Понорницька селищна рада
Новгород-Сіверський район, Чернігівська область

Положення про фонд охорони навколишнього природного середовища у складі селищного бюджету

Дата: 09.02.2023 12:45
Кількість переглядів: 248

Фото без описуЗатверджено рішенням Понорницької селищної ради
від 02.02.2023 № 3203

 

1. Загальні положення

1.1. Фонд охорони навколишнього природного середовища у складі селищного бюджету (далі – Фонд) є складовою частиною селищного бюджету і утворюється відповідно до вимог Бюджетного та Податкового кодексів України, законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про Державний фонд охорони навколишнього природного середовища, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.1998 № 634.

1.2. Фонд створено з метою цільового фінансування природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів, у тому числі наукових досліджень із цих питань, а також заходів, спрямованих на зниження забруднення навколишнього природного середовища та його впливу на здоров’я населення.

1.3. Фонд утворюється рішенням селищної ради.

1.4. Порядок формування та використання Фонду визначається цим Положенням.

1.5. Положення про Фонд затверджується рішенням селищної ради.

2. Формування Фонду

2.1. Фонд формується у складі селищного бюджету, за рахунок надходжень до селищного бюджету:

- частини екологічного податку згідно з законом;

- частини грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища в результаті господарської та іншої діяльності, згідно з чинним законодавством;

- цільових та інших добровільних внесків підприємств, установ, організацій та громадян;

- інших надходжень згідно з чинним законодавством (в тому числі частини коштів бюджету розвитку).

2.2. Контроль за сплатою екологічного податку здійснює Чернігівська ОДПІ ГУ (Коропське відділення), інших платежів Фонду – органи контролю, які їх нарахували, згідно з чинним законодавством.

3. Використання коштів Фонду

3.1. Надходження, визначені розділом другим цього Положення, які формують Фонд, спрямовуються за селищною програмою відповідно до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища у складі селищного бюджету, затвердженого на відповідний рік (далі – Перелік), у тому числі витрат, пов’язаних із:

- участю в реалізації заходів державної і місцевої екологічної політики, спрямованої на зниження впливу забруднення навколишнього природного середовища на здоров’я населення;

- розробленням та реалізацією заходів селищних екологічних програм;

- створенням системи контролю та інформування про стан навколишнього природного середовища;

- участю в створенні об’єктів та територій природно-заповідного фонду місцевого значення, що підлягають особливій охороні;

- організацією збору, переробки, утилізації і захоронення промислових та інших відходів;

- організацією екологічної освіти та виховання громадян;

- іншими природоохоронними заходами, спрямованими на поліпшення екологічного стану, підвищення рівня екологічної стабільності та зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище.

3.2. Кошти Фонду використовуються на виконання заходів, які відповідають вимогам, установленим у Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.1996 № 1147 (далі – Постанова Кабміну № 1147).

3.3. Кошти Фонду використовуються виключно за цільовим призначенням.

3.4. Контроль за станом надходжень до Фонду, правильністю та ефективним використанням підприємствами, установами і організаціями виділених їм коштів здійснює виконавчий комітет Понорницької селищної ради.

3.5. Відповідальність за цільове та ефективне використання коштів Фонду несуть головні розпорядники та підприємства, організації, установи – одержувачі цих коштів.

4. Порядок та звітність щодо використання коштів Фонду

4.1. Основою для розгляду та включення природоохоронного заходу до проєкту Переліку є запит про виділення коштів із Фонду для здійснення природоохоронних заходів (далі – Запит), що подається на визначений фінансовий рік.

Якщо для реалізації заходу передбачаються капітальні видатки, то разом із Запитом подаються:

- кошторисний розрахунок витрат, які пропонується здійснити за рахунок коштів Фонду;

- проєкт графіка реалізації заходу;

- копії документів, що вказані підставою для виконання заходу, або витяги з них.

4.2. Пропозиції від підприємств, установ та організацій різних форм власності про використання коштів Фонду надходять до виконавчого комітету Понорницької селищної ради.

4.3. Фінансовий відділ селищної ради здійснює попередній розгляд запитів, готує щодо них висновки про відповідність Постанові Кабміну № 1147 протягом 10 робочих днів із дня їх надходження і передає запити разом із зазначеними висновками та документами, визначеними в пункті 4.1 Положення, на розгляд постійної комісії селищної ради з питань житлово-комунального господарства, регулювання земельних відносин, будівництва та охорони навколишнього середовища, після погодження із заступником селищного голови.

4.4. У висновку про відповідність Постанові Кабміну № 1147 надається інформація щодо:

відповідності природоохоронного заходу Переліку видів діяльності ,що належать до природоохоронних заходів, затвердженому Постановою Кабміну № 1147 (зазначається відповідний пункт Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів);

підстави для його реалізації (вказуються закони України, нормативно-правові акти Верховної Ради України, Президента України чи Кабінету Міністрів України, цільові програми селищної ради, інше, із зазначенням пунктів, статей тощо);

доцільності здійснення природоохоронного заходу та необхідності залучення коштів Фонду.

4.5. Подавачі запитів в особі керівників несуть персональну відповідальність за достовірність і повноту інформації, яка міститься в Запиті та документах, що додаються відповідно до вимог пункту 4.1 Положення.

4.6. Фінансовий відділ селищної ради розробляє рекомендації з формування та використання коштів селищного фонду охорони навколишнього природного середовища, удосконалення економічного механізму управління природокористуванням.

4.7. Використання коштів Фонду проводиться лише за визначеним напрямком, відповідно до рішення селищної ради.

4.8. Залишок коштів Фонду на кінець бюджетного періоду переходить на наступний бюджетний період і використовується на цілі, передбачені цим Положенням.

4.9. Фінансовий відділ селищної ради отримує від головних розпорядників коштів оперативну інформацію та складені ними звіти за рік про видатки Фонду, проводить відповідний аналіз, готує звіти та надає необхідну інформацію стосовно Фонду державним органам, громадським організаціям, іншим установам, відповідно до вимог чинного законодавства.

5. Приорітети та критерії відбору природоохоронних заходів для включення до бюджетних програм

5.1. Під час формування відповідальними виконавцями проєктів бюджетних програм, приорітет надається природоохоронним і ресурсозберігаючим заходам, які передбачені законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, і спрямовані на запобігання, зменшення та усунення забруднення навколишнього середовища. Джерелом фінансування природоохоронних заходів визначено Фонд.

5.2. Вибір природоохоронних заходів здійснюється відповідальними виконавцями на підставі інформації, вказаної в запитах та документах, визначених у пункті 4.1 цього Положення, за такими критеріями:

- відповідність загальній меті, завданням бюджетної програми та напрямкам діяльності, які забезпечують реалізацію програми;

- природоохоронний ефект;

- економічна ефективність (термін окупності);

- ступінь масштабності екологічного впливу;

- наявність показників ресурсно- та енергозбереження;

- використання апробованих приладів, обладнання, технологій;

- готовність заходу на час подання запиту;

- наявність власних коштів як джерела фінансування;

- наявність гарантованого фінансування з інших джерел;

- термін реалізації заходу;

- сплата збору за забруднення навколишнього середовища підприємствами (установами, організаціями), на об’єктах яких здійснюються заходи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь