28 жовтня - День вигнання нацистських окупантів з України

Дата: 28.10.2023 08:01

Фото без описуЧудова осінь фарбувала доли
Й веселкою переливалися ліси,
Коли у жовтні, в ту далеку пору
Нам визволителі свободу принесли

10 мільйонів людських втрат, 714 спалених міст і 28 тисяч сіл, підірвано понад 5 тисяч залізничних мостів, зруйновано 325 вузів, технікумів, шкіл, 10 мільйонів залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств – статистика, яка шокує.

Саме такий слід лишили по собі нацисти. Сьогодні, 28 жовтня, українці згадують зі сльозами на очах історію і відзначають День вигнання нацистських загарбників із території України.

79 років тому територію України очистили від окупантів ціною і зусиллями кожного, хто боровся зі зброєю в руках, хто не скорився і вистояв.

Нині, на жаль, Україна знову змушена відстоювати свою незалежність та суверенітет. Щодня тисячі наших патріотів стримують натиск російського агресора, демонструючи, як колись їхні діди та прадіди, таку ж мужність та героїзм.

Вшануймо у цей день українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів, будучи в лавах Червоної армії або Української повстанської армії.

Пам’ятаємо всіх, хто боровся з нацизмом у роки Другої світової війни! Слава всім, хто б’ється за Україну сьогодні!

З повагою - Віктор Іващенко, Понорницький селищний голова