Понорницька селищна рада
Новгород-Сіверський район, Чернігівська область

В Україні змінився механізм набуття прав власності на земельні ділянки

Дата: 21.06.2023 09:41
Кількість переглядів: 74

Фото без описуЗакон України № 3065-IX «Щодо вдосконалення правового регулювання вчинення нотаріальних та реєстраційних дій при набутті прав на земельні ділянки» містить ряд положень, які змінюють земельні відносини та права власників паїв, орендарів та реальних і потенційних покупців землі. Ключових змін три.

Про це в матеріалі на AgroPolit.com «Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки» розповів експерт із земельних питань Ігор Лісецький.

1. Законом № 3065-IX дозволяється відчуження, передача у заставу (іпотеку) права оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення її користувачем без погодження з власником такої земельної ділянки. Виключення становлять земельні ділянки державної та комунальної власності.

2. Встановлюється обов’язковість нотаріального посвідчення ряду операцій із землею. Зокрема, якщо земельна ділянка сільськогосподарського призначення продається без здійснення перевірки, то за внесеними законом змінами покупець повинен до моменту купівлі цієї землі подати нотаріусу відповідну заяву на нотаріальне засвідчення. Тобто нотаріус буде обов’язково посвідчувати своїм підписом таку операцію.

3. Юросіб фактично позбавили можливості скористатися до 1 січня 2024 року переважним правом купівлі земельної ділянки сільськогосподарського, яку вони наразі обробляють. У випадку продажу власником земельної ділянки орендованої юрособою землею, юрсоба може відмовитися від реалізації такого права шляхом подання нотаріусу відповідної заяви і нотаріус це посвідчує, або вона повинна передати таке право шляхом уступки фізособі. Тобто власник земельного паю інформує агрофірму через нотаріуса про свій намір продати земельну ділянку, але по факту у агрокомпанії немає права до 1 січня 2024 року зупинити цей продаж, посилаючись на переважне право. Виключення єдине: переступити це право фізособі.

«Закон 3065-IX утворив також одну важливу юридичну колізію. Ідеться про право володіння земельними ділянками сільськогосподарського призначення на підставі спільної сумісної власності подружжям. Нагадаю, що за законом фізособа має право володіти лише 100 га землі. Так от із закону випливає, що кожен членів сім’ї (чоловік, дружина) може володіти 100 га землі», - пише видання.

Нагадаємо, Фонд державного майна планує створити Фонд інвестиційної нерухомості та Земельний банк.

 

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку
Чернігівської облдержадміністрації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь