 19.

1. Чергові сесії ради скликаються за розпорядженням селищного голови в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності – не рідше ніж один раз на місяць.

2. Апарат виконавчого комітету ради не пізніш як за 10 днів повідомляє депутатів та населення про час скликання і місце проведення та перелік питань, які передбачається внести на розгляд чергової сесії ради. Ця інформація оприлюднюється на сайті ради.

Стаття 20.

1. Позачергові сесії скликаються у випадку необхідності.

2. Мотивовані пропозиції про скликання позачергової сесії ради підписані ініціаторами, надсилаються селищному голові з зазначенням питань до порядку денного та проєктами документів, розгляд яких пропонується, не пізніше як за три дні до початку сесії.

3. Рішення про скликання позачергової сесії ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

4. Після повідомлення про проведення позачергової сесії депутат має право отримати в секретаря ради матеріали сесії для вивчення та ознайомлення.

Глава 5. Порядок денний сесії

Стаття 21.

1. Проєкт порядку денного формується секретарем ради.

2. Пропозиції щодо питань до порядку денного на розгляд ради можуть вноситися селищним головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради, головою місцевої державної адміністрації, головою районної, обласної ради, загальними зборами громадян. Пропозиції щодо прийняття рішень, які відповідно до закону є регуляторними актами, вносяться з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

3. Основою для формування порядку денного сесії ради є план роботи ради. Проєкт порядку денного оголошується головуючим на початку пленарного засідання ради, він приймається за основу більшістю від присутніх на пленарному засіданні депутатів.

4. Зміни та доповнення до проєкту порядку денного ставляться головуючим на голосування у порядку їх надходження. Питання вважається включеним до порядку денного, якщо за нього проголосувало більше половини депутатів, присутніх на пленарному засіданні ради.

5. Одне і те ж питання може бути внесено до порядку денного не більше двох разів протягом календарного року.

6. Послідовність розгляду питань порядку денного може бути змінено, якщо за це проголосувало половина присутніх на засіданні депутатів. Після цього порядок денний приймається в цілому більшістю депутатів, присутніх на пленарному засіданні.

7. У разі неприйняття порядку денного в цілому, головуючий проводить голосування по кожному пункту окремо.

8. Питання вважається виключеним з порядку денного, якщо за нього проголосувало більше половини депутатів, присутніх на пленарному засіданні ради.

Стаття 22.

1. Усі питання, включені до проєкту порядку денного, які вносяться на розгляд ради, попередньо повинні обов’язково розглядатись профільною постійною комісією та іншими постійними комісіями, крім випадків, передбачених цим Регламентом.

2. Пропозиції депутатів з питань користування та розпорядження об’єктами комунальної власності, а саме, будівлями, спорудами, приміщеннями та земельними ділянками, що перебувають в комунальній власності, а також питання генерального планування, земельних відносин та земельного кадастру, будівництва та архітектури не можуть бути включені в порядок денний під час затвердження порядку денного на початку та під час пленарного засідання ради.

3. Проєкт рішення може бути включений до порядку денного сесії без процедури оприлюднення у виняткових випадках, коли виникає необхідність прийняття рішень, пов’язаних із проведенням заходів, передбачених законодавством про надзвичайні ситуації природного, техногенного чи іншого характеру, з питань бюджету, кадрових та інших невідкладних питань, що стосуються забезпечення життєдіяльності громади. У такому випадку проєкт рішення погоджується з профільним виконавчим органом селищної ради та розглядається постійними комісіями селищної ради спільно у залі під час проведення пленарного засідання або у перерві пленарного засідання, про що приймається рішення як з процедурного питання.

Стаття 23.

1. До проєкту порядку денного чергової сесії регулярно включаються звіти виконавчих органів ради, посадових осіб, яких рада відповідно утворює, обирає, призначає чи затверджує.

2. До проєкту порядку денного позачергової сесії вносяться лише ті питання, розгляд яких визначено у пропозиціях про скликання позачергової сесії.

3. Проєкт порядку денного позачергової сесії повідомляється депутатам не пізніш як за день до сесії ради.

4. Питання, внесені до порядку денного позачергової сесії ради, можуть розглядатися профільною постійною комісією ради в день проведення сесії або за день до проведення сесії ради.

5. У виключних випадках питання, внесені до порядку денного позачергової сесії, можуть розглядатись на пленарних засіданнях без обговорення у постійних комісіях, якщо за це проголосувало більшість депутатів від загального складу ради.

Стаття 24.

1. Проєкт порядку денного сесії, зміни до нього обговорюються і затверджуються загалом селищною радою більшістю голосів присутніх депутатів.

2. Обговорення щодо включення будь-якого питання до порядку денного сесії проводиться за скороченою процедурою.

3. Якщо за підсумками голосування питання до порядку денного сесії ради не включено, воно вважається відхиленим.

Стаття 25.

1. Питання затвердженого порядку денного сесії ради можуть розглядатися в іншій, ніж передбачена в ньому послідовності, відкладатися, змінюватися чи виключатися з порядку денного за рішенням ради, прийнятим після обговорення за скороченою процедурою.

2. При цьому заслуховується виступ ініціатора додаткового питання до порядку денного з його обґрунтуванням, ступінь підготовленості питання для прийняття рішення, а також заслуховується виступ з цього питання голови відповідної постійної комісії та представника відповідного виконавчого органу ради.

Глава 6. Порядок підготовки питань для розгляду на сесії

Стаття 26.

Секретар ради разом з апаратом виконавчого комітету ради організовує підготовку питань, що вносяться на розгляд сесії.

Стаття 27.

Пропозиції щодо питань на розгляд сесії ради, внесені депутатами селищної ради на засіданнях сесій селищної ради, постійних комісій, фіксуються у відповідному протоколі і не потребують додаткового письмового подання.

Стаття 28.

Працівники відділів, секторів, інших виконавчих органів ради зобов’язані надавати ініціаторам проєктів рішень допомогу і інформацію, необхідну для підготовки цих питань.

Стаття 29.

Проєкти рішень, які пропонуються для розгляду депутатами, постійними комісіями з питань, які впливають на дохідну та витратну частини бюджету, попередньо узгоджуються та розглядаються на засіданнях постійних комісій.

Стаття 30.

1. Проєкти рішень ради, які підлягають обговоренню та вносяться на розгляд чергової сесії оприлюднюються на сайті ради за 10 днів до дати їх розгляду, крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, коли такі проєкти рішень оприлюднюються негайно після їх підготовки.

2. Проєкти рішень ради, які у невідкладних випадках вносяться на розгляд позачергової сесії, оприлюднюються за один день до початку роботи сесії.

3. У період дії воєнного стану згідно з частиною десятою статті 9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» на проєкти рішень ради не поширюються вимоги щодо обов’язкового оприлюднення.

Стаття 31.

До проєктів рішень ради, які підлягають обговоренню, відносяться наступні проєкти рішення:

нормативно-правові акти, що мають важливе суспільне значення і стосуються конституційних прав, свобод, інтересів і обов'язків громадян, а також актів, якими передбачається надання пільг чи встановлення обмежень для суб'єктів господарювання та інститутів громадянського суспільства, здійснення повноважень місцевого самоврядування, делегованих органам виконавчої влади відповідними радами;

регуляторні акти;

державні і регіональні програми економічного, соціального і культурного розвитку, рішень стосовно стану їх виконання.

Стаття 32.

1. Не пізніш як за 1 день до розгляду питань на черговій сесії постійні комісії ради проводять їх попереднє обговорення.

2. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації, які розглядаються і враховуються при прийнятті остаточного рішення на сесії ради.

Стаття 33.

Матеріали, підготовлені з відступами від вимог цього Регламенту, приймаються до розгляду на сесії ради як виняток лише у випадку, коли вони вимагають термінового вирішення, були розглянуті на профільній комісії та завізовані головами всіх постійних комісій і вносяться до порядку денного сесії в порядку їх надходження.

Розділ ІІІ. Пленарні засідання ради

Глава 1. Виключна компетенція ради

Стаття 34.

Виключно на пленарних засіданнях ради вирішуються питання, передбачені статтею 26 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», а саме:

1) затвердження регламенту ради;

2) утворення і ліквідація постійних та інших комісій ради, затвердження та зміна їх складу, обрання голів комісій;

3) утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу; внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск;

4) обрання на посаду та звільнення з посади секретаря ради;

5) затвердження за пропозицією селищного голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на їх утримання;

6) утворення за поданням селищного голови інших виконавчих органів ради;

7) утворення старостинських округів, затвердження Положення про старосту, затвердження на посаду та звільнення з посади старости відповідно до закону;

8) затвердження плану роботи ради та заслуховування звіту про його виконання з урахуванням вимог статті 32 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;

9) заснування місцевих публічних аудіовізуальних медіа у порядку, визначеному Законом України «Про медіа»;

10) заслуховування звіту селищного голови про діяльність виконавчих органів ради, у тому числі щорічного звіту про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами ради;

11) прийняття рішення про недовіру селищному голові;

12) заслуховування звітів постійних комісій, керівників виконавчих органів ради та посадових осіб, яких вона призначає або затверджує;

13) заслуховування повідомлень депутатів про роботу в раді, виконання ними доручень ради;

14) розгляд запитів депутатів, прийняття рішень по запитах;

15) прийняття рішень щодо дострокового припинення повноважень депутата ради в порядку, встановленому законом;

16) скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням ради, прийнятим у межах її повноважень;

17) прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень селищного голови у випадках, передбачених законом;

18) прийняття рішення про проведення місцевого референдуму;

19) прийняття відповідно до законодавства рішень щодо організації проведення референдумів та виборів органів державної влади, місцевого самоврядування та селищного голови;

20) прийняття рішень про наділення органів самоорганізації населення окремими власними повноваженнями органів місцевого самоврядування, а також про передачу коштів, матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для їх здійснення;

21) прийняття рішень про об'єднання в асоціації або вступ до асоціацій, інших форм добровільних об'єднань органів місцевого самоврядування та про вихід з них;

22) схвалення угод про об’єднання єврорегіонального співробітництва, прийняття рішень про утворення об’єднання єврорегіонального співробітництва, про приєднання до такого об’єднання або про вихід з нього, затвердження статуту об’єднання єврорегіонального співробітництва та внесення до нього змін;

23) схвалення угод про європейське об’єднання територіального співробітництва, прийняття рішень про утворення європейського об’єднання територіального співробітництва, про приєднання до такого об’єднання або про вихід з нього;

24) прийняття рішень про вступ до відповідних міжнародних асоціацій, інших об’єднань;

25) прийняття рішень щодо фінансування діяльності органів міжтериторіального та транскордонного співробітництва;

26) затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування;

27) розгляд прогнозу місцевого бюджету, затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього; затвердження звіту про виконання відповідного бюджету;

28) встановлення місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України;

29) утворення цільових фондів, затвердження положень про ці фонди;

30) утворення місцевих фондів фінансової підтримки кінематографії, у тому числі програм грантової, конкурсної або позаконкурсної підтримки кінематографії, визначення умов та порядку використання цих фондів;

31) прийняття рішень щодо здійснення місцевих запозичень;

32) прийняття рішень щодо передачі коштів з відповідного місцевого бюджету;

33) прийняття рішень щодо надання відповідно до чинного законодавства пільг по місцевих податках і зборах, а також земельному податку;

34) прийняття рішень про укладення спеціальних інвестиційних договорів відповідно до Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями»;

35) встановлення для підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади, розміру частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до місцевого бюджету;

36) прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна; затвердження місцевих програм приватизації, а також переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації об'єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об'єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним, прийняття рішення про здійснення державно-приватного партнерства щодо об’єктів комунальної власності, у тому числі на умовах концесії, про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності територіальної громади.

Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради;

37) прийняття рішень про визначення критеріїв, відповідно до яких утворення наглядової ради є обов’язковим у комунальних унітарних підприємствах та у господарських товариствах, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді; про затвердження порядку утворення наглядової ради, порядку призначення членів наглядової ради комунального унітарного підприємства; про визначення кола питань, що належать до виключної компетенції наглядової ради комунального унітарного підприємства; про встановлення вимог до незалежних членів наглядової ради комунальних унітарних підприємств і господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді;

38) визначення критеріїв відбору незалежного аудитора та критеріїв віднесення комунальних унітарних підприємств і господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать територіальній громаді, до таких, фінансова звітність яких (у тому числі консолідована) підлягає обов’язковій перевірці незалежним аудитором, та затвердження порядку такої перевірки і порядку залучення незалежного аудитора;

39) прийняття рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення;

40) створення у разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення з іншими суб'єктами комунальної власності спільних проєктів або спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та організацій, визначення повноважень цих органів (служб);

41) вирішення відповідно до законодавства питань про створення підприємствами комунальної власності спільних підприємств, у тому числі з іноземними інвестиціями;

42) прийняття рішень щодо надання згоди на організацію співробітництва територіальних громад, суб’єктом якого є територіальна громада у формах, визначених статтею 4 Закону України «Про співробітництво територіальних громад», щодо схвалення проєкту договору про співробітництво та інших рішень, пов’язаних із здійсненням відповідно до зазначеного Закону співробітництва територіальних громад;

43) заслуховування звітів, пов’язаних із здійсненням відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад» співробітництва територіальних громад, суб’єктом якого є територіальна громада;

44) вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин;

45) прийняття рішень щодо здійснення виконавчим органом селищної ради державного контролю за використанням та охороною земель;

46) затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України;

47) вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, а також про скасування такого дозволу;

48) прийняття рішень про організацію територій і об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення пропозицій до відповідних державних органів щодо оголошення природних та інших об'єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам'ятками природи, історії або культури, які охороняються законом, прийняття рішень про оголошення в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами «сезону тиші» з обмеженням господарської діяльності та добуванням об’єктів тваринного світу;

49) прийняття рішень про утворення кінокомісії, організацію територій та об’єктів як привабливих локацій для кінозйомок, а також ефективне використання потенціалу української сервісної індустрії в галузі кінематографії, формування бази даних відповідних об’єктів, визначення умов їх використання;

50) прийняття рішень про організацію та здійснення заходів щодо захисту тварин від жорстокого поводження;

51) вжиття заходів та забезпечення дотримання заборони провадження діяльності пересувних звіринців, пересувних зоопарків, пересувних виставок диких тварин та іншої забороненої Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» діяльності в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

52) надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території сіл, селища нових об'єктів, у тому числі місць чи об'єктів для управління відходами, сфера екологічного впливу діяльності яких згідно з діючими нормативами включає відповідну територію;

53) прийняття рішення про створення відповідно до закону за рахунок коштів місцевого бюджету спеціалізованих установ з надання безоплатної первинної правничої допомоги, призначення і звільнення керівників цих установ, залучення в установленому законом порядку юридичних осіб приватного права, адвокатів та інших фахівців у відповідній галузі права до надання безоплатної первинної правничої допомоги;

54) заслуховування інформації прокурорів та керівників органів Національної поліції про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадської безпеки і порядку та результати діяльності на відповідній території;

55) прийняття рішень з питань адміністративно-територіального устрою в межах і порядку, визначених законами;

56) затвердження в установленому порядку місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації;

57) затвердження договорів, укладених селищним головою від імені ради, з питань, віднесених до її виключної компетенції;

58) встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність;

59) прийняття у межах, визначених законом, рішень з питань боротьби зі стихійним лихом, епідеміями, епізоотіями, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність;

60) визначення територій, на яких можуть проводитися потенційно небезпечні заходи в умовах присутності цивільного населення за участю особового складу Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з використанням озброєння і військової техніки;

61) прийняття рішень, пов'язаних із створенням спеціальних вільних та інших зон, змінами в статусі цих зон, внесення до відповідних органів пропозицій з цих питань; надання згоди на створення таких зон за ініціативою Президента України або Кабінету Міністрів України;

62) прийняття рішення про дострокове припинення повноважень органів територіальної самоорганізації населення у випадках, передбачених цим Законом;

63) затвердження статуту територіальної громади;

64) затвердження відповідно до закону Положення про зміст, опис та порядок використання символіки територіальної громади;

65) прийняття рішень щодо виконання положень статей 7, 11, 12, 20, 24 Закону України «Про засади державної мовної політики»;

66) надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності;

67) створення відповідно до законодавства комунальної аварійно-рятувальної служби, а також пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої та/або добровільної пожежної охорони;

68) затвердження відповідно до закону Положення про помічника-консультанта депутата ради та опису посвідчення помічника-консультанта депутата ради;

69) вирішення питань управління небезпечними відходами у складі побутових відходів відповідно до законодавства;

70) затвердження місцевих планів управління відходами;

71) визначення адміністратора послуги з управління побутовими відходами;

72) визначення шляхів стимулювання користування електромобілями та іншими екологічними видами транспорту;

73) затвердження вимог до облаштування майданчиків для паркування транспортних засобів з урахуванням норм, нормативів, стандартів у сфері благоустрою населених пунктів, державних будівельних норм, технічних умов, Правил дорожнього руху та інших нормативних документів;

74) встановлення плати за доступ до об’єкта будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв’язку, будинкової розподільної мережі комунальної власності відповідно до Закону України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку електронних комунікаційних мереж»;

75) прийняття рішення про запровадження системи енергетичного менеджменту, затвердження положення про систему енергетичного менеджменту;

76) затвердження місцевих енергетичних планів та середньострокових цільових програм з їх виконання.

Глава 2. Робочі органи сесії

Стаття 35.

1. Для забезпечення роботи пленарних засідань у разі потреби можуть обиратися робочі органи сесії з числа депутатів:

  • лічильна комісія;
  • секретаріат сесії.

2. Кількісний та особовий склад лічильної комісії і секретаріату сесії затверджується більшістю депутатів від їх загального складу.

Стаття 36.

1. Лічильна комісія утворюється на пленарному засіданні ради в кількості 2 чоловік на термін, який визначає рада. У випадку відсутності на пленарному засіданні члена (членів) комісії або на прохання депутатів замінити їх в складі комісії, рада може обрати на період цього пленарного засідання нового члена (членів) лічильної комісії.

2. Перед початком роботи лічильна комісія обирає зі свого складу голову та секретаря комісії.

3. Лічильна комісія здійснює підрахунок голосів при прийнятті рішень відкритим поіменним голосуванням або письмово заповненими депутатами бланками результатів голосування.

Стаття 37.

1. Функції секретаріату сесії виконує секретар ради:

  • веде протокол пленарного засідання ради;
  • проводить реєстрацію депутатів, які бажають виступити в обговоренні питань порядку денного;
  • надає допомогу головуючому у веденні сесії ради;
  • проводить реєстрацію листів, звернень, скарг, заяв, що надійшли на адресу ради та передає їх головуючому на пленарному засіданні;
  • забезпечує передачу вказаних документів виконавцям.

2. У разі відсутності секретаря ради секретаріат обирається на пленарному засіданні ради в кількості 1 особи з числа депутатів на період даного пленарного засідання.

Глава 3. Ведення пленарних засідань

Стаття 38.

1. Пленарні засідання ради проводяться згідно з розпорядком роботи сесії.

2. Рішення ради (крім процедурних) приймаються лише з питань, внесених до порядку денного засідання, за винятком випадків, встановлених цим Регламентом.

Стаття 39.

1. Пленарні засідання ради відкривають, ведуть і закривають селищний голова або секретар ради, а на першій сесії – голова територіальної виборчої комісії. Якщо вони з будь-яких причин не здійснюють цього, то функції головуючого виконує обраний радою депутат.

2. На час доповіді, співдоповіді або виступу у дебатах головуючого, під час розгляду внесеної ним пропозиції з не процедурного питання та прийняття рішення щодо неї, а також під час розгляду питання, що містить конфлікт інтересів головуючого, він звільняє місце, відведене для головуючого, а ведення засідання доручається іншій особі, зазначеній в частині першій цієї статті.

Стаття 40.

1. Головуючий на пленарному засіданні ради:

  • відкриває, закриває та неупереджено веде засідання, оголошує перерви в засіданнях ради;
  • виносить на обговорення проєкти рішень, інші акти ради, оголошує їх повну назву, редакцію та ініціаторів внесення, інформує про матеріали, що надійшли на адресу ради;
  • організовує розгляд питань;
  • повідомляє списки осіб, які записалися для виступу;
  • надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця;
  • створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань;
  • ставить питання на голосування, повідомляє його результати;
  • забезпечує дотримання цього Регламенту всіма присутніми на засіданні;
  • робить офіційні повідомлення, а також ті, які вважає за необхідне оголосити у відповідності з порядком денним сесії;
  • вживає заходів для підтримання порядку на засіданні;
  • здійснює інші повноваження, що випливають з цього Регламенту.

2. Під час засідання ради головуючий не перериває промовців, крім випадків, зазначених у цьому Регламенту, не коментує і не дає оцінок щодо їх виступів.

3. Головуючий може доручити відповідним особам зачитування письмових документів, пропозицій щодо обговорюваного питання і з питання, підготовленого відповідною комісією ради. Зачитування документів пропозицій від комісії здійснюється визначеним комісією доповідачем.

Стаття 41.

1. Пленарне засідання ради відкривається і проводиться, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів від загального складу ради. Реєстрація депутатів проводиться перед кожним пленарним засіданням.

2. На початку пленарного засідання ради і після кожної перерви головуючий проводить реєстрацію депутатів. На початку засідання головуючий повідомляє присутніх про кількість депутатів, відсутніх з поважних причин.

3. Якщо відкриття пленарного засідання неможливе у зв’язку з відсутністю за даними реєстрації необхідної кількості депутатів, головуючий відкладає відкриття пленарного засідання на 1 годину, або оголошує дату, на яку переноситься початок сесії ради або дату наступного пленарного засідання.

Стаття 42.

На початку пленарного засідання головуючий оголошує порядок денний, який розглядається відповідно до глави 5 розділу 2 цього Регламенту.

Стаття 43.

1. За рішенням ради головуючий може об’єднати обговорення кількох пов’язаних між собою питань порядку денного пленарного засідання. Якщо з цього приводу виникають заперечення депутатів, процедурне рішення про це приймається без обговорення.

2. До початку розгляду питання порядку денного головуючий може робити повідомлення раді, які вважає доцільними, у термінових випадках такі повідомлення він може робити і в ході пленарного засідання.

Глава 4. Порядок надання слова

Стаття 44.

1. Час, який надається для доповіді – до 10 хвилин, співдоповіді і заключного слова – до 5 хвилин. Виступаючим в обговоренні, для повторних виступів при обговоренні, для виступів за процедурою скороченого обговорення, для виступів з інформацією з питань порядку денного, для заяв, внесення запитів, резолюцій, надається час тривалістю до 3 хвилин, для виступів щодо кандидатур, процедури та з мотивів голосування, пояснень, зауважень, запитань, пропозицій, повідомлень і довідок, внесення поправок, а також виступів в «Різному» – до 2 хвилин.

2. Для надання слова всім промовцям з певного виду виступів, зазначених у частині першій цієї статті, на більш тривалий час, ніж встановлено у частині першій цієї статті, рада приймає рішення без обговорення більшістю голосів депутатів. У разі необхідності головуючий може на прохання окремого промовця та за згодою більшості депутатів, визначеною шляхом голосування, продовжити йому час для виступу.

3. Якщо виступ промовця повторює те, що вже виголошували інші промовці під час обговорення питання, і головуючий вважає, що рада отримала з цього питання достатню інформацію, він може звернутися до промовця з проханням скоротити або закінчити виступ.

Стаття 45.

1. Рада може визначити загальний час для обговорення питання, після закінчення якого головуючий припиняє надання слова і в разі необхідності обговорення цього питання проводиться за скороченою процедурою.

2. Якщо з’ясується, що визначеного часу для обговорення питань недостатньо, рада без обговорення може прийняти процедурне рішення про збільшення часу для обговорення.

Стаття 46.

1. Запис депутатів на виступ проводиться шляхом відповідного звернення до секретаря ради.

2. Список осіб, які записалися на виступ з питання, що розглядається, передається головуючому.

3. Головуючий на засіданні може надати слово для виступу і в разі усного звернення депутата або іншої особи, якщо в цьому виникла потреба.

Стаття 47.

У необхідних випадках при прийнятті рішень, які потребують юридичного обґрунтування, головуючий може надавати слово представнику юридичної служби.

Стаття 48.

На пленарному засіданні ніхто не може виступати без дозволу головуючого.

Стаття 49.

1. Промовець повинен виступати тільки з того питання, з якого йому надано слово.

2. Депутат та головуючий може виступити на засіданні ради з одного і того ж питання чи пропозиції, які будуть ставитися на голосування, не більше двох разів.

3. Слово щодо порядку ведення пленарного засідання ради, питань про неприйнятність рішення, для довідки, відповіді на запитання і роз’яснень надається головуючим позачергово, але не перериваючи промовця.

4. Запитання доповідачам та співдоповідачам ставляться письмово або усно. Головуючий на пленарному засіданні оголошує письмові запитання та надає слово для запитань депутатам.

Стаття 50.

1. Доповіді і співдоповіді, виступи, заяви, запити виголошуються з трибуни.

2. Якщо головуючий не представив промовця під час надання йому слова, промовець представляється на початку виступу.

Стаття 51.

Перед завершенням роботи сесії у «Різному» відводиться час до 30 хвилин для виступів депутатів ради з пропозиціями, зауваженнями, короткими заявами і повідомленнями. Обговорення при цьому, як правило, не проводиться.

Глава 5. Організація розгляду питань

Стаття 52.

Обговорення питання на пленарному засіданні ради включає:

  • доповідь, запитання доповідачу і відповіді на них;
  • співдоповіді (в разі необхідності), запитання співдоповідачам і відповіді на них;
  • виступ чи оголошення думки головою чи представником від профільної постійної комісії;
  • виступи членів постійної комісії з оголошенням та обґрунтуванням окремої думки;
  • виступи депутатів;
  • оголошення головуючим про припинення обговорення;
  • заключне слово співдоповідачів і доповідача;
  • уточнення і оголошення головуючим, які надійшли щодо обговорюваного питання і будуть ставитися на голосування;
  • виступи депутатів з мотивів голосування.

Стаття 53.

Рішення про необхідність обговорення рада приймає більшістю голосів від присутніх.

Стаття 54.

Усі пропозиції щодо обговорюваного питання після оголошення його на сесії подаються в письмовій формі секретарю ради.

Стаття 55.

1. Тексти виступів депутатів, які виступили, і тих, які не мали змоги виголосити їх у зв’язку з припинення обговорення, передаються секретарю ради і включаються в протокол.

2. Після розгляду основних питань порядку денного пленарного засідання ради депутатам надається право виступити у «Різному».

3. У «Різному» головуючий на засіданні може особисто дати роз’яснення з депутатського питання або доручити надати відповідь відповідному фахівцю. Якщо для розгляду питання, відпрацювання пропозицій щодо його вирішення або вживання відповідних заходів потрібен час, головуючий на пленарному засіданні дає протокольне доручення відповідній посадовій особі чи органу розглянути питання, вжити заходів і дати відповідь депутату індивідуально та у встановлений головуючим термін.

4. У «Різному» головуючий надає можливість депутатам, представникам депутатських груп та фракцій час до 3 хв. на проголошення заяв, повідомлень. Рада приймає цю інформацію до відома без обговорення. Рішення з питань, обговорюваних у «Різному», не приймаються.

Глава 6. Прийняття рішень

Стаття 56. 

Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Стаття 57.

1. Рішення ради приймаються на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених Законом «Про місцеве самоврядування в Україні» та цим Регламентом.

2. При встановленні результатів голосування до загального складу ради включається селищний голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.

3. Рішення ради щодо безоплатної передачі земельної ділянки комунальної власності у приватну власність (крім земельних ділянок, що перебувають у користуванні громадян, та випадків передачі земельної ділянки власнику розташованого на ній жилого будинку, іншої будівлі, споруди) приймається не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

Стаття 58.

Рішення ради приймається відкритим поіменним або таємним голосуванням.

Стаття 59.

1. Рішення ради з будь-якого питання приймається на її пленарному засіданні після його обговорення. Прийняття рішення без обговорення питання допускається лише в випадках, зазначених у цьому Регламенті.

2. Питання, що виносяться на розгляд ради, попередньо розглядаються на засіданнях відповідних постійних комісій.

3. Голосування здійснюється депутатами особисто в залі засідань або у відведеному для таємного голосування місці.

4. Рішення, які не отримали необхідної більшості голосів на підтримку, вважаються відхиленими.

Стаття 60.

1. Рішення з процедурних питань приймаються після їх обговорення за скороченою процедурою або без обговорення. Процедурними вважаються питання, що стосуються визначення способу розгляду питань на засіданні, а також зазначені в Регламенті, як такі. Такими питаннями можуть бути:

  • визначення порядку розгляду питань, що не обговорювались на засіданнях постійних комісій ради;
  • оголошення перерви в засіданнях;
  • визначення тривалості сесійних засідань і перерв між ними;
  • встановлення регламенту та визначення додаткового часу для виступаючих на сесії (з урахуванням їх кількості);
  • надання згоди на те, щоб на сесії були присутні представники відповідних органів чи організацій та надання їм слова для виступів;
  • визначення порядку висвітлення роботи сесії в засобах масової інформації;
  • позбавлення депутата права виступу або позбавлення запрошених брати участь у роботі сесії;
  • про передачу питання на додатковий розгляд робочими групами та комісіями;
  • про повторне обговорення та голосування за проєкт рішення;
  • про повторний підрахунок голосів при таємному голосуванні;

2. Процедурні питання не потребують їх попередньої підготовки в постійних комісіях. Якщо виникає сумнів, чи запропоноване до розгляду питання є процедурним, рішення про це без обговорення приймається радою більшістю голосів депутатів від присутніх на пленарному засіданні.

Стаття 61.

1. Врегулювання конфлікту інтересів у разі його виникнення під час діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування: селищного голови, секретаря ради, депутатів ради здійснюється шляхом подання відповідної заяви під час підготовки проєкту рішення. Заяви реєструються у встановленому порядку.

2. Депутат ради, у якого виник конфлікт інтересів, у разі присутності при розгляді проєкту рішення на засіданні постійної комісії оголошує про цей факт і не бере участі у голосуванні. Всі дії депутата спрямовані на запобігання і врегулювання конфлікту інтересів фіксуються у протоколі засідання комісії.

3. При представленні проєкту рішення на пленарному засіданні селищної ради оголошується заява про конфлікт інтересів. У разі присутності особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування (селищного голови, секретаря селищної ради, депутата селищної ради), на пленарному засіданні сесії при розгляді проєкту рішення, що є причиною виникнення конфлікту інтересів, така особа оголошує про цей факт і не бере участі у голосуванні, про що фіксується у протоколі.

4. У разі якщо неучасть депутата ради, у якого виник конфлікт інтересів, у прийнятті рішення радою приводить до втрати її повноважності (кворуму), розгляд проєкту рішення переноситься на наступне пленарне засідання ради.

Стаття 62.

1. Рада може скасовувати своє рішення у випадках, визначених законодавством, якщо за це проголосувала більшість від загального складу ради.

2. У ході прийняття рішення чи вирішення іншого питання може здійснюватися переголосування радою, після проведення нового обговорення, якщо за це проголосувало більшість депутатів від присутніх на пленарному засіданні.

Стаття 63.

Формою виконання рішень ради може бути протокольне доручення, яке приймається на пленарному засіданні ради на випадок, коли поставлене депутатами чи керівниками виконавчих органів ради питання не ввійшло в проєкт того чи іншого рішення, але має до нього безпосереднє відношення.

Стаття 64.

1. Таємне голосування обов’язково проводиться при виборах секретаря ради та у випадку дострокового припинення повноважень селищного голови відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

2. Час і місце таємного голосування, порядок його проведення визначається лічильною комісією згідно з цим Регламентом і оголошується головою лічильної комісії. Видача бюлетенів здійснюється безпосередньо перед голосуванням. Бюлетені для таємного голосування є документами суворої звітності, виготовляються під контролем лічильної комісії в кількості, що відповідає загальному складу ради плюс один для селищного голови.

У бюлетені для таємного голосування з виборів секретаря ради вноситься прізвище, ім’я, по батькові кандидата, під яким розташовуються два квадрати з написом під кожним: «За», або «Проти». Кожен бюлетень підписується всіма членами лічильної комісії і скріплюється печаткою ради.

3. Голосування проводиться у спеціально відведеному місці, де є можливість забезпечити таємне голосування, визначається місце видачі бюлетенів і встановлюється виборча скринька.

4. Недійсними вважаються бюлетені невстановленого зразка, в яких поставлено більше, ніж одну позначку, і в яких не поставлено жодної позначки.

5. Про результати таємного голосування лічильна комісія складає протоколи, які підписуються головою і секретарем комісії, після чого голова лічильної комісії оголошує результати таємного голосування.

7. Відкрите поіменне голосування проводиться шляхом оголошення свого волевиявлення: «За», «Проти», «Утримався».

8. Депутат ради зобов’язаний особисто здійснювати своє право на голосування. Депутат, відсутній при голосуванні, не має права подавати свій голос заочно чи пізніше.

9. Рішення підписуються селищним головою, а у випадках, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» і цим Регламентом – секретарем ради або головуючим на сесії. За дорученням ради прийняті рішення можуть бути допрацьовані апаратом ради з внесенням стилістичних поправок, які не змінюють зміст прийнятого рішення.

10. Рішення ради може бути зупинено селищним головою у відповідності до частини четвертої статті 59 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» і внесено на повторний розгляд селищної ради із обґрунтуванням зауважень. Рада зобов’язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження селищного голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності.

11. Рішення ради набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо не встановлено інший строк введення їх в дію.

12. Рішення селищної ради підлягають обов’язковому оприлюдненню не пізніше п’яти робочих днів з дня затвердження документа на сайті ради (частина друга статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації»).

13. Рішення ради контролюються постійними комісіями, тимчасовими контрольними комісіями і посадовими особами ради. Рішення ради, як правило, знімаються з контролю радою після повного виконання, втрати чинності, оскарження в суді, детального вивчення депутатами стану справ і згоди відповідної постійної комісії.

14. Листи і звернення громадян, підтримані електронні петиції що надійшли до ради, розглядаються у порядку, передбаченому чинним законодавством.

Стаття 65.

1. У протоколі сесії вказується:

  • назва ради, порядковий номер сесії (в межах скликання), дата проведення сесії;
  • кількість депутатів, обраних в раду, кількість присутніх і відсутніх депутатів;
  • порядок денний сесії;
  • прізвища, власні імена депутатів, які виступили (для осіб, які не є депутатами – посади), а також депутатів, які внесли депутатський запит або запитання (письмово або усно) доповідачам;
  • перелік всіх прийнятих рішень з поіменним голосуванням кожного депутата з кожного питання порядку денного;
  • перелік питань, рішення, після розгляду яких не прийнято, із поіменним голосуванням кожного депутата по кожному питанню порядку денного;
  • рішення ради з процедурних питань (про затвердження порядку денного, щодо припинення обговорень чи прийняття до відома довідок) не заносяться до протоколу сесії.

2. До протоколу сесії додаються:

  • тексти доповідей і співдоповідей;
  • інформації чи їх короткий зміст в протоколі;
  • рішення, прийняті радою;
  • письмові запити депутатів;
  • письмові зауваження та пропозиції депутатів, передані головуючому на сесії;
  • список реєстрації депутатів.

3. Протокол сесії оформляється в місячний термін. Протокол сесії селищної ради підписуються особисто селищним головою, у разі його відсутності – секретарем селищної ради, а у випадку скликання сесії депутатами ради – депутатом, який за дорученням депутатів головував на засіданні.

За достовірність записів в протоколі та своєчасне оформлення протоколу, інших матеріалів сесії несе відповідальність секретар ради.

Оригінали протоколів сесії зберігаються протягом встановленого терміну в раді згідно з Інструкцією з діловодства у Понорницькій селищній раді, після чого в терміни, визначені чинним законодавством, здаються в архів на постійне зберігання.

Розділ ІІІ. Депутати, посадові особи ради

Глава 1. Депутати селищної ради

Стаття 66.

1. Повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених Законом України «Про статус депутатів місцевих рад».

2. Питання про дострокове припинення повноважень депутата попередньо розглядається постійною комісією ради з гуманітарних питань, законності, правопорядку, надзвичайних ситуацій, регуляторної політики, депутатської етики, регламенту та запобігання корупції, яка подає раді свій висновок з цього питання.

3. Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов’язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради.

4. На час пленарний засідань сесій, засідань постійних комісій рад, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов’язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов’язаних з депутатською діяльністю, за рахунок відповідного місцевого бюджету.

5. Депутат зобов’язаний брати участь у роботі пленарних засідань сесій ради, засідань постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.

6. Підставами для відкликання депутата ради є пропуск ним протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин, передбачених статтею 10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», обов’язків депутата селищної ради у виборчому окрузі; невідповідність практичної діяльності депутата селищної ради основним принципам і положенням його передвиборної програми.

7. Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.

8. Депутат має право звернутися із запитом до керівників ради та її органів, селищного голови, керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на відповідній території, з питань, віднесених до відання ради.

8. Орган або посадова особа, до яких звернено запит, зобов’язані дати усну чи письмову відповідь на запит на сесії ради у строки і в порядку, встановлені радою відповідно до закону. За результатами розгляду запиту рада приймає рішення.

9. Депутат має право звернутися з депутатським зверненням з питань, пов’язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території територіальної громади, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз’яснення з питань, віднесених до їх компетенції.

10. Відповідь на депутатське звернення повинна бути надана депутату у десятиденний строк, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки порушених питань – не пізніш як у місячний строк, про що депутату зобов’язані письмово повідомити, обґрунтувавши мотиви необхідності цього продовження.

11. Депутатський запит – це підтримана більшістю присутніх на сесії депутатів ради вимога депутата селищної ради до посадових осіб ради і її органів, селищного голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території з питань, які віднесені до відання ради.

12. Орган або посадова особа, до яких звернуто депутатський запит, зобов’язані у встановлений радою строк дати офіційну письмову відповідь на нього відповідній раді і депутату ради. Якщо запит з об’єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений радою строк, то орган або посадова особа зобов’язані письмово повідомити раді та депутатові селищної ради, який вніс запит, і запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати один місяць з дня одержання запиту. Відповідь на запит у разі необхідності розглядається на пленарному засіданні ради.

13. Депутатське запитання – це засіб одержання депутатом ради інформації або роз’яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошено на сесії ради або дано депутату селищної ради в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення по ньому не приймається.

14. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесії ради, або передані в письмовій формі головуючому на сесії, розглядаються радою чи за її дорученням постійними комісіями ради або надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним їй органам та посадовим особам, які зобов’язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, і про вжиті заходи повідомити депутатові та раді.

15. Депутат має право знайомитися з будь-якими офіційними документами, які зберігаються у відповідних органах місцевого самоврядування, та робити виписки, копіювання цих документів.

16. Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності визначаються Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», іншими законами.

17. Депутат селищної ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями, об’єднаннями громадян. Рада за пропозицією депутатів визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів селищної ради перед виборцями (частина перша  статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

18. Звіт депутата селищної ради може бути проведено в будь-який час на вимогу зборів виборців за місцем проживання, трудової діяльності або навчання, а також органів самоорганізації населення (частина третя статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

19. Депутат селищної ради не пізніш як за сім днів повідомляє виборців про час і місце проведення звіту через місцеві засоби масової інформації або в інший спосіб. Звіти і зустрічі депутатів селищної ради з виборцями висвітлюються засобами масової інформації (частини четверта, восьма статті 20 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

Стаття 67.

1. Для спільної роботи зі здійснення депутатських повноважень у територіальних округах депутати можуть на основі їх взаємної згоди об’єднуватися в депутатські групи (частина перша статті 25 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

2. Депутати ради об’єднуються в депутатські групи за єдністю території їх виборчих округів, спільністю проблем, які вони вирішують, або іншими ознаками (частина друга статті 25 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

3. Депутатська група може бути утворена в будь-який час протягом строку повноважень ради восьмого скликання за рішенням зборів депутатів ради, які виявили бажання увійти до її складу. Депутатська група складається не менш як з трьох депутатів ради. Селищний голова і секретар ради не можуть входити до складу депутатських груп (частина перша статті 26 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

4. Депутати селищної ради, які входять до складу депутатської групи, обирають особу, яка очолює депутатську групу (частина друга статті 26 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

Стаття 68.

1. Депутатські фракції селищної ради формуються на партійній основі депутатами ради (частина перша статті 27 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад») однієї або декількох політичних партій, представлених в раді.

2. Депутат ради може входити до складу лише однієї депутатської фракції (частина четверта статті 27 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

3. Депутатська фракція повинна складатися не менш як з трьох депутатів ради.

4. Порядок роботи депутатської фракції, умови вступу і виходу з неї депутатів визначаються самою депутатською фракцією.

Стаття 69.

1. Для реєстрації депутатської групи (фракції) селищному голові подається підписана особисто депутатами письмова заява про утворення групи (фракції), її назва, мета, додається поіменний список з визначенням осіб, яким доручено представляти групу (фракцію) в раді.

2. Селищний голова на початку чергової сесії зобов’язаний зробити повідомлення про створення депутатської групи (фракції) та її кількісний склад. З цього моменту група (фракція) вважається зареєстрованою.

3. Зареєстрована група (фракція) має право виступати на сесії з будь-якого питання порядку денного. Депутат, який виступає від групи (фракції), визначається самою групою (фракцією) завчасно, повідомляє про це секретаріат сесії і має першочергове право виступу після виступів представників постійних комісій та інших комісій ради.

4. Депутатська група (фракція) не має права виступати від імені селищної ради.

5. Депутатські групи, фракції мають право:

  • на пропорційне представництво в постійних та тимчасових комісіях ради;
  • попередньо обговорювати кандидатури посадових осіб, яких обирає, призначає чи затверджує рада;
  • на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні ради з кожного питання порядку денного сесії ради;
  • об’єднувати зусилля з іншими групами, фракціями для створення більшості в раді чи опозиції;
  • здійснювати інші права, передбачені законами України.

Глава 2. Селищний голова

Стаття 70.

1. Селищний голова є головною посадовою особою територіальної громади, обирається нею на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування, здійснює свої повноваження на постійній основі.

2. Повноваження селищного голови визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законами, Статутом територіальної громади і цим Регламентом.

3. Селищний голова при здійсненні наданих повноважень є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним – перед радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади – також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади (частина шоста статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

4. Селищний голова очолює виконавчий комітет, головує на пленарних засіданнях ради (крім випадків, передбачених частиною 10 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та цим Регламентом) та очолює її як юридичну особу.

Селищний голова:

1) забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;

2) організує в межах, визначених цим Законом, роботу ради та її виконавчого комітету;

3) підписує рішення ради та її виконавчого комітету;

4) вносить на розгляд ради пропозицію щодо кандидатури на посаду секретаря ради;

5) вносить на розгляд ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету ради;

6) вносить на розгляд ради пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів, встановлених відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України;

7) здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету;

8) скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради;

9) забезпечує підготовку на розгляд ради проєктів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання;

10) призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності територіальної громади, крім випадків, передбачених частиною другою статті 21 Закону України «Про культуру»;

11) скликає загальні збори громадян за місцем проживання;

12) вносить на розгляд ради пропозиції про утворення спеціалізованої установи з надання безоплатної первинної правничої допомоги;

13) вносить на розгляд ради пропозиції щодо кандидатури на посаду керівника спеціалізованої установи з надання безоплатної первинної правничої допомоги;

14) забезпечує виконання рішень місцевого референдуму, ради, її виконавчого комітету;

15) є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою;

16) представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства;

17) звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів;

18) укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження ради;

19) веде особистий прийом громадян;

20) забезпечує на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об'єднань;

21) бере участь у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в межах та у спосіб, що встановлені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»;

22) здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені цим та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів;

23) видає розпорядження у межах своїх повноважень;

5. Повноваження селищного голови можуть бути припинені достроково в порядку, визначеному статтею 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

6. Селищний голова щорічно звітує перед радою про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами ради (частина шоста статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

7. Селищний голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. На вимогу не менше половини депутатів відповідної ради селищний голова зобов’язаний прозвітувати перед радою про роботу виконавчих органів ради у будь-який визначений ними термін (частина сьома статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Глава 3. Секретар ради

Стаття 71.

1. Секретар селищної ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією селищного голови. Пропозиція щодо кандидатури секретаря ради може вноситися на розгляд ради не менш як половиною депутатів від загального складу ради у разі, якщо:

  • на день проведення першої сесії селищної ради, обраної на чергових виборах, не завершені вибори селищного голови;
  • рада не підтримала кандидатуру на посаду секретаря ради, запропоновану селищним головою;
  • протягом тридцяти днів з дня відкриття першої сесії селищної ради селищний голова не вніс кандидатуру на посаду секретаря ради;
  • на наступній черговій сесії після виникнення вакансії секретаря ради у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень селищний голова не вніс на розгляд ради кандидатуру на посаду секретаря ради;
  • посада секретаря ради стає вакантною під час вакантності посади селищного голови у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень.

У разі якщо рада не підтримала кандидатуру, внесену на її розгляд не менш як половиною депутатів від загального складу ради, наступну пропозицію щодо кандидатури секретаря ради вносить селищний голова.

2. Секретар селищної ради не може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої роботи в позаурочний час), займатися підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом (частина друга статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

3. Секретар селищної ради:

1) у випадку, передбаченому частиною першою статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», здійснює повноваження селищного голови;

2) скликає сесії ради у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради;

3) веде засідання ради та підписує її рішення у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

4) організує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради;

5) забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням, забезпечує оприлюднення рішень ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», забезпечує офіційне оприлюднення рішень ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, а також документів, підготовлених у процесі здійснення радою регуляторної діяльності, та інформації про здійснення радою регуляторної діяльності;

6) за дорученням селищного голови координує діяльність постійних та інших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;

7) сприяє депутатам ради у здійсненні їх повноважень;

8) організує за дорученням ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов’язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;

9) забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;

10) вирішує за дорученням селищного голови або відповідної ради інші питання, пов’язані з діяльністю ради та її органів.

4. Повноваження секретаря селищної ради можуть бути достроково припинені за рішенням ради (частина п’ята статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Глава 4. Заступники селищного голови та керуючий справами виконавчого комітету

Стаття 72.

1. Заступники селищного голови та керуючий справами виконавчого комітету затверджуються радою за пропозицією селищного голови відкритим поіменним голосуванням і здійснюють свої повноваження відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Розділ ІV. Постійні комісії ради

Стаття 73.

1. Постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету. Постійні комісії діють у відповідності зі статтею 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», цим Регламентом та на підставі Положення про постійні комісії.

У Понорницькій селищній раді діють такі постійні комісії:

з гуманітарних питань, законності, правопорядку, надзвичайних ситуацій, регуляторної політики, депутатської етики, регламенту та запобігання корупції;

з питань житлово-комунального господарства, регулювання земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього середовища;

з питань власності, бюджету, соціально-економічного розвитку громади.

2. Постійні комісії ради обираються з числа депутатів на першій сесії ради нового скликання на строк її повноваження у складі голови і членів комісії. Усі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією.

3 Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах.

4. Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею.

5. Перелік, функціональна спрямованість і порядок організації роботи постійних комісій визначаються Регламентом селищної ради та Положенням про постійні комісії з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо реалізації повноважень ради у здійсненні державної регуляторної політики постійними комісіями відповідної ради. При необхідності рада може змінити перелік, функціональну спрямованість, чисельний склад, переобрати персональний склад постійних комісій.

6. Чисельний склад постійних комісій визначається рішенням ради.

7. Голосування усіх питань про формування складу постійних комісій проводиться відкрито.

8. Голова постійної комісії за рішенням ради може бути в будь-який час відкликаний за його власним проханням, у зв’язку з незадовільною роботою на цій посаді або з інших причин, які унеможливлюють виконання ним своїх обов’язків.

9. Пропозиції з відкликання голови постійної комісії вносяться:

  • особисто головою постійної комісії згідно з його письмовою заявою;
  • селищним головою;
  • за рішенням відповідної постійної комісії;
  • не менш, як третиною від загального складу депутатів ради, відповідно до їх письмової заяви.

10. Рішення ради про відкликання голови постійної комісії повинно мати обґрунтування причини відкликання.

У випадку відкликання голови постійної комісії він залишається членом цієї комісії, якщо рада не прийняла іншого рішення.

11. До складу постійних комісій не можуть бути обрані селищний голова, секретар селищної ради, їх заступники.

12. Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проєкти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проєкти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями.

13. Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження відповідною радою, готують висновки з цих питань.

14. Постійні комісії за дорученням ради, селищного голови, секретаря селищної ради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних раді та виконавчому комітету селищної ради органів, а також з питань, віднесених до відання ради, місцевих підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках – на розгляд ради або виконавчого комітету селищної ради; здійснюють контроль за виконанням рішень ради, виконавчого комітету селищної ради.

15. Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філіалів і відділень необхідні матеріали і документи.

16. Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії.

17. Голова постійної комісії:

  • організовує роботу постійної комісії;
  • скликає і веде засідання комісії;
  • пропонує порядок денний, організовує підготовку необхідних для засідання матеріалів;
  • дає доручення членам комісії, скликає їх для роботи і підготовчих комісіях, а також для виконання інших доручень;
  • запрошує для участі в засіданнях комісії посадових осіб, представників громадських організацій та інших осіб;
  • представляє комісію у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами;
  • організовує роботу з виконання висновків і рекомендацій комісії;
  • інформує селищного голову про розглянуті питання, а також про заходи, що прийняті з реалізації рекомендацій комісії;
  • інформує членів комісії, інших депутатів про виконання рішень ради і розгляд рекомендацій, тощо.

18. Секретар постійної комісії:

  • обирається на першому організаційному засіданні постійної комісії;
  • виконує окремі функції голови комісії за його дорученням;
  • виконує обов’язки голови у разі його відсутності;
  • веде протокол засідання постійної комісії;
  • веде діловодство постійної комісії;
  • організовує роботу з підготовки матеріалів на засідання комісії;
  • забезпечує членів постійної комісії необхідною інформацією;
  • повідомляє членам комісії про дату, час і порядок денний засідання постійної комісії.

19. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії, підписуються головою комісії, а в разі його відсутності – заступником голови комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою комісії.

20. Висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

21. Рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.

22. Постійна комісія для вивчення питань, розробки проєктів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням представників громадськості, спеціалістів. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за ініціативою комісій, а також за дорученням ради, селищного голови, секретаря селищної ради розглядатися постійними комісіями спільно. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій.

23. Засідання постійних комісій скликаються при потребі і є повноважними, якщо в них бере участь не менше, як половина від загального складу комісії.

У засіданнях комісії можуть брати участь з правом дорадчого голосу депутати, які не входять до складу даної комісії та мешканці територіальної громади.

У випадку неможливості прибути на засідання комісії, член комісії повідомляє про це голову постійної комісії. На засідання можуть запрошуватись представники засобів масової інформації.

Розділ V. Тимчасові контрольні комісії ради

Стаття 74.

1. Тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради.

2. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу ради.

3. Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти, експерти, інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв’язку з її роботою.

4. Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила цю комісію.

Розділ VІ. Формування виконавчих органів

Глава 1. Утворення виконавчого комітету ради

Стаття 75.

Порядок формування виконавчих органів ради визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Стаття 76.

Перед внесенням на розгляд ради кандидатур для затвердження до складу виконавчого комітету вони обговорюються на засіданнях постійних комісій.

Стаття 77.

Постійні комісії після попереднього обговорення кандидатур готують щодо них мотивовані висновки і подають їх селищному голові.

Стаття 78.

Селищний голова на пленарному засіданні ради інформує депутатів щодо суті висновків постійних комісій, після чого проводить голосування з кожної кандидатури окремо.

Стаття 79.

Селищний голова мотивовано може зняти з розгляду запропоновану ним кандидатуру в будь-який момент, але до переходу ради до голосування щодо неї.

Стаття 80.

У разі, коли хтось з кандидатів до складу виконавчого комітету чи всі кандидатури не дістали підтримки, необхідної більшості депутатів, селищний голова повторно вносить раді пропозиції щодо персонального складу виконавчого комітету чи окремих його членів.

Глава 2. Формування структури виконавчих органів ради

Стаття 81.

Виконавчим органом ради та її виконавчого комітету є апарат управління, який працює на постійній основі і забезпечує здійснення радою повноважень, наданих їй Конституцією та Законами України.

Апарат управління здійснює забезпечення діяльності ради та взаємодію з територіальною громадою, організаціями, установами, підприємствами усіх форм власності, органами державної виконавчої влади.

Апарат управління очолює селищний голова.

Перед внесенням на розгляд ради питання про формування структури виконавчого органу ради воно попередньо розглядається в постійних комісіях.

Стаття 82.

Постійні комісії не пізніш як за 3 дні до своїх засідань повинні отримати від виконавчого комітету проєкт рішення з цього питання, завізований головним бухгалтером ради.

Стаття 83.

При розгляді формування структури виконавчого органу ради постійні комісії можуть заслуховувати інформацію головного бухгалтера ради.

Стаття 84.

Голова на пленарному засіданні ради інформує депутатів щодо суті висновків постійних комісій, після чого проводить голосування з цього питання.

Стаття 85.

У разі коли головуючому надійде пропозиція про обговорення формування структури виконавчого органу ради і вона отримає підтримку більшості депутатів, голосування проводиться після обговорення.

Розділ VIІ. Здійснення контролю

Глава 1. Контроль за виконанням рішень ради

Стаття 86.

Рада відповідно до визначених Законом повноважень безпосередньо або через свої органи (постійні та тимчасові контрольні комісії) здійснює контроль за виконанням своїх рішень і інших актів, які вона прийняла.

Стаття 87.

Свої контрольні функції постійні та тимчасові контрольні комісії здійснюють згідно з цим Регламентом, Положеннями про постійні комісії та чинним законодавством.

Стаття 88.

За вимогою постійних та тимчасових контрольних комісій апарат ради та виконавчий комітет надають інформацію про хід виконання рішень та періодично інформують раду про хід виконання рішень, вносить пропозиції про зняття з контролю виконаних рішень.

Глава 2. Контроль за виконанням рішень виконавчого комітету ради

Стаття 89.

Контроль за рішеннями виконавчого комітету здійснюється постійними комісіями ради.

Стаття 90.

Механізм здійснення контролю за рішеннями виконавчого комітету ради визначається Регламентом виконавчого комітету ради.

Розділ VІІІ. Відділи та інші виконавчі органи ради

Стаття 91.

1. Селищна рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів селищної ради. Організаційні засади реалізації повноважень виконавчих органів селищної ради щодо здійснення державної регуляторної політики визначаються Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (частина перша статті 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

2. Відділи та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними селищній раді, підпорядкованими її виконавчому комітету, селищному голові.

3. Керівники відділів та інших виконавчих органів ради призначаються на посаду і звільняються з посади селищним головою одноособово, а у випадках, передбачених законом, – за погодженням з відповідними органами виконавчої влади.

4. Положення про відділи, управління та інші виконавчі органи ради затверджуються селищною радою (частина четверта статті 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні).

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь