Інформація про контроль за цінами на товари у Понорницькій громаді
Сьогоднішні наслідки умов, в яких живе держава, не могли не позначитися на життєдіяльності нашої громади. Керівництво та весь колектив селищної ради прикладають максимум зусиль для забезпечення належної роботи відповідних служб, закладів, структур з метою як найкращого забезпечення повсякденних потреб мешканців громади.
Проаналізуємо стан діяльності однієї з найважливішої складової нашого повсякденного життя - торгівельної мережі, і перш за все, продовольчих магазинів, яких у громаді налічується 32 одиниці.
Слід зазначити, що місцеве самоврядування, на жаль, не має прямого впливу на приватну торгівлю, так як і на будь-який інший приватний бізнес (для контролю за їх діяльністю існують відповідні державні органи та структури).
Жителі громади по різному оцінюють роботу власників магазинів - як в позитивному, так і в негативному плані. В той же час важливо розуміти, що торгівля теж працює в воєнний період, який неможливо порівняти з умовами мирного часу. Тому слід віддати належне тій частині приватних підприємців, яким ціною значних зусиль, і перш за все в плані логістики, вдається забезпечувати наше населення продовольчими товарами першої необхідності.
Продавати товари в магазині - це одна справа, а от знайти необхідний товар, доставити його до місця призначення та визначитись з оптимальною ціною реалізації - це дещо складніше завдання, і далеко не кожному воно під силу, особливо в теперішній час.
А зараз щодо цін на соціально значимі продовольчі товари в магазинах громади.
23 березня поточного року Понорницький селищний голова Віктор Іващенко видав розпорядження № 17-од "Про контроль за цінами на товари" (фото додається).
Завірені копії зазначеного розпорядження були доставлені до всіх без винятку продовольчих магазинів громади в період з 23 по 28 березня поточного року, про що свідчать особисті підписи працівників або власників суб'єктів торгівлі з датою отримання документа.
За результатами аналізу роботи продовольчих магазинів нашої громади станом на 29 березня з 32-х суб'єктів господарювання 5 тимчасово припинили свою діяльність. У 12 магазинах в наявності є лише 1-3 позиції зазначених товарів. І лише 15 магазинів продають від 4-х до 13-ти найменувань продовольчих товарів. Щодо діапазону цін (гривень за кілограм/літр):
- Борошно пшеничне 15 - 25
- Макаронні вироби 26 - 50
- Батон 18 - 20
- Хліб 17 - 23
- Крупа гречана 55
- Крупа вівсяна 30
- Свинина 100 - 150
- Яловичина 110 - 130
- Птиця (тушки курячі) 95 - 160
- Молоко (1л) 40
- Масло вершкове 250 - 370
- Сметана: немає в продажу
- Яйця курячі 35 - 50
- Олія соняшникова 62 - 110
- Цукор кристалічний 31 - 50
- Капуста білокачанна 35 - 45
- Цибуля ріпчаста 26 - 40
- Буряк: немає в продажу
- Морква: немає в продажу
- Картопля: немає в продажу
Зрозуміло, що не в усіх підприємців однакові фінансові, транспортні та інші можливості вести свої справи належним чином за нинішніх обставин. Тож наше головне завдання на сьогодні - сприяння підприємцям, які можуть і хочуть забезпечувати населення соціально значимими товарами належної якості, необхідного асортименту і (що найважливіше) за доступною, обґрунтованою ціною, не допускаючи при цьому негативних проявів. А вони, на жаль, мають місце.
Як приклад: відпускна ціна однієї хлібини з Деснянської пекарні становить 16 грн, 2 гривні до цієї ціни надається підприємцю для доставки та реалізації, тобто, ціна її продажу в магазині не може перевищувати 18 грн. Виникає логічне запитання: чому у селах Деснянському, Мезині та Вербі хліб з Деснянської пекарні продається за ціною 19 грн?
Шановні підприємці! Давайте будемо порядними людьми та не забувати, в який період ми живемо і працюємо!
Надалі плануємо проводити регулярний і більш детальний аналіз ситуації та приймати більш рішучі заходи до порушень та порушників у цій справі, своєчасно доводити необхідну інформацію до відома населення.
Закликаємо всіх до взаєморозуміння, співпраці та згуртованості у вирішенні нагальних питань у нашій громаді у цей тяжкий час.