Звіт старости Покошицького старостинського округу Понорницької селищної ради про роботу за 2024 рік
Звіт про діяльність старости Покошицького старостинського округу підготовлено відповідно до Конституції України, Законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу старости села, селища», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про місцеві вибори», та Положення про старосту Понорницької селищної ради, затвердженого рішенням Понорницької селищної ради від 02.02.2023 № 3205.
За посадою старости Покошицького старостинського округу представляю інтереси жителів сіл Покошичі, Деснянське, Мезин, Курилівка, Сміле.
Згідно з даними погосподарського обліку станом на 01 січня 2025 року на території старостату зареєстровано 1229 жителів:
- с. Покошичі –546;
- с. Деснянське – 449;
- с. Сміле – 1 (фактично не проживає);
- с. Мезин – 195;
- с. Курилівка – 35.
З них:
- діти дошкільного віку – 28;
- діти шкільного віку – 116;
- особи працездатного віку –735;
- пенсіонери – 350.
За звітний рік народилося 3 дітей, померло – 33 людини.
На території сіл проживає:
- 11 багатодітних сімей, в яких виховується 42 дітей;
- 12 учасників АТО;
- 6 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС;
- 7 воїнів-інтернаціоналістів;
- 1 сім’я загиблого в Афганістані;
- 52 сім’ї, члени яких приймають участь у російсько-українській війні.
- 4 сім′ї, які мають статус зниклого безвісти у російсько-українській війні.
- 3 сім′ї загиблих у російсько-українській війні.
У Покошицькому старостинському окрузі зареєстровані та проживають 32 сім′ї внутрішньо переміщених осіб, які налічують 87 осіб. Серед них 34 дитини віком до 18 років, 3 особи з інвалідністю, 29 осіб працездатного віку.
Я, як староста, постійно веду комунікацію з внутрішньо переміщеними особами – потреби, проблемні питання, видача гуманітарної допомоги.
На території Покошицького старостинського округу розташовані та функціонують:
- Деснянська гімназія, де навчається 77 учнів;
- 3 медичні пункти тимчасового базування (колишні ФАПи);
- 3 будинки культури;
- 6 приватних магазинів;
- 1 фермерське господарство;
- 1 товариство з обмеженою відповідальністю (виробник сільськогосподарської продукції);
- Мезинський національний природний парк;
- Мезинський археологічний музей ім. В. Куриленка;
- 5 соціальних робітників, які надають ряд послуг 40 одиноким громадянам, які потребують сторонньої допомоги.
Згідно погосподарського обліку на території старостинського округу обліковується 973 домогосподарства з них: заселених – 480, нежилих – 493 двори.
У домогосподарствах утримують:
- 157 голів великої рогатої худоби;
- 13 коней;
- 142 свині;
- 26 кіз;
- 2993 одиниць птиці;
- 231 бджолосімей.
Як староста Покошицького старостинського округу Понорницької селищної ради беру участь у засіданнях сесій Понорницької селищної ради. Виконую доручення селищної ради, селищного голови. Інформую про виконання доручень. Приймаю участь у засіданнях виконавчого комітету, робочій групі з формування завдання на розроблення комплексного плану просторового розвитку території громади, комісії з питань захисту прав дитини, раді з питань ВПО при селищній раді. Співпрацюю зі Службою у справах дітей.
Проводжу прийом громадян за місцем роботи в старостаті та за місцем проживання жителів сіл Мезин та Деснянське у межах робочого часу та в позаробочий час. Здійснюю моніторинг стану дотримання їхніх прав та законних інтересів у сфері соціального захисту, культури, освіти, житлово-комунального господарства, реалізацію ними прав на працю та медичну допомогу. Надаю допомогу жителям старостинського округу у підготовці документів, заяв, що подаються до органів місцевого самоврядування.
За звітний період видавалися документи у межах наданих повноважень:
- 610 довідок різного характеру;
- 17 актів обстеження умов проживання та по факту проживання;
- 18 характеристик за місцем вимоги.
Повідомляю фізичних осіб щодо сплати земельного податку, податку на нерухоме майно.
У сфері компетентності старости вчинялися нотаріальні дії: складено 22 заповіти, відправлено 21 заяву в Чернігівську філію ДП «Національні інформаційні системи» на отримання витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі, 47 посвідчень підписів на заявах до відповідної нотаріальної контори, 28 довіреностей.
Ведеться реєстрація вхідної та вихідної документації у Покошицькому старостинському окрузі, надаються письмові відповіді, інформація, листування з організаціями, здійснюється облік ведення та зберігання погосподарських книг.
Найчастіше жителі старостату звертались з питань оформлення пільг і житлових субсидій на природний газ та тверде паливо. Оформлення документації на отримання допомоги малозабезпеченим сім’ям з дітьми, одиноким матерям, особам, які досягли пенсійного віку, але не мають права на пенсію.
Неодноразово доводилось врегульовувати конфлікти між сусідами, виносити попередження громадянам щодо дотримання правил благоустрою.
Здійснювала організацію поховання одинокого безробітного жителя с. Курилівка.
Надавала допомогу жителям с. Покошичі, які постраждали від пожежі, в забезпеченні їх житлом та всім необхідним.
Протягом року здійснювалося оповіщення військовозобов'язаних згідно розпоряджень начальника першого відділу Новгород-сіверського РТЦК та СП, уточнення облікових даних військовослужбовців, які мобілізовані під час воєнного стану, складаються списки юнаків для приписки до призовної дільниць, ведеться облік військовозобов’язаних.
58 жителів старостату беруть участь в російсько-українській війні, 4 з них вважаються безвісти зниклими.
Небайдужі жителі старостату беруть активну участь у допомозі військовим: збір коштів, плетіння носків, маскувальних сіток для потреб ЗСУ.
Протягом року видавалася гуманітарна допомога окремим категоріям громадян та внутрішньо переміщеним особам.
Дякуючи Комунальному підприємству «Понорниця» Понорницької селищної ради в зимовий час проводиться розчистка доріг від снігу на вулицях сіл Покошичі, Деснянське, Мезин та Курилівка.
Працівниками старостату регулярно прибиралася територія в центрі села та на торговому майданчику, а працівниками будинку культури – закріплена за ними територія.
У селах Деснянському та Мезині працівниками підприємств та установ проводилося прибирання прилеглих територій. Також хотілося б подякувати місцевим жителям с. Деснянське, які підтримують порядок на території дитячого ігрового майданчика.
За ініціативою голови Понорницької громади та підтримки небайдужих людей села Покошичі були проведені роботи з впорядкування прилеглої території сільського кладовища, залучався приватний транспорт для вивозу сміття.
Завдяки співпраці з центром зайнятості була надана можливість безробітним працювати у сфері благоустрою на території громади.
За звітний період силами працівників Комунального підприємства «Понорниця» Понорницької селищної ради, безробітних та працівників установ старостату проведено наступні роботи:
- випилювання та прибирання кладовищ в с. Деснянське, с. Сміле, с. Мезин, с. Курилівка;
- ремонт ґрунтових доріг (випилювання дерев, кущів, завіз піску, цегляних відходів, грейдерування) у с. Покошичі на вул. Миру (протяжність – 1,5 км), с. Деснянське на вул. Зарічна та частково вул. Шевченка, с. Мезин на вул. Шумейківка;
- обприскування засобами від бур′яну молодої парослі на кладовищах в селах старостату та зарослі ядовитої рослини, борщівнику, на території с. Покошичі;
- впорядковування прилеглої території біля колишньої школи в с. Покошичі (підрізання кущів, дерев, прибирання сміття);
- ремонт пам’ятника солдату в с. Покошичі;
- ремонт автобусної зупинки в с. Деснянське;
- фарбування зупинки в с Мезин;
- випилювання та прибирання аварійних дерев на вул. Садова, Шевченка та Деснянська за заявами жителів с. Деснянське;
- розпочата робота з прибирання висохлого після обприскування бур′яну на кладовищі с. Покошичі та Курилівка;
- встановлено дитячий ігровий майданчик та облаштовано волейбольну площадку, пофарбовано огорожу біля будинку культури с. Мезин;
- створено нові клумби, висаджені квіти, кущі, дерева.
Завдяки Благодійному фонду «АГРЕЙН», ТОВ «Агрикор Холдинг» були надані подарунки до Новорічних свят дітям с. Покошичі.
Хотілося б звернутися до місцевих депутатів, щоб і вони були активними і приймали безпосередню участь у громадських роботах.
Основними проблемними питаннями на території старостату є:
- підсипання ґрунтових доріг комунальної власності;
- ремонт асфальтованої дороги на вул. Перемоги та Миру в с. Покошичі;
- вирішення проблеми ліквідації стихійних сміттєзвалищ;
- встановлення сміттєвих баків в центрі населених пунктів;
- спилювання аварійних дерев.