Понорницька селищна рада
Новгород-Сіверський район, Чернігівська область

Положення про добровільні формування цивільного захисту Понорницької селищної ради Чернігівської області

Дата: 03.01.2023 16:26
Кількість переглядів: 316

Фото без описуЗатверджено рішенням виконавчого комітету
Понорницької селищної ради
від 08.06.2022 № 227

 

1. Положення про добровільні формування цивільного захисту Понорницької селищної ради Чернігівської області (далі - положення) розроблено згідно ст. 27 Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України 21.08.2013 № 616 «Про затвердження Положення про добровільні формування цивільного захисту».

2. Це Положення визначає організаційні засади утворення та залучення добровільних формувань цивільного захисту до виконання допоміжних робіт із запобігання виникненню або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (далі - допоміжні роботи).

3. Добровільне формування цивільного захисту є тимчасовим добровільним об’єднанням громадян, що утворюється під час загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій для виконання допоміжних робіт.

4. Добровільні формування цивільного захисту утворюються за рішенням виконавчого комітету Понорницької селищної ради для виконання допоміжних робіт та запобіганню виникненню або ліквідації надзвичайних ситуацій:

4.1. поверхневий розбір завалів, розчистка маршрутів руху техніки (за наявності необхідного обладнання і створення безпечних умов);

4.2. збір інформації про знаходження людей у зоні надзвичайних ситуацій (опитуванні очевидців);

4.3. евакуація постраждалого населення;

4.4. виконання заходів із забезпечення постраждалого населення (розгортання тимчасових пунктів проживання, доставка води, продуктів харчування, медикаментів, догляд за хворими та людьми похилого віку);

4.5. надання допомогти рятувальникам з організації життєдіяльності на період проведення рятувальних робіт;

4.6. виконання заходів з охорони громадського порядку (огородження небезпечних зон і ділянок, охорона територій, ведення аварійних та інших невідкладних робіт, зони надзвичайної ситуації та недопущення сторонніх осіб, тощо).

5. До складу добровільних формувань цивільного захисту на добровільних засадах включаються громадяни України, які за станом здоров’я придатні до військової служби та не досягли граничного віку перебування військовозобов’язаних у запасі другого розряду.

6. Особа яка виявила бажання стати членом добровільного формування, подає заяву на ім’я селищного голови, за результатами розгляду якої, особа зараховується до складу добровільного формування, про що видається відповідне розпорядження.

7. Добровільне формування цивільного захисту очолює начальник, який призначається і звільняється селищним головою.

8. Начальник здійснює керівництво добровільним формуванням цивільного захисту та несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього функцій.

9. Добровільні формування цивільного захисту мають право:

9.1. на отримання від місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та аварійно-рятувальних служб, що працюють у зоні надзвичайної ситуації, інформації, необхідної для проведення заходів і робіт із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;

9.2. на безперешкодний доступ на об’єкти суб’єктів господарювання і їх територію для виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

9.3. вимагати додержання заходів безпеки від усіх осіб, які перебувають у зоні надзвичайної ситуації.

10. Громадяни, які виконують завдання із запобігання або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у складі добровільного формування цивільного захисту, мають право на:

10.1. отримання інформації про надзвичайну ситуацію та про заходи необхідної безпеки;

10.2. забезпечення і використання під час виконання завдань із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації засобів індивідуального захисту;

10.3. відшкодування шкоди, заподіяної їхньому життю, здоров’ю під час виконання завдань із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;

10.4. медичну допомогу та медико-психологічну реабілітацію у разі отримання фізичних та психологічних травм під час виконання завдань із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

11. Громадяни, які виконують завдання із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у складі добровільного формування цивільного захисту, зобов’язані:

11.1. виконувати завдання та обсяг робіт, визначені залежно від характеру надзвичайної ситуації;

11.2. дотримуватися заходів безпеки під час виконання завдань із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, правил поведінки в зоні надзвичайної ситуації;

11.3. вивчати способи захисту від надзвичайних ситуацій, надання домедичної допомоги, правила користування засобами захисту.

12. Страхування здоров’я та життя членів (учасників) добровільних формувань цивільного захисту на період виконання ними допоміжних робіт здійснюється відповідно до законодавства.

13. Добровільні формування цивільного захисту на період виконання поставлених їм завдань на умовах повернення забезпечуються необхідним майном (приміщеннями, засобами зв’язку, автотранспортними засобами, оргтехнікою тощо) за розпорядженням селищного голови.

14. Начальник добровільного формування отримує зазначене майно через акт приймання-передачі та несе відповідальність за його збереження. Отримане майно повертається після завершення робіт.

15. Порядок залучення добровільних формувань та обсяги допоміжних робіт для добровільних формувань цивільного захисту визначаються виконавчим комітетом, або керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в разі підпорядкування йому добровільних формувань.

16. Діяльність добровільних формувань цивільного захисту після завершення виконання ними допоміжних робіт припиняється за рішенням виконавчого комітету.

17. Інформація про утворення добровільних формувань цивільного захисту та залучення їх до виконання допоміжних робіт відображається у звітних документах з питань цивільного захисту селищної ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь