Положення про сектор цифрового розвитку Понорницької селищної ради
Затверджено рішенням Понорницької селищної ради від 13.08.2024 № 3806
І. Загальні положення
1.1. Сектор цифрового розвитку Понорницької селищної ради (далі – сектор) є виконавчим органом селищної ради, нею утворюється, їй підзвітний і підконтрольний, підпорядкований виконавчому комітету та селищному голові.
1.2. Сектор у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, постановами Верховної Ради України, нормативно-правовими актами Президента України та Кабінету Міністрів України, органів виконавчої влади, рішеннями Понорницької селищної ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями селищного голови та цим Положенням.
1.3. Сектор здійснює свою діяльність на правах структурного підрозділу виконавчого комітету селищної ради (без права юридичної особи).
ІІ. Завдання сектору
2.1. Основними завданнями сектору є:
- забезпечення реалізації державної політики у сфері цифровізації, цифрового розвитку, цифрової трансформації, електронного урядування, електронної демократії, інформаційно-комунікаційних технологій, цифрових навичок та цифрових прав громадян, відкритих даних, формування та використання електронних ресурсів у Понорницькій селищній територіальній громаді (далі – громада).
- здійснення методичного забезпечення діяльності селищної ради та її виконавчих органів у сфері цифровізації, цифрового розвитку, цифрової трансформації, електронного урядування, електронної демократії, інформаційно-комунікаційних технологій, цифрових навичок та цифрових прав громадян, відкритих даних, формування та використання електронних ресурсів громади.
- розробка пропозицій щодо визначення основних напрямів розвитку системи надання електронних послуг та електронних сервісів, заходів щодо цифрової трансформації діяльності виконавчих органів селищної ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності в межах компетенції.
- технічне забезпечення функціонування офіційного вебсайту селищної ради, інших електронних систем, ресурсів, сервісів громади та програмного забезпечення комп’ютерного обладнання працівників виконавчих органів селищної ради, підприємств, установ, організацій комунальної власності.
ІІІ. Функції сектору
3.1. Основними функціями сектору є:
- розробка програм цифровізації та цифрового розвитку громади, внесення пропозицій до проєкту бюджету громади в частині політики цифровізації громади.
- розгляд документів та звернень, які стосуються питань цифровізації, що надійшли до виконавчих органів селищної ради, підготовка до них довідкових та інших матеріалів.
- вживання заходів щодо розвитку, оптимізації сфери відкритих даних, розпорядником яких є селищна рада та її виконавчі органи.
- забезпечення розвитку й удосконалення єдиного інформаційного простору громади.
- здійснення заходів щодо розвитку цифровізації, цифрової трансформації, електронного урядування, електронної демократії, інформаційно-комунікаційних технологій.
- визначення потреби у впровадженні електронних інформаційних ресурсів та баз даних для створення єдиного інформаційного простору громади.
- підготовка проєктів розпоряджень селищного голови, рішень виконавчого комітету, рішень селищної ради у межах повноважень та участь в опрацюванні проєктів нормативно-правових актів з питань, що належать до компетенції сектору.
- здійснення інших функцій, передбачених законодавством України.
IV. Права сектору
4.1. Сектор має право:
- одержувати в установленому порядку від виконавчих органів селищної ради, підприємств, установ, організацій та їх посадових осіб інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань.
- залучати спеціалістів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції.
- проводити аналітичну роботу з питань, що належать до компетенції сектору.
- скликати в установленому порядку наради з питань, які належать до його компетенції.
- інформувати селищного голову у разі покладення на сектор виконання завдань, що не належить до його функцій чи виходить за їх межі, а також у випадках, коли відповідні підрозділи або посадові особи не надають документи, інші матеріали, необхідні для вирішення порушених питань.
- брати участь у засіданнях селищної ради, виконавчого комітету селищної ради, інших дорадчих і колегіальних органів, нарадах.
- надавати відповіді фізичним та юридичним особам відповідно до вимог чинного законодавства.
- користуватись в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади, системи зв’язку і комунікацій та іншими технічними засобами.
V. Керівництво сектору
5.1. Сектор очолює начальник, який призначається і звільняється з посади селищним головою у порядку, встановленому чинним законодавством України.
5.2. Начальник сектору:
- організовує роботу працівників сектору;
- здійснює постійне керівництво діяльністю сектору;
- розподіляє посадові обов’язки між працівниками сектору;
- розробляє посадові інструкції працівників сектору;
- забезпечує удосконалення стилю і методів роботи сектору;
- аналізує виконання завдань та функцій покладених на сектор;
- виконує оперативні доручення селищного голови, заступників селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами виконавчого комітету селищної ради, секретаря ради з питань, що відносяться до компетенції сектору;
- звітує про роботу сектору перед селищною радою та виконавчим комітетом селищної ради;
- складає плани з питань діяльності сектору;
- скликає наради в межах компетенції сектору;
- визначає міру відповідальності працівників сектору;
- звітує про дотримання виконавської дисципліни перед виконавчим комітетом селищної ради.
5.3. Кваліфікаційні вимоги:
На посаду начальника може бути призначена особа, яка має вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче ступеня магістра, спеціаліста та вільно володіє державною мовою. Стаж роботи на службі в органах місцевого самоврядування, на посадах державної служби або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності – не менше 2 років.
5.4. У випадку відсутності начальника сектору у, його обов’язки виконує посадова особа сектору відповідно до розпорядження селищного голови.
VІ. Структура сектору
6.1. Начальник та всі працівники сектору є посадовими особами місцевого самоврядування.
6.2. На начальника та інших посадових осіб сектору у повному обсязі поширюється дія законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції», «Про очищення влади», інших законів України і підзаконних нормативно-правових актів з питань служби в органах місцевого самоврядування.
6.3. Посадові особи сектору призначаються на посади та звільняються з посад селищним головою (особою, яка здійснює його повноваження) у порядку, встановленому чинним законодавством України.
6.4. Усі посадові особи сектору діють у межах повноважень, визначених їх посадовими інструкціями, що погоджуються керуючим справами (секретарем) виконавчого комітету селищної ради та затверджуються селищним головою.
6.5. Начальник сектору розподіляє обов’язки між посадовими особами сектору. Обов’язки та повноваження посадових осіб сектору випливають із завдань, функцій та повноважень, покладених на сектор цим Положенням.
6.6. На посади начальника та інших посадових осіб сектору можуть бути призначені особи, які у повній мірі відповідають вимогам Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», мають відповідний рівень кваліфікації згідно з Типовими професійно-кваліфікаційними характеристиками посадових осіб місцевого самоврядування, затвердженими наказом Національного агентства з питань державної служби від 07.11.2019 № 203-19, у порядку, що визначений законом.
VІІ. Відповідальність
7.1. Відповідальність посадових осіб сектору передбачена чинним законодавством України, цим Положенням та їх посадовими інструкціями, що розроблюються, погоджуються та затверджуються у порядку, що встановлений цим Положенням.
7.2. Посадові особи сектору відповідно до чинного законодавства України можуть бути притягнуті до дисциплінарної, адміністративної, кримінальної або цивільно-правової відповідальності.
7.3. Відповідальність посадових осіб сектору настає у разі невиконання або неналежного виконання ними обов’язків та функцій, що визначені законодавством України, іншими підзаконними нормативно-правовими актами, їх посадовими інструкціями та цим Положенням.
7.4. Притягнення посадових осіб сектору до відповідальності здійснюється виключно у порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Начальник та працівники сектору, що вчинили правопорушення, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
VІІІ. Заключні положення
8.1. Статус посадових осіб сектору визначається законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування».
8.2. Положення про сектор цифрового розвитку селищної ради і його гранична чисельність затверджується Понорницької селищною радою.
8.3. Зміни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його затвердження.
8.4. Припинення діяльності сектору (ліквідація, реорганізація) здійснюється за рішенням селищної ради відповідно до вимог чинного законодавства.