14 грудня в Україні відзначають День ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 16.12.2021 16:33

14 грудня - дата введення в 1986 році в експлуатацію першого саркофагу над руїною Чорнобильської атомної електростанції, в Україні відзначається Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Указ № 945/2006 про установу цієї пам'ятної дати був підписаний Президентом В. Ющенком 10 листопада 2006 року.

Минають роки після найстрашнішої в світовій історії техногенної катастрофи XX століття, але в серцях людей досі звучить відлуння тих трагічних подій.

Низько вклоняємось усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які не шкодуючи свого здоров'я і життя, працювали в 30 - кілометровій зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії і зробили вагомий внесок у справу подолання наслідків катастрофи.

Шановні ліквідатори ! Ви є справжнім прикладом патріотизму, мужності та самовідданості. Від щирого серця бажаємо вам і вашим родинам міцного здоров'я, сімейного затишку, оптимізму, щастя, благополуччя.

Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи. А пам'ять про ті події навчить нас цінувати мир і спокій.