Підтримка малого і середнього бізнесу
З метою забезпечення реалізації державної політики щодо розвитку малого і середнього підприємництва, створення сприятливих умов для ефективного функціонування бізнес-середовища обласною Програмою розвитку малого і середнього підприємництва на 2021-2027 роки передбачені заходи щодо інформаційної, консультаційної підтримки суб’єктів бізнесу та осіб, які бажають розпочати власну справу.
Крім того, програмою передбачено фінансування у формі фінансового кредиту найбільш ефективних інвестиційних проєктів МСП відповідно до Положення про порядок фінансування проєктів суб’єктів МСП за рахунок коштів місцевих бюджетів через Державну організацію «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області», затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 16 липня 2010 року № 217 в редакції розпорядження голови облдержадміністрації від 11 липня 2013 року № 273.
Проєкти суб’єктів МСП повинні відповідати пріоритетним напрямкам, визначеним Програмою та базовим критеріям для фінансування, затвердженим рішенням Наглядової ради ДО РФПП.
Базові критерії для фінансування представників МСП через ДО "РФПП по Чернігівській області"
(витяг з Протоколу засідання Наглядової ради Державної організації "Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області" від 30.07.2021 № 99)
Базові критерії відповідності інвестиційних проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва для фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів, в тому числі коштів, повернутих по раніше наданим кредитам через Державну організацію «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області», а саме:
- належність до суб’єктів малого або середнього підприємництва;
- частка власності нерезидентів України не більше 25%;
- територіальна належність до Чернігівської області;
- прибуткова діяльність підприємства;
- позитивна кредитна історія;
- термін діяльності підприємства: діючі, та ті, що започатковують свою справу;
- сума фінансування не більше 1,0 млн. грн. (одного млн грн), за погодженням Наглядової ради Фонду – понад 1,0 млн грн.;
- термін фінансування до 5-ти років;
- пільговий період до 6-ти місяців;
- забезпечення кредиту (застава майна, банківська гарантія, договір поруки або страхування фінансового ризику);
- власний внесок у проєкт не менше 25%;
- окупність проєкту;
- створення додаткових робочих місць;
- потенційне зростання надходжень платежів до бюджету;
- соціальна спрямованість інвестиційного проекту;
- відповідність пріоритетним напрямкам фінансування, визначеним обласною Програмою розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2020 року.
Встановити розмір відсоткової ставки на рівні 10 (десяти) % річних (без урахування норми резервування відповідно до вимог Національного банку України).