Звіт виконуючого обов’язки директора Комунального некомерційного підприємства «Понорницький центр первинної медико-санітарної допомоги» Понорницької селищної ради про роботу за 2024 рік

Дата: 27.03.2025 10:39
Кількість переглядів: 31

Фото без описуКомунальне некомерційне підприємство «Понорницький центр первинної медико-санітарної допомоги» Понорницької селищної ради (далі – Центр) – це заклад охорони здоров’я, який розпочав свою роботу на території Понорницької громади 25 травня 2021 року.

Дата отримання ліцензії на провадження медичної діяльності № 291 від 14.02.2022.

Місце провадження діяльності: Чернігівська обл., Новгород-Сіверський р-н, с-ще Понорниця, вул. Свириденка, буд. 10, за спеціальностями: загальна практика – сімейна медицина, організація і управління охороною здоров’я; за спеціальністю молодших спеціалістів з медичною освітою: сестринська справа;

Місце провадження діяльності: Чернігівська обл., Новгород-Сіверський р-н, с. Верба, вул. Шевченка, буд. 49, за спеціальностями молодших спеціалістів з медичною освітою: сестринська справа, лікувальна справа;

Місце провадження діяльності: Чернігівська обл., Новгород-Сіверський р-н, с. Авдіївка, вул. Надточіївка, буд. 38-А, за спеціальністю молодших спеціалістів з медичною освітою: сестринська справа;

Місце провадження діяльності: Чернігівська обл., Новгород-Сіверський р-н, с. Шаболтасівка, вул. Зарічна, буд. 2, за спеціальностями молодших спеціалістів з медичною освітою: сестринська справа, лікувальна справа;

Місце провадження діяльності: Чернігівська обл., Новгород-Сіверський р-н, с. Криски, вул. Шкільна, буд. 2, за спеціальностями молодших спеціалістів з медичною освітою: сестринська справа, лікувальна справа;

Місце провадження діяльності: Чернігівська обл., Новгород-Сіверський р-н, с. Радичів, вул. Корди, буд. 82, за спеціальностями молодших спеціалістів з медичною освітою: сестринська справа, лікувальна справа;

Місце провадження діяльності: Чернігівська обл., Новгород-Сіверський р-н, с. Мезин, вул. Кибальчича, буд. 17, за спеціальностями молодших спеціалістів з медичною освітою: сестринська справа, лікувальна справа;

Місце провадження діяльності: Чернігівська обл., Новгород-Сіверський р-н, с. Покошичі, вул. Центральна, буд. 25, за спеціальностями молодших спеціалістів медичною освітою: сестринська справа, лікувальна справа.

Керівництво Центру:

  • в. о. директора – Гончарова Дарина Іванівна;
  • в. о. медичного директора – Сокотович Петро Миколайович;
  • головний бухгалтер – Марченок Алла Василівна.

Кадрове забезпечення закладу та рівень кваліфікації:

  • кількість працюючих в закладі – 26;
  • кількість лікарів – 4;
  • кількість молодших спеціалістів з медичною освітою - 18.

Фото без опису

Центр має укладений договір з Національною службою здоров’я України за 3 пакетами:

  • «Первинна медична допомога»;
  • «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги»;
  • «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги».

Фото без описуЩо входить в первинну медичну допомогу?

Первинна медична допомога – це медична допомога, що передбачає надання консультації, проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів, здійснення профілактичних заходів; направлення відповідно до медичних показань пацієнта.

Які дослідження входять до гарантованого пакету послуг первинної медичної допомоги. Усі послуги, які надає лікар первинної медичної допомоги, на 100 % гарантовано є безкоштовними та оплачуються з державного бюджету. У тому числі до гарантованого пакету послуг первинної медичної допомоги входять такі аналізи:

  • загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;
  • загальний аналіз сечі;
  • глюкоза крові;
  • загальний холестерин;
  • швидкий тест на вагітність;
  • швидкий тест на тропоніни (для експрес-діагностики гострого інфаркту міокарда);
  • швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити.

Фото без описуТакож лікар первинної медичної допомоги за необхідності вимірює артеріальний тиск та робить електрокардіограму.

Пакет «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги» передбачено для пацієнтів, у яких вже встановлений діагноз та є план лікування, створений фтизіатром, послуги з видачі препаратів пацієнтам, включаючи DOT-лікування, моніторинг лікування туберкульозу, включаючи клінічні та лабораторні дослідження, регулярну оцінка стану здоров’я, моніторинг побічних ефектів.

Усвідомлюючи вплив та наслідки війни для психічного здоров’я українців, у межах пакета «Супровід та лікування дорослих та дітей на первинному рівні» за згоди пацієнта сімейний лікар проведе клінічну оцінку фізичного стану здоров’я та психічного статусу. За результатами скринінгу сімейний лікар може запропонувати:

  • направлення на лабораторні та інструментальні дослідження, щоб діагностувати або виключити психічні чи неврологічні розлади (ПНР), пов’язані з фізичним здоров’ям;
  • направлення пацієнта до психіатра для діагностики, встановлення діагнозу та для надання рекомендацій із лікування (за згодою пацієнта);
  • першу психологічну допомогу (при чому не лише пацієнтові, а й членам його родини, які доглядають за ним/нею);
  • психосоціальні, а також фармакологічні та поведінкові втручання, а за відсутності позитивної динаміки після цього – направлення до лікаря-спеціаліста.

З 2025 року пакети «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги» та «Супровід та лікування дорослих та дітей на первинному рівні» входять у загальний пакет первинної медичної допомоги.

На початку 2024 року завдяки підтримці Європейського інвестиційного банку за програмою «Підтримка та відновлення критичної інфраструктури значущої для громади» Центром був проведений тендер на капітальний ремонт, та протягом року були виконані ремонтні роботи згідно з актом виконання робіт на загальну суму 11 903 624,68 грн.

Також у рамках капітального ремонту була повністю оновлена матеріальна-технічна база закладу, включаючи технічне забезпечення (ноутбуки, монітори, принтери, електрокардіографи, аналізатор сечі), меблі медичні (кушетки, ліжка) та меблі офісні (столи, стільці, крісла, шафи).

Фото без опису

Центр брав активну участь у програмах розвитку, тренінгах з надання психологічної допомоги від БО «Сумка самаритянина», психіатричного супроводу на первинному рівні медичної допомоги (сертифікати mhGAP отримали всі сімейні лікарі та медичні сестри, включаючи фельдшерів), допомоги при опіках та травмах, першої невідкладної допомоги в умовах воєнних дій тощо. А також Центр тісно співпрацює та має договір про роботу з благодійними міжнародними організаціями «Хумедіка», «Медичний Корпус» та «UNFPA» за програмою «Жіноче здоров’я в громаді – акушерка в громаді».

Фото без опису«Акушерка в громаді» – це програма, яка дає можливість жінкам мати доступ до сексуального та репродуктивного здоров’я, консультування лікарями і медсестрами, які пройшли практичні навчання та отримали відповідні сертифікати. Також в рамках цієї програми Центр співпрацював з виїзною бригадою провідних спеціалістів акушер-гінекологів Чернігівського пологового будинку, які упродовж року здійснювали прийом жінок у населених пунктах громади. За період 2024 року було проведено близько 500 консультацій та обстежень.

Завдяки підписаному Меморандуму про співпрацю з Міжнародною благодійною організацією «Хумедіка», в складі якої були сімейний лікар, психолог та юрист, у звітному році працювали у віддалених селах громади: Радичеві, Покошичах, Крисках, Авдіївці, Вербі, Деснянському. Було обстежено 500 пацієнтів.

Центр має підписаний Меморандум про співпрацю з Відокремленим підрозділом Чернігівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України у Коропському районі, метою якого є підтримка та надання первинної медичної допомоги (вимірювання тиску, температури, ваги, рівня цукру) у віддалених селах громади.

Також заклад бере участь у проєкті «Метелик». Зазначений проєкт був запущений завдяки ініціативі Крістіана Каррери та підтримці міжнародної гуманітарної організації Direct Relief з метою покращення доступності якісної діагностики та підвищення кваліфікації лікарів. У його межах були отримані міні-ехографи Sante Integrale (міні УЗД-апарат), що значно покращить якість медичних послуг. Лінійні ультрависокочастотні міні-ехографи з додатковою фазованою поверхнею від компанії «Sante Integrale» ідеально підходять для дослідження там, де необхідна мала глибина сканування. Датчик можна синхронізувати з будь-яким пристроєм на операційних системах Android, iOS та Windows, що дозволяє отримати якісну візуалізацію УЗД будь-де та будь-коли. Надання послуг цим апаратом в закладі – безоплатно.

У 2024 році в Центрі з’явився новенький дерматоскоп. З метою комплексного підходу до вирішення проблеми занедбаності онкологічних захворювань Благодійна організація «Фонд боротьби з раком» залучила 39 закладів охорони здоров’я області, які надають первинну медичну допомогу, до масштабної навчальної програми із профілактики та раннього виявлення раку. Фонд підсилив їхню спроможність через закупівлю обладнання для вчасної діагностики злоякісних новоутворень шкіри та реалізував масштабну інформаційну кампанію, аби підвищити обізнаність жителів Чернігівщини про рак та обстеження, необхідні для його раннього виявлення. Тому пацієнти Центру можуть отримати безоплатне обстеження на дерматоскопі.

За минулий рік отримано благодійну допомогу на загальну суму 789 447 грн. З них: генератор дизельний з водним охолодженням – 176 316 грн, крісла колісні – 135 992 грн, медикаменти (вакцини та ліки) – 312 308 грн.

Центр має в наявності 6 генераторів для забезпечення безперебійної роботи як самого закладу, так і системи опалення. Потужність – 3,5; 5; 7,5; 11; 16 кВТ.

Станом на 31.12.2024 надходження від НСЗУ становлять за основним пакетом та пакетом «Супровід та лікування дорослих та дітей на первинному рівні» – 4 021 628,68 грн; за пакетом «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги» – 6 453,75 грн.

Статистичні дані

На кінець 2024 року з сімейними лікарями Центру уклали декларації 5083 пацієнти.

У структуру КНП «Понорницький ЦПМСД» до кінця 2024 року входило 9 фельдшерських пунктів, які в грудні 2024 року були реорганізовані та приєднані до Центру як медичні пункти тимчасового базування. Склад працівників залишився в тому ж обсязі та на відповідних посадах.

Кількість населення, яке обслуговує заклад в межах громади – 6 865 осіб. З них:

  • міське населення (селище) – 2 194 особи;
  • сільське населення – 4 671 особа;
  • доросле населення – 6 024 особи;
  • діти – 841 особа:
    • 0-14 років – 664 особи;
    • 15-17 років – 177 осіб.

Фото без описуКількість прийомів пацієнтів в амбулаторії за 2024 рік становить 10 826, із них дітей – 2 687. Прийомів вдома – 544, з них дітей – 58.

20 046 пацієнтів було прийнято у фельдшерських пунктах, з них викликів додому – 4 034.

За 2024 рік у Понорницькій громаді народилося 24 дитини.

Лабораторією усього проведено 19 890 тис. аналізів.

3 945 пацієнтів пройшли обстеження на кардіографі, з них 405 дітей.

337 пацієнтів пройшли лікування у денному стаціонарі, який розрахований на 5 ліжко-місць, із них 2 дітей. 384 пацієнта були на стаціонарі вдома.


« повернутися до розділу «Звіти керівників комунальних підприємств, установ та закладів»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь