Добірка корисної інформації від Міністерства охорони здоров'я

Дата: 25.08.2022 16:49
Кількість переглядів: 151

Фото без опису1. Оновлений список пунктів та центрів вакцинації від COVID-19.

Українські медики не тільки рятують наших героїв-захисників, а й продовжують турбуватись про кожного з нас щодня, приймаючи пологи в лікарнях та укриттях, консультуючи в клініках і онлайн з будь-якої точки країни та допомагаючи тим, хто цього потребує.

Зараз, як ніколи, кожен потрібен країні здоровим та готовим працювати на тому фронті, на якому він принесе найбільше користі для нашої перемоги. Потурбуйтесь про себе, адже хвороби нікуди не зникли. Вакцинуйтесь за графіком та пам'ятайте про щеплення від COVID-19. Захистіть себе, щоб підтримати країну!

Якщо у вашому населеному пункті є безпечний доступ до пунктів та центрів вакцинації - зверніться туди, щоб отримати щеплення. Перелік пунктів та центрів за посиланням - https://bit.ly/vaccinationpoints

2. Як вводять різні вакцини.

Українці з дітьми, які через війну змушені були виїхати в інші країни, іноді стикаються із тим, що вакцину, яку в рідній країні дітям кололи підшкірно, в Європі вводять внутрішньом’язово. Це ок.

Вакцини вводять в організм різними шляхами. Найчастіше внутрішньом’язово: дорослим у плече, немовлятам у стегно. Іноді вакцини вводять під шкіру. Деякі вакцини крапають в рот або ніс.

Місце введення є важливим, адже якщо вакцина потрапить у жировий прошарок, імунітет може не сформуватися. Саме тому щеплення не роблять у сідницю.

У кожної конкретної вакцини є оптимальний спосіб введення, і медичні працівники навчені тому, як саме їх колоти. Якщо у вас є сумніви, перевірити, як вводять конкретну вакцину, можна в інструкції до неї.

3. Чи потрібно зараз робити другу бустерну дозу щеплення проти COVID-19, якщо людина не є в групі ризику?

Якщо людина не належить до групи ризику та не має 60 років - наразі робити другу бустерну дозу щеплення проти COVID-19 не рекомендовано.

Нагадаємо, до груп ризику, яким рекомендований другий бустер, належать:

  • люди віком понад 60 років;
  • люди, які проживають у закладах догляду за літніми людьми;
  • люди з інвалідністю;
  • люди з імуносупресією;
  • люди віком 18-59 років із медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19 (перелік станів - https://bit.ly/NTHEI_16_06_2022);
  • люди віком 18-59 років із численними хронічними захворюваннями.

Нагадаємо, що щепитися від COVID-19 в Україні можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації. Перелік пунктів за посиланням – https://bit.ly/vaccinationpoints або за телефоном 16-77.

4. Що робити якщо в медичному закладі немає вакцин?

В умовах війни дуже важливо вчасно вакцинувати дітей та дорослих від інфекційних хвороб згідно з календарем профілактичних щеплень, а також надолужити пропущені щеплення, щойно це стає можливим.

Внутрішньо переміщені українці можуть щепитись самі або ж щепити дітей у державних медичних закладах населених пунктів, у яких вони перебувають. Підписувати декларацію з місцевим лікарем для цього не потрібно.

Наразі у всіх відносно безпечних регіонах України всі необхідні вакцини мають бути в наявності. Разом з тим, якщо у вашому медзакладі немає вакцини: зверніться до головного лікаря медзакладу.

Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області https://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja

Якщо не вдалося владнати ситуацію, зверніться до контакт-центру Міністерства охорони здоров’я 0 800 60 20 19.

Бережіть себе та рідних!


« повернутися до розділу «Новини Чернігівщини та України»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь