Звіт про роботу завідувача сектору економічного розвитку Понорницької селищної ради

Дата: 07.03.2025 12:22
Кількість переглядів: 91

Фото без описуУже понад рік сектор економічного розвитку Понорницької селищної ради працює над створенням сприятливих умов для економічного зростання громади, залученням інвестицій та підтримкою місцевого бізнесу. Основні завдання сектору включають реалізацію інфраструктурних проєктів, пошук грантових можливостей, залучення додаткових фінансових ресурсів та розвиток підприємництва.

Фото без описуЗ 20 серпня 2024 року до сектору приєдналася провідний спеціаліст Світлана Машталір, що дозволило посилити команду та підвищити ефективність роботи.

У цьому звіті підбиваємо підсумки нашої діяльності, основні досягнення та плани на майбутнє.

Основні результати роботи

Проєкт «Капітальний ремонт та модернізація харчоблоку Авдіївського ліцею в с. Авдіївка Чернігівської області» був профінансований в рамках субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання та модернізацію їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти. Загальний обсяг фінансування склав 3 130 900 грн.

Фото без опису Фото без опису

Проєкт «Встановлення сонячних панелей на Понорницькому ліцеї та Авдіївському ліцеї» став переможцем конкурсу на створення фінансових інструментів для енергетичних і кліматичних рішень, організованого ГО «ЕкоКлуб» за підтримки Уряду Чехії. Панелі, які були у використанні, були привезені з Чехії. Наразі тривають підготовчі роботи для встановлення панелей, зокрема підготовка документації. Планується завершити встановлення до липня 2025 року. Вартість панелей за договором становить 200 000 грн.

Фото без опису

Минулого року ми разом з учнями Понорницького ліцею та молоддю села Верба взяли участь у програмі для молоді UPSHIFT, організованій Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), з проєктом «Облаштування простору «Puzzle» для активного дозвілля молоді в Понорницькій ТГ». Завдяки гранту на суму 80 000 грн ми змогли закупити меблі та техніку для цього простору. Сума не велика, тому Віктор Іванович підтримав нашу ініціативу, ремонт в кімнаті для простору наразі проводиться за рахунок місцевого бюджету. В рамках проєкту ми з командою організували серію заходів у КЗ «Понорницький селищний будинок культури», просторі «Незламні».

Фото без описуФото без опису

Минулого року ми також активно почали співпрацювати з Данською радою у справах біженців (ДРС). Фахівці ДРС неодноразово проводили психологічні тренінги для мешканців громади, зустрічі з юристами, опитування для визначення потреб жителів, а також надавали допомогу внутрішньо переміщеним особам у вигляді твердопаливних матеріалів.

Фото без опису

Разом з ДРС була організована команда з 9 осіб для участі в проєкті «Захист громад». Ці 9 осіб виконують роль контактних осіб і координаторів між місцевими жителями, які потребують допомоги, та фахівцями ДРС. У рамках проєкту «Захист громад» було проведено серію з 5 тренінгів з першої психологічної допомоги, протидії гендерно зумовленому насильству та інших важливих тем.

Фото без опису

На запит молоді Авдіївки та працівників Авдіївського сільського Будинку культури, разом з Данською радою у справах біженців було облаштовано молодіжний простір у цьому закладі культури. Орієнтовна вартість облаштування склала 120 000 грн.

Фото без опису

В рамках проєкту «Security Compact», організованого ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», для Авдіївського ліцею було надано обладнання для класу безпеки, включаючи тривожний антивандальний кейс з резервним живленням, компактним вогнегасником і аптечкою тактичної медицини. Також було проведено офлайн та онлайн навчання з цих тем.

Багато благодійних організацій, таких як БФ «Право на захист», МОМ, PROSTO, БО «Рокада», за нашим запитом надали комп’ютерну техніку для покращення роботи органу місцевого самоврядування, включаючи ноутбуки, комп’ютери, планшети та принтери.

Фото без опису

В межах проєкту «Згуртовані громади», що реалізується Всеукраїнською асоціацією громад за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО), було забезпечено близько 1000 домогосподарств, в яких проживають вразливі категорії населення, насінням овочів для посівної кампанії 2024 року.

Фото без опису

Ще один проєкт, який варто відзначити, навіть попри те, що фінансування від програми USAID DOBRE ми не отримали - «Покращення доступності до освітніх послуг дітей Понорницької громади шляхом забезпечення безпечного доїзду в зимовий період» в конкурсі Громада на всі 100. За голосуванням, Понорницька громада посіла 2-ге місце в Україні, отримавши 3307 голосів.

Фото без опису

Цей проєкт - не лише про кошти, а передусім про цінності, які він приніс у нашу громаду: відчуття єдності, активну громадську позицію та спільну відповідальність за майбутнє наше та дітей. Він об’єднав місцевих жителів навколо важливої мети та показав, що разом ми можемо вирішувати навіть найскладніші виклики.

Загалом сектор економічного розвитку за весь період діяльності подав понад 200 заявок на участь у грантових програмах та конкурсах.

Робота з цифровою екосистемою DREAM

Фото без описуСектор економічного розвитку Понорницької селищної ради відповідальний за наповнення державної цифрової екосистеми DREAM. Наразі в екосистемі завантажено 6 проєктів, з яких 3 вже отримали фінансування.

  • Капітальний ремонт будівлі КНП "Понорницький ЦПМСД" за адресою: вул. Свириденка, 10, смт Понорниця, Новгород-Сіверський район, Чернігівська область - профінансовано в рамках державної субвенції на суму 10 591 124 грн.
  • Капітальний ремонт та модернізація харчоблоку Авдіївського ліцею в с. Авдіївка - профінансовано в рамках державної субвенції на суму 3 130 900 грн.
  • Поточний ремонт підвального приміщення Авдіївського ліцею за адресою: Чернігівська область, Новгород-Сіверський район, село Авдіївка, вул. Сіверська, 32 - профінансовано за підтримки землі Мекленбург-Передня Померанія, Німеччина.
  • Капітальний ремонт артезіанської свердловини за адресою: Чернігівська область, Новгород-Сіверський район, смт Понорниця, вул. Європейська - очікує на рішення щодо фінансування.
  • Капітальний ремонт адміністративної будівлі для надання соціальних та адміністративних послуг населенню Понорницької громади за адресою: вул. Свириденка, 10-А, смт Понорниця, Новгород-Сіверський район, Чернігівська область - знаходиться на етапі пошуку джерел фінансування.

Стратегічні документи

Сектором економічного розвитку два роки поспіль розроблено стратегічний документ - «Програма економічного і соціального відновлення та розвитку Понорницької селищної територіальної громади на 2024 рік / 2025 рік». Документи затверджені рішеннями селищної ради відповідно № 3666 від 22.02.2024 та № 3937 від 24.12.2024.

У грудні 2024 року вперше було розроблено та затверджено «Соціальний паспорт Понорницької селищної територіальної громади», метою якого є визначення соціальних ресурсів, особливостей та потреб громади. Документ затверджено рішенням селищної ради № 3938 від 24.12.2024.

Сектором економічного розвитку розпочато роботу над Стратегією розвитку Понорницької громади до 2027 року. Було створено робочу групу та проведено опитування мешканців для збору потреб та визначення пріоритетних напрямків розвитку, в якому взяли участь 167 жителів громади. Наразі робота над Стратегією призупинена, оскільки її розроблення потребує залучення експертів для створення якісного, дієвого документа, що служитиме для блага громади.

Також сектор економічного розвитку у співпраці з відділом земельних відносин, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства працює над розробленням Комплексного плану просторового розвитку територіальної громади. У жовтні 2024 року створено робочу групу, проведено стратегічну сесію, на якій визначено основні напрямки розвитку території. Наступний крок - пошук фінансування, оскільки виготовлення Комплексного плану потребує значних фінансових ресурсів, орієнтовна вартість становить 12 млн грн.

Підтримка бізнесу

За звітний період сектором економічного розвитку надано консультаційний супровід та підготовлено 8 бізнес-планів для мешканців Понорницької громади з метою участі у грантових програмах та конкурсах.

За результатами участі:

  • 2 мешканці громади отримали грантову підтримку від урядової програми єРобота у розмірі 250 000 грн кожен на розвиток власної справи;
  • 4 мешканці стали переможцями грантової програми від міжнародної організації ZOA, отримавши фінансування по 3 000 євро на реалізацію бізнес-ідей:
    • вирощування різних видів рослин у теплиці;
    • придбання борозни для ведення сільськогосподарської діяльності;
    • закупівля обладнання для виготовлення м'ясних снеків;
    • придбання швейного обладнання для ремонту та пошиття одягу.

Ще 2 мешканці отримали грантову допомогу у розмірі 1 000 доларів США від організації ZOA на розвиток бізнес-ініціатив:

  • придбання апарату для чистки твердопаливних котлів та сільських печей;
  • закупівлю обладнання для виготовлення напівфабрикатів.

Загальна сума залучених грантових коштів для підтримки бізнесів громади склала понад 1 000 000 грн.

Фото без опису

Крім того, сектор економічного розвитку регулярно інформує мешканців про актуальні грантові програми для бізнесу шляхом публікації коротких інформаційних дописів на офіційній сторінці Понорницької селищної ради у соціальній мережі Facebook.

Плани

Завдяки постійній комунікації з мешканцями та працівниками громади, ми завжди орієнтуємося на актуальні потреби та маємо плани на майбутнє - проєкти, які є пріоритетними для фінансування та під які шукаємо грантові програми.

Одним із таких проєктів є Бібліо Хаб «Світлиця»: простір цифрової доступності для мешканців Понорницької громади. Наша заявка була схвалена організацією ZOA, і вже в травні-червні проєкт буде реалізований у приміщенні КЗ «Публічна бібліотека». Ініціатива спрямована на підвищення цифрової грамотності людей похилого віку.

Окрім цього, серед пріоритетних проєктів:

  • Капітальний ремонт укриття в ЗДО «Лісова казка».
  • Реконструкція водопровідних мереж у населених пунктах громади для забезпечення сталого доступу до якісної питної води.
  • Облаштування кімнат психологічного розвантаження в закладах освіти для надання психоемоційної підтримки учням.
  • Осучаснення бібліотек освітніх закладів з метою розвитку читацької культури та медіаграмотності учнів.
  • Розвиток STEM-освіти в Понорницькому ліцеї через придбання та використання 3D-принтера в освітньому процесі.
  • Модернізація майстерень освітніх закладів для розвитку технічних навичок, креативності та профорієнтаційних компетенцій учнів.
  • Оновлення глядацької зали КУ «Понорницький селищний Будинок культури».
  • Облаштування громадських зон відпочинку на території будинків культури в селах Криски, Покошичі, Деснянське.

Розвиток як людини, так і громади - це довгий і непростий шлях. Але сектор економічного розвитку разом з іншими структурними підрозділами та селищним головою впевнено крокує вперед - інколи маленькими, інколи великими кроками - до сталого розвитку нашої громади.


« повернутися до розділу «Звіти керівників виконавчих органів»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь