До уваги жителів Новгород-Сіверського району! Правила перетину блокпоста
Воєнний час обумовлює певні зміни в житті, серед яких — і поява блокпостів для контролю та перевірки автомобілів. Можливо, це не всім подобається. Але такі умови сьогодення, в яких доводиться жити. Блокпости допомагають виявляти та знешкоджувати диверсантів — це один із заходів безпеки, що може зберегти безліч житів українців.
Правила перетину блокпоста:
1. Перед блокпостом треба зменшити швидкість автомобіля.
Це дозволить співробітникам ЗСУ, Нацполіції, Тероборони завчасно побачити номерний знак автомобіля та людей в салоні.
2. Завчасно підготувати документи для перевірки.
Найголовніше — це паспорт громадянина України та технічний паспорт на автомобіль, які дозволяють перевірити особу та чи цей автомобіль не викрадений мародерами або диверсантами. Підготуйте до перевірки паспортів всіх інших людей, які перебувають в салоні автомобіля.
3. Вимкнути фари, увімкнути «аварійку».
Так автомобіль не буде засліплювати людей на блокпості, і це буде один з перших сигналів того, що помітили блокпост та реагуєте на нього. Крім того, це буде сигналом для водіїв автомобілів позаду.
4. Не вести відео зйомку.
Не варто надавати ворогу інформацію про облаштування блокпосту, кількість людей на ньому, територію тощо. Навіть якщо людина не прагне зробити це навмисне, одна публікація фото або відео з блокпоста в соціальних мережах може вартувати життів тих, хто там знаходиться.
5. Не виходити з авто без дозволу.
Поки люди перебувають в автомобілі, вони локалізовані в одному місці, так їх легше контролювати. Це побудовано на намаганні військових убезпечити себе. На жаль, але це реалії військового часу.
6. Чітко відповідати на запитання військових.
Якщо людина каже все доволі чітко та зрозуміло, відповідає швидко — то, найімовірніше, говорить правду. Тож інші питання не знадобляться.
7. Бути готовим відкрити багажник на вимогу.
Якщо щодо вас виникли підозри, ви маєте надати згоду на перевірку багажника та салону. Аби не викликати підозру не варто використовувати речі з камуфляжем, перевозити вогнепальну зброю та великі ножі. Слід розуміти, що така перевірка зможе виявити диверсантів, які хочуть завезти зброю чи вибухівку у ваше місто.
8. Не заходити за спини військових чи поліцейських, коли вони оглядають машину.
9. Після дозволу продовжити рух, не набирати різко швидкість.
10. Зберігати спокій та взаємоповагу.
Зрозумійте правильно: ваш автомобіль – лише один з десятків чи сотень, що доводиться перевіряти протягом чергування. І хто знає, що/хто знаходиться в автомобілі? У військових нерви також не залізні. Потрібно поставити себе на їх місце і зберігати спокій, намагаючись максимально взаємодіяти.
Врешті-решт, все це робиться для нашої спільної безпеки. А також для нашої перемоги!