Історія розлучення з чоловіком, який залишився на тимчасово окупованій території
Іноді різні світоглядні погляди одного з подружжя призводять до руйнування шлюбу. Сімейне життя Людмили та Сергія дало тріщину ще в 2014 році, коли почалася збройна агресія рф проти суверенітету та територіальної цілісності України.
Коли їхнє селище Слов’яносербськ, що на Луганщині, стало тимчасово окупованою територією, чоловік залишився там жити й далі, а його дружина вирішили поїхати звідти та почати життя на новому місці.
«Переконати чоловіка, з яким я перебувала у шлюбі з 2000-го року, якого, як мені здавалося, я добре знаю, виїхати на підконтрольну Україні територію я так і не змогла. Різні політичні погляди та відсутність порозуміння призвели до постійних суперечок, які залагодити не вдалося, що призвело лише до формального існування нашого шлюбу», – розповіла Людмила.
Жінка прийняла для себе остаточне рішення, що їх шлюб не може існувати далі, його потрібно розірвати. Людмила звернулася до юристів Окнянського бюро правової допомоги Подільського місцевого центру з надання БВПД.
Правову допомогу жінці надавала юристка Ольга Мокусей, яка ознайомилась з наявними у клієнтки документами та підготувала позовну заяву про розірвання шлюбу. Позов довелося подавати до Покровського районного суду Дніпропетровської області, оскільки зробити це за місцем проживання відповідача неможливо, адже у тих регіонах держави, де йдуть активні бойові дії та суди тимчасово не можуть працювати, Верховний Суд змінив територіальну підсудність справ.
З’ясувавши зміст заявленої вимоги, вивчивши матеріали справи, враховуючи інтереси позивачки, суд задовольнив позов про розірвання шлюбу.
«Зараз, коли триває війна, багато українських сімей стали міцнішими. Але є й непоодинокі випадки руйнування сім’ї на ґрунті різних політичних поглядів, що призводить до частих непорозумінь та конфліктів між подружжями», – говорить Ольга Мокусей.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень https://reyestr.court.gov.ua/Review/105206127
Нагадуємо, що правову допомогу можна отримати звернувшись до Коропського бюро правової допомоги з 09:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю за адресою: вул. Успенська, 2, смт Короп, тел.: (04656) 2-12-62.
Також за правовою допомогою звертайтесь до Менського місцевого центру з надання БВПД з 8:00 до 17:00 за адресою: вул. Титаренка С., 6-А, м. Мена, тел.: (04644) 3-30-01.
« повернутися до розділу «Новини у системі безоплатної правничої допомоги»