2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства
Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4 сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.
На жаль, у світі досі існують сучасні форми рабства такі як сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах та боргова кабала. Усі ці та інші форми експлуатації порушують права людини, принижують її людську гідність і суперечать законам цивілізованого світу.
За даними ООН майже кожна країна світу постраждала від торгівлі людьми і виступила як країна походження, транзиту або призначення для постраждалих осіб. Постраждалі особи з принаймні 127 країн експлуатувались у 137 державах світу.
В Європі понад 140 000 жертв потрапляють у ситуації насильства та сексуальної експлуатації. Кожен сьомий секс-працівник, імовірно, потрапив у рабство для заняття проституцією через торгівлю людьми. За даними Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні:
- більше 300 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року;
- 20 032 постраждалих від торгівлі людьми отримали комплексну допомогу відповідно до своїх індивідуальних потреб;
- 83% випадків торгівлі людьми у 2023 році – трудова експлуатація;
- 61% постраждалих від торгівлі людьми мають вищу або технічну освіту;
- 61% постраждалих від торгівлі – чоловіки;
- 3 та 83 – вік наймолодшої й найстаршої постраждалої особи.
Як показує статистика, ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.
Якщо ви вирішили працювати за кордоном або подорожувати, за посиланням https://stoptrafficking.org/ можна знайти корисну інформацію, щоб не потрапити в ситуацію торгівлі людьми.
Також працює Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:
- 527 та 0 800 505 501 – номери телефону Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, спеціалісти якої надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону. Консультації надаються безоплатно та конфіденційно! Графік роботи гарячої лінії: пн-нд з 08:00 до 20:00.
- 527.org.ua – електронні консультації.
« повернутися до розділу «Новини з нагоди свят та пам'ятних днів»